Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hokejisty Vítkovic nově povedou Holáň, Šimíček a Trnka

Ostrava-město |

Vedení hokejových Vítkovic po nevydařeném vstupu do extraligy obměnilo realizační tým. Z pozice hlavního trenéra povede tým Miloš Holaň, nově s ním ale na střídačce budou spolupracovat sportovní ředitel Roman Šimíček a také dosavadní trenér juniorů a současně asistent české reprezentace do 20 let Pavel Trnka.

Vítkovické vedení klubu po nedělní porážce v Plzni sáhlo ke změnám v trenérském štábu, aby dalo mužstvu nový impuls. Cílem je restart týmových výkonů a jednoznačné zlepšení výsledků a posun tabulkou směrem vzhůru.

Aleš Pavlík, majitel HC VÍTKOVICE RIDERA: "Pořád věříme cestě, kterou jsme si ve Vítkovicích nastavili, proto má nadále Miloš Holaň plnou důvěru. Po nedělním zápase v Plzni jsme ale věděli, že musíme něco změnit. Jako první krok, v uvozovkách zvítězila, cesta úpravy trenérského štábu. Věřím, že po této změně si jak Miloš Holaň, tak celý realizační tým, tak také zejména hráčský kádr uvědomí, že jen na nich samotných bude záležet, zda tento krok bude první a poslední, a nebo bude prvním z mnoha dalších. Všichni se musí vrátit k pokoře, k přístupu, k bojovnosti a touze po vítězství a úspěchu. I když to bude bolet! Toto nás zdobilo loňskou sezonu a letos to v týmu bohužel nevidím a nejsem sám. Nevidí to ani naši skvělí fanoušci, nevidí to ani naši partneři. Týmu pořád věřím a doufám, že si uvědomí všichni do jednoho, zdůrazňuji všichni do jednoho, že jen tvrdá práce nás vrátí zpátky do hry o vyšší příčky v tabulce."

Dosavadní asistent trenéra Radek Philipp dostal nabídku na pokračování v klubu na pozici trenéra mládeže. Pozměněný trenérský štáb povede vítkovické A-mužstvo už do středečního zápasu Ligy mistrů proti EHC Biel.

Představení nových členů trenérského štábu

Roman Šimíček

Vítkovický odchovanec, dlouholetý hráč a kapitán, jeden z nejúspěšnějších hráčů historie klubu. Od roku 2020 vede Roman Šimíček klub z pozice sportovního ředitele. Navázal tím na svou bohatou hráčskou kariéru, kterou ve Vítkovicích začal a kterou v převážné většině s Vítkovicemi spojil.

Rodák z Ostravy se poprvé probojoval do ligového A-mužstva Vítkovic už v 18 letech. První velký úspěch zaznamenal ve stříbrné sezoně 1992/1993, kde už jako jedenadvacetiletý patřil k tahounům mužstva. Stříbrný úspěch zopakoval i v roce 1997 a o rok později už z pozice kapitána dovedl Vítkovice k bronzovým medailím. Následovala jeho zahraniční angažmá. Nejprve do Finska, do IFK Helsinky a do HPK Hämeenlinna a pak za moře do NHL, kde v dresech Pittsburghu Penguins a Minnesota Wild odehrál 63 zápasů. V roce 2002 se vrátil do helsinského IFK a oklikou přes pražskou Spartu se vrátil znovu do Vítkovic, které v letech 2005 až 2009 vedl znovu jako kapitán. Hráčskou kariéru si Roman Šimíček prodloužil ve slovenském Trenčíně a především v polských Tychách. Aktivní kariéru ukončil v roce 2013. Ve výčtu jeho úspěchů samozřejmě nelze zapomenout na reprezentaci, za kterou odehrál 53 zápasů a v roce 1999 se stal mistrem světa.

S trénováním začal Roman Šimíček ještě jako aktivní hráč v GKS Tychy, pak se vrátil do Vítkovic, nejprve jako asistent Petera Oremuse u extraligového A-týmu a později jako trenér dorostu. S Oremusem vedl i slovenské Košice, se kterými v roce 2015 vybojoval mistrovský titul. Z pozice hlavního trenéra vedl slovenskou Skalicu a v mezinárodní EBEL také Znojmo. V roce 2020 se znovu vrátil domů do Vítkovic, a to na post sportovního ředitele a šéftrenéra klubu. V sezonách 2020/2021 a 2021/2022 působil současně i jako asistent trenéra u extraligového A-týmu.

Pavel Trnka

Pavel Trnka působí ve Vítkovicích od roku 2007, kdy sem přišel během své aktivní hráčské kariéry. V modro-bílém dresu dvakrát bojoval o mistrovský titul, v letech 2010 a 2011. Aktivní kariéru ukončil v roce 2012 a stal se trenérem.

Jako hráč začínal s hokejem v rodné Plzni, největší část profesionální kariéry ale strávil v NHL, kde v dresech Anaheimu a Floridy odehrál 414 utkání. Kromě toho působil i v nejvyšší švédské soutěži, kde hájil barvy Leksandu a Malmö.

Svou trenérskou dráhu nastoupil v mládeži Vítkovic v roce 2012, přes mladší dorost se dostal k juniorce, kterou v roce 2015 dovedl k bronzovým medailím. Následně se v roce 2016 přesunul jako asistent Jakuba Petra k A-mužstvu Vítkovic. Po skončení působení u extraligového A-týmu se vrátil k juniorskému týmu, kde působil do nynějška. Souběžně s tím už od začátku své trenérské kariéry v roce 2012 je s kratšími přestávkami pravidelným členem trenérského štábu české reprezentace do 20 let, aktuálně po boku hlavního kouče Patrika Augusty.

Nahlásit chybu


K tématu

Hokejisty Vítkovic povede nový trenér David Bruk. Asistovat budou Trnka a Wojnar

16. dubna 2024 16:41 | Ostrava-Vítkovice | Jiří Cileček

Novým hlavním trenérem hokejistů extraligových Vítkovic se stal David Bruk. Nahradil Pavla Trnku, který byl přesunut na pozici asistenta. Druhým asistentem bude Vlastimil Wojnar.

Vítkovice rozhodly v odvetě o postupu do semifinále Ligy mistrů. Tomáš Vondráček dal hattrick

13. prosince 2023 12:21 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Hokejisté Vítkovice slaví historický úspěch. Vítězství na Švýcarským týmem je posunulo mezi čtyři nejlepší evropské týmy v Lize mistrů. Hattrickem se blýsknul útočník Tomáš Vondráček, který za Vítkovice odehrál svůj teprve druhý zápas.

Hokejisté Vítkovic postupují do čtvrtfinále ligy mistrů. Stačila jim remíza s finskými Pelikány

22. listopadu 2023 11:41 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Hokejisté Vítkovic slaví. V Ostravě remizovali v odvetě s finskými pelikány a postupují do čtvrtfinále ligy mistrů. V prvním zápase totiž vyhráli kontumačně 3:0.


Zaměstnanci Liberty Ostrava mohou žádat stát o výplatu mzdy a kraj o bezúročnou půjčku

Moravskoslezský kraj nabízí pomocnou ruku zaměstnancům Liberty. Zřídil bezplatnou informační linku a připravil rychlé bezúročné půjčky. Firma na sebe podala insolvenci a přestala vyplácet mzdy.

Porubští předškoláci prochází screeningem školní zralosti. Jde o unikátní službu v rámci ČR i Evropy

Městský obvod Ostrava-Poruba už 4. rokem organizuje pro své mateřské a základní školy screening školní zralosti. Je v tom unikání v rámci ČR i Evropy. Nikdo jiný tuto službu školám, rodičům a dětem neposkytuje.

Problémů v rodinách přibývá, téma Havířov otevřel v rámci Dne sociálních služeb

Problémů v rodinách přibývá. Téma Havířov otevřel v rámci Dne sociálních služeb, který uspořádal odbor sociálních věcí. Smysle akce bylo, aby se lidé nebáli vyhledat odbornou pomoc.

Lidé v Moravské Ostravě a Přívozu mohou hlasovat pro další lokalitu k proměně v participaci

Obyvatelé centrálního ostravského obvodu mohou vybírat další místo k proměně. Z hlasování v participativním rozpočtu Náš obvod vyjde ze čtyř lokalit jedna, která projde příští rok revitalizací.

Ministr Petr Hladík navštívil pohornickou krajinu

Ministr životního prostředí Petr Hladík navštívil Moravskoslezský kraj. Jeho cesta vedla i na Karvinsko, konkrétně k bývalému dolu Gabriela, kde díky dotaci z Fondu pro spravedlivou transformaci vznikne návštěvnické, kulturní a technologické centrum.

Mezinárodní gymnastický trojboj v Bruntále otestoval novou podlahu zdejšího sálu

Novou kapitolu svých dějin nakousla bruntálská sportovní gymnastika TJ Praděd. V loňském roce se městu podařilo prosadit Zafinancovat novou pružnou podlahu, která splňuje podmínky pro mezinárodní závody. A právě ty si bruntálské gymnastky poprvé vyzkoušely.

V Ostravě se uskuteční Zlatá evropská liga volejbalistek. Oba víkendové dny se utkají 4 nejlepší týmy

O víkendu v Porubě v Torax Aréně vyvrcholí Evropská liga volejbalistek. Díky pořadatelství se zlatého turnaje zúčastní i naše reprezentace plus tři špičkové celky Evropy.

Děti si na dopravním hřišti v Havířově připomněly pravidla s BESIPEM

Dopravní hřiště v Havířově patřilo opět dětem a zážitkům. Komise BESIP pro ně připravila zábavné odpoledne, ze kterého si ale měli ratolesti odnést především informace, jak se správně chovat v silničním provozu.

Výročí Studénky provázejí dvě rozdílné výstavy, historie a budoucnost

Týden oslav 65. výročí založení Studénky zahájily dvě výstavy. Ta první s názvem “Tři obce - jedno město” obsahuje fotografie, které připomínají zdejší historii. Ta druhá prezentuje budoucnost města očima dětí.

Frýdek-Místek koupí Český dům. Chce tam vybudovat centrum pro děti a mládež

Frýdek-Místek koupí Český dům. Nebytí nemovitosti s okolními pozemky za cenu téměř 20 milionů korun schválili po náročném jednání zastupitelé. Město chce v objektu vybudovat centrum pro děti s mládež a přestěhovat tam aktivity Střediska volného času Klíč.

Lidé v Moravské Ostravě a Přívozu mohou hlasovat pro další lokalitu k proměně v participaci

Obyvatelé centrálního ostravského obvodu mohou vybírat další místo k proměně. Z hlasování v participativním rozpočtu Náš obvod vyjde ze čtyř lokalit jedna, která projde příští rok revitalizací.

Na VŠB-TUO předali experimentální, vyřazený vůz SŠ Jablunkov pro výuku

Darováním vyřazeného experimentálního vozidla byla odstartována spolupráce mezi Vysokou školou Báňskou v Ostravě a Střední školou Jablunkov. Její žáci nyní budou moct vůz využít při výuce. Projekt bude pokračovat i v dalších odborných středních školách v kraji.

Poruba už potřetí přivítá Festival v ulicích. Pod širým nebem vystoupí přes 200 umělců z různých koutů světa

Festival v ulicích s podtitulem ART & LIFE uchvátí Porubu už potřetí. Konat se bude na Hlavní třídě a přilehlých dvorech 21. a 22. června a nabídne hudbu z různých koutů světa, tanec a divadlo pod širým nebem.

Na porubském Dni zdraví se nejen vyšetřovalo, návštěvníci se i pobavili

Porubská radnice uspořádala už tradiční Den zdraví. Konal se na prostranství u Floridy a zájemci si díky němu mohli zdarma a bez čekání mimo jiné nechat změřit krevní tlak, cholesterol, nebo procento tělesného tuku.

Ostravští policisté hledají svědky srážky vozidla s chodcem v Nové Vsi

Včera 12:10 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Ostravští policisté vyšetřují dopravní nehodu a žádají veřejnost o pomoc. Stala se 27. března 2024 kolem 13:45 hodin v Ostravě Nové Vsi na ulici U Hrůbků, na přechodu pro chodce u zastávky MHD "Školní Statek". Na tomto místě se střetl mladý muž s projíždějícím červeným vozidlem Renault.

Festival v ulicích nabídne přes 200 umělců z 20 zemí světa. Probíhat bude na porubské Hlavní třídě

Festival v ulicích s podtitulem ART & LIFE uchvátí Porubu už potřetí. Konat se bude na Hlavní třídě a přilehlých dvorech 21. a 22. června a nabídne hudbu z různých koutů světa, tanec a divadlo pod širým nebem.

Hokejisty Vítkovic nově povedou Holáň, Šimíček a Trnka
Vydáno 9. října 2023 15:05, Ostrava-město, Jiří Cileček
Vedení hokejových Vítkovic po nevydařeném vstupu do extraligy obměnilo realizační tým. Z pozice hlavního trenéra povede tým Miloš Holaň, nově s ním ale na střídačce budou spolupracovat sportovní ředitel Roman Šimíček a také dosavadní trenér juniorů a současně asistent české reprezentace do 20 let Pavel Trnka.

zdroj foto: HC Vítkovice Ridera

Vítkovické vedení klubu po nedělní porážce v Plzni sáhlo ke změnám v trenérském štábu, aby dalo mužstvu nový impuls. Cílem je restart týmových výkonů a jednoznačné zlepšení výsledků a posun tabulkou směrem vzhůru.

Aleš Pavlík, majitel HC VÍTKOVICE RIDERA: "Pořád věříme cestě, kterou jsme si ve Vítkovicích nastavili, proto má nadále Miloš Holaň plnou důvěru. Po nedělním zápase v Plzni jsme ale věděli, že musíme něco změnit. Jako první krok, v uvozovkách zvítězila, cesta úpravy trenérského štábu. Věřím, že po této změně si jak Miloš Holaň, tak celý realizační tým, tak také zejména hráčský kádr uvědomí, že jen na nich samotných bude záležet, zda tento krok bude první a poslední, a nebo bude prvním z mnoha dalších. Všichni se musí vrátit k pokoře, k přístupu, k bojovnosti a touze po vítězství a úspěchu. I když to bude bolet! Toto nás zdobilo loňskou sezonu a letos to v týmu bohužel nevidím a nejsem sám. Nevidí to ani naši skvělí fanoušci, nevidí to ani naši partneři. Týmu pořád věřím a doufám, že si uvědomí všichni do jednoho, zdůrazňuji všichni do jednoho, že jen tvrdá práce nás vrátí zpátky do hry o vyšší příčky v tabulce."

Dosavadní asistent trenéra Radek Philipp dostal nabídku na pokračování v klubu na pozici trenéra mládeže. Pozměněný trenérský štáb povede vítkovické A-mužstvo už do středečního zápasu Ligy mistrů proti EHC Biel.

Představení nových členů trenérského štábu

Roman Šimíček

Vítkovický odchovanec, dlouholetý hráč a kapitán, jeden z nejúspěšnějších hráčů historie klubu. Od roku 2020 vede Roman Šimíček klub z pozice sportovního ředitele. Navázal tím na svou bohatou hráčskou kariéru, kterou ve Vítkovicích začal a kterou v převážné většině s Vítkovicemi spojil.

Rodák z Ostravy se poprvé probojoval do ligového A-mužstva Vítkovic už v 18 letech. První velký úspěch zaznamenal ve stříbrné sezoně 1992/1993, kde už jako jedenadvacetiletý patřil k tahounům mužstva. Stříbrný úspěch zopakoval i v roce 1997 a o rok později už z pozice kapitána dovedl Vítkovice k bronzovým medailím. Následovala jeho zahraniční angažmá. Nejprve do Finska, do IFK Helsinky a do HPK Hämeenlinna a pak za moře do NHL, kde v dresech Pittsburghu Penguins a Minnesota Wild odehrál 63 zápasů. V roce 2002 se vrátil do helsinského IFK a oklikou přes pražskou Spartu se vrátil znovu do Vítkovic, které v letech 2005 až 2009 vedl znovu jako kapitán. Hráčskou kariéru si Roman Šimíček prodloužil ve slovenském Trenčíně a především v polských Tychách. Aktivní kariéru ukončil v roce 2013. Ve výčtu jeho úspěchů samozřejmě nelze zapomenout na reprezentaci, za kterou odehrál 53 zápasů a v roce 1999 se stal mistrem světa.

S trénováním začal Roman Šimíček ještě jako aktivní hráč v GKS Tychy, pak se vrátil do Vítkovic, nejprve jako asistent Petera Oremuse u extraligového A-týmu a později jako trenér dorostu. S Oremusem vedl i slovenské Košice, se kterými v roce 2015 vybojoval mistrovský titul. Z pozice hlavního trenéra vedl slovenskou Skalicu a v mezinárodní EBEL také Znojmo. V roce 2020 se znovu vrátil domů do Vítkovic, a to na post sportovního ředitele a šéftrenéra klubu. V sezonách 2020/2021 a 2021/2022 působil současně i jako asistent trenéra u extraligového A-týmu.

Pavel Trnka

Pavel Trnka působí ve Vítkovicích od roku 2007, kdy sem přišel během své aktivní hráčské kariéry. V modro-bílém dresu dvakrát bojoval o mistrovský titul, v letech 2010 a 2011. Aktivní kariéru ukončil v roce 2012 a stal se trenérem.

Jako hráč začínal s hokejem v rodné Plzni, největší část profesionální kariéry ale strávil v NHL, kde v dresech Anaheimu a Floridy odehrál 414 utkání. Kromě toho působil i v nejvyšší švédské soutěži, kde hájil barvy Leksandu a Malmö.

Svou trenérskou dráhu nastoupil v mládeži Vítkovic v roce 2012, přes mladší dorost se dostal k juniorce, kterou v roce 2015 dovedl k bronzovým medailím. Následně se v roce 2016 přesunul jako asistent Jakuba Petra k A-mužstvu Vítkovic. Po skončení působení u extraligového A-týmu se vrátil k juniorskému týmu, kde působil do nynějška. Souběžně s tím už od začátku své trenérské kariéry v roce 2012 je s kratšími přestávkami pravidelným členem trenérského štábu české reprezentace do 20 let, aktuálně po boku hlavního kouče Patrika Augusty.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000039517/hokejisty-vitkovic-nove-povedou-holan-simicek-a-trnka