Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž v Ostravě vlezl do kontejneru na elektroodpad. Prý mu tam spadly osobní věci

Ostrava-město |

Klíče od domu a nabíječka od mobilního telefonu. To měl být údajně důvod, proč vlezl 45letý muž do kontejneru na elektroodpad v Ostravě. Strážníkům tvrdil, že mu tam spadly jeho osobní věci a proto je chtěl vytáhnout.

zdroj videa: Městská policie Ostrava

Oznámení o muži, který má být zcela doslova zanořen v kontejneru na elektroodpad na sídlišti v Ostravě-Zábřehu přijal operátor linky 156 ve středu 4. října kolem čtvrté odpoledne. Na místo ihned vyslal nejblíže situovanou hlídku.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Strážníci po příjezdu na místo zaregistrovali neobvyklé zvuky, které vycházely z kontejneru na elektroodpad. Jak se později ukázalo, patřily 45letému muži, který byl uvnitř kontejneru."

Jakmile muž zjistil, že se na místě nachází hlídka strážníků, kontejner po zákonné výzvě strážníků opustil.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Hlídce uvedl, že do kontejneru šel odnést staré reprobedny. Když je pak vhazoval dovnitř, vypadly mu do kontejneru i jeho klíče. Později ještě uvedl, že do kontejneru mu měla spadnou i nabíječka na jeho mobilní telefon."

Pravdivost svého tvrzení chtěl dokázat hlídce dokonce tím, že do kontejneru znovu vleze a klíče i s nabíječkou vytáhne. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Tento postup však po domluvě strážníků nakonec nezvolil, kdy mu bylo doporučeno obrátit se na majitele kontejneru."

Obdobný případ řešili ostravští strážníci i v červenci letošního roku. Tehdy 35letý muž se do kontejneru na elektroodpad „zanořil“ horní polovinou svého těla.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Takovýto způsob vnikání do kontejnerů na elektroodpad strážníci nepovažují za „dobrý nápad“. Kromě spáchání případného protiprávního jednání může v těchto případech dojít i k ohrožení zdraví či života."

Své o tom ví 40letý muž, který 23. května letošního roku v Ostravě-Zábřehu uvízl zaklíněný v kontejneru na elektroodpad. Dusícího jej museli vyprostit hasiči a v bezvědomí pak skončil v péči lékařů.

Nahlásit chybu


K tématu

Dva muži kradli v Ostravě kabely, strážníci je dopadli dvakrát za sebou

20. února 2024 15:45 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Dva muži se v noci vydali krást kabely na pozemek průmyslového areálu v Ostravě-Vítkovicích. Všiml si jich strážník obsluhující kamerový systém a poslal na místo hlídku, která muže zadržela a předala státní policii. Dvojice si z toho evidentně vůbec nedělala těžkou hlavu a další noc se vypravila znovu krást do dalšího areálu v okolí. Opět je ale díky kamerám zadrželi přímo při činu.

Muž měl u sebe cizí peněženku a snažil se vybrat peníze z bankomatu v Ostravě

1. září 2023 7:41 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Počátkem týdne vyjížděli ostravští strážníci k případu neúspěšného pokusu výběru peněz z bankomatu na cizí platební karty. Podezřelého chování mladého muže u bankomatu si všiml strážník obsluhující kamerový systém. Ukázalo se, že muž má u sebe cizí peněženku.

Dva muži kradli v noci v Ostravě-Kunčičkách hliníkové odlitky

25. března 2024 22:14 | Ostrava-město | Jiří Cileček

V polovině března v nočních hodinách vyjížděli strážníci na základě oznámení o vloupání do jedné z firem v Ostravě-Kunčičkách. Krátce po příjezdu na místo se jim pak poblíž firmy podařilo zadržet dvojici zlodějů hliníkových odlitků.


V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství, proměnou projde několik míst ve městě

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství. Po náměstíčku u Permonu a velké proměny prostoru u obchodního domu v centru města přišlo na řadu náměstíčko Gagarina a také plocha poblíž ulice Nedbalova. V současné době se už také připravuje proměna prostranství U Skleníku v Karviné-Ráji.

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

Včera 12:23 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

V Karviné už potřetí ocenilo vedení města na zámku Fryštát osobnosti ve zdravotnictví

Vedení Karviné se rozhodlo udělit Pamětní list Rady města Karviné osobnostem ve zdravotnictví. Vybráni byli ti, kteří svou práci dělají zodpovědně, s velkým nasazením a mimořádným rozsahem odborných aktivit.

Novojičínští senioři vyslechli, jak se na sítích šíří informace. Teď jsou na řadě řetězové e-maily

Zorientovat se v nárůstu informací, které nás atakují prostřednictvím sociálních sítí. To je cíl přednášek, které se konají v novojičínské městské knihovně. Zacíleny jsou na seniory. Pomohly jim například rozklíčovat, jak se tyto informace šíří.


Děti plnily branné disciplíny, profesionální vojáci ukázali boj zblízka

Den vítězství si Novojičínští nepřipomněli jen pietními akty, ale také zážitkovou akcí. Ta nabídka stezku s brannými disciplínami, vystavena byla vojenská technika a nechyběla atraktivní ukázka Armády České republiky.

Policistům hlídkujícím u šampionátu se podařilo rychle najít děti ztracené v davu

Včera 14:37 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Relativně běžná služba policistů zapojených do bezpečnostního opatření v souvislosti s hokejovým šampionátem v Ostravě se ve čtvrtek kolem 19. hodiny změnila v urgentní pátrání po dvou malých dětech.

Mostek v Loučce musí zbourat, na řadě jsou demolice nebo opravy dalších

Lávka u ulice Za Potokem v Loučce, vedoucí přes Grasmanku, musela být demolována. Nahradí ji tu nová. Důvodem byl špatný technického stav, který se ovšem týká více mostních objektů na území města.

Kolekci historických vozidel obohatí tramvaj Tatra T3. Na její opravu věnuje Ostrava 5 milionů kč

16. května 2024 12:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava má po Praze největší sbírku historických vozidel městské hromadné dopravy. Většina z nich je ve perfektním stavu a stále jezdí. Nyní k ním přibude i tramvaj Tatra T3, která v Ostravě jezdila ještě před 30 roky.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

Školáci navrhovali, co v Ostravě zlepšit. Diskutoval s nimi starosta centrálního obvodu

Školáci v centru Ostravy dostali otázku, co by ve svém městě zlepšili. Z námětů pak vzešla beseda se starostou centrálního obvodu, který se dětem snažil na jejich otázky osobně odpovědět. Zajímala je hlavně čistota, bezpečí nebo možnosti volnočasového vyžití.

Porubské mateřské školy patřily zápisům dětí. Jejich kapacita je dostatečná

16. května 2024 20:53 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubské mateřské školy patřily zápisům dětí. Rodiče je mohli přihlásit do kterékoli školky v obvodu. Spádovou oblastí je totiž celá Poruba.

Mladí cyklisté z Ostravy se učili bezpečnému provozu a zasoutěžili si

16. května 2024 20:39 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Regionální zprávy POLAR

Se zásadami bezpečného chování v silničním provozu se každoročně seznamují žáci 3. až 5. tříd základních škol z Ostravy. Vyvrcholením dopravní výuky mladých cyklistů byla soutěž, která se konala na dopravním hřišti v Hrabůvce.

Nenechávejte v autech nic cenného. Zloděj během pár dní vykradl 16 vozidel v Ostravě

16. května 2024 11:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Dnes máme dobrou zprávu pro majitele vozidel. Ostravským policistům se podařilo zadržet zloděje, který během pár dní vykradl 16 aut. Zároveň je to ale pro řidiče výstraha, aby nenechávali v autech nic cenného, protože právě viditelné věci pachatele přilákaly.

ZŠ Bohumínská poprvé navštívili žáci z polského Těšína, školy navázaly přeshraniční spolupráci

Žáci i učitelé Základní školy Bohumínská ve Slezské Ostravě a Szkoły Podstawowej nr 1 z polského Těšína se poprvé sešli, aby navázali přeshraniční spolupráci. Polské hosty čekalo v Ostravě tradiční přivítání chlebem se solí, ale i prohlídka školy, nebo přátelský zápas v basketbalu.

Slezskoostravské Bazaly hostily trenérskou konferenci, přednášel i trenér španělského FC Sevilla

Na Bazalech proběhla další trenérská konference – ojedinělá akce určená jak trenérům, tak i fotbalovým nadšencům. Své zkušenosti zde letos předávali jak reprezentační trenéři, tak i šéftrenér mládeže FC Sevilla, José Ramón Collado.

Muž v Ostravě vlezl do kontejneru na elektroodpad. Prý mu tam spadly osobní věci
Vydáno 9. října 2023 12:55, Ostrava-město, Jiří Cileček
Klíče od domu a nabíječka od mobilního telefonu. To měl být údajně důvod, proč vlezl 45letý muž do kontejneru na elektroodpad v Ostravě. Strážníkům tvrdil, že mu tam spadly jeho osobní věci a proto je chtěl vytáhnout.

zdroj videa: Městská policie Ostrava

Oznámení o muži, který má být zcela doslova zanořen v kontejneru na elektroodpad na sídlišti v Ostravě-Zábřehu přijal operátor linky 156 ve středu 4. října kolem čtvrté odpoledne. Na místo ihned vyslal nejblíže situovanou hlídku.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Strážníci po příjezdu na místo zaregistrovali neobvyklé zvuky, které vycházely z kontejneru na elektroodpad. Jak se později ukázalo, patřily 45letému muži, který byl uvnitř kontejneru."

Jakmile muž zjistil, že se na místě nachází hlídka strážníků, kontejner po zákonné výzvě strážníků opustil.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Hlídce uvedl, že do kontejneru šel odnést staré reprobedny. Když je pak vhazoval dovnitř, vypadly mu do kontejneru i jeho klíče. Později ještě uvedl, že do kontejneru mu měla spadnou i nabíječka na jeho mobilní telefon."

Pravdivost svého tvrzení chtěl dokázat hlídce dokonce tím, že do kontejneru znovu vleze a klíče i s nabíječkou vytáhne. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Tento postup však po domluvě strážníků nakonec nezvolil, kdy mu bylo doporučeno obrátit se na majitele kontejneru."

Obdobný případ řešili ostravští strážníci i v červenci letošního roku. Tehdy 35letý muž se do kontejneru na elektroodpad „zanořil“ horní polovinou svého těla.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Takovýto způsob vnikání do kontejnerů na elektroodpad strážníci nepovažují za „dobrý nápad“. Kromě spáchání případného protiprávního jednání může v těchto případech dojít i k ohrožení zdraví či života."

Své o tom ví 40letý muž, který 23. května letošního roku v Ostravě-Zábřehu uvízl zaklíněný v kontejneru na elektroodpad. Dusícího jej museli vyprostit hasiči a v bezvědomí pak skončil v péči lékařů.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000039512/muz-v-ostrave-vlezl-do-kontejneru-na-elektroodpad-pry-mu-tam-spadly-osobni-veci