Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Náraz do betonového zátarasu otočil auto v Ostravě na střechu

Ostrava-město |

Kuriózní nehoda vyvolala ve čtvrtek odpoledne pozdvižení v Ostravě-Porubě. Řidič vozu tam narazil do betonového zátarasu a auto se vzápětí otočilo na střechu. Likvidace nehody následně výrazně zkomplikovala provoz na frekventované křižovatce. Řidič havarovaného vozu následně odmítl dechovou zkoušku i odběr krve.

zdroj videa: facebook.com

Nehoda se stala krátce před 15. hodinou na Opavské ulici v Ostravě-Porubě, hned u křižovatky s ulicemi Martinovská a Francouzská.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Po ulici Opavská jelo v levém jízdním pruhu ve směru k ulici Sjízdná vozidlo Škoda Superb, které řídil muž ročníku 1985. Řidič zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky, kdy najel do betonové zídky po levé straně. Došlo k nárazu, který vůz vyhodil do vzduchu."

Auto se přetočilo do pravého pruhu, ve kterém ještě narazilo do vedle jedoucího auta. Následně skončilo na střeše.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Řidič odmítl orientační dechovou zkoušku i odborné lékařské vyšetření. "

Tím, že policie nemohla u řidiče ověřit, zda nebyl pod vlivem alkoholu, bude se teď na něj pohlížet, jakoby automaticky nadýchal do jedné promile. Nehoda okamžitě výrazně zkomplikovala průjezd frekventovanou křižovatkou. V místě se kvůli odpolední dopravní špičce začaly tvořit kolony a další řidiči nesmyslně najížděli na zelenou do křižovatky, kdy ji vlivem kolon celou zablokovali. 

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Dopravu na místě v průběhu vyšetřování a odstraňování následků nehody řídili policisté."

U nehody zasahovaly dvě jednotky profesionálních hasičů ze stanic Ostrava-Poruba a Ostrava-Zábřeh.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Jednotky po příjezdu na místo zamezily úniku provozních kapalin, které z vozidla vytékaly. A následně si velitel zásahu povolal na místo speciální vyprošťovací automobil, pomocí kterého bylo vozidlo postaveno zpět na kola. Hasiči následně provedli ještě úklid komunikace, aby mohl být opět plně obnoven provoz."

Celková škoda byla odhadnuta na 470 tisíc korun. Betonový zátaras, který odděluje tramvajový pás a silnici má sloužit k větší ochraně chodců. Je u něj totiž přechod pro chodce.

Nahlásit chybu


K tématu

Řidič v Opavě nedal přednost a ohrozil řidičku, která havarovala. Vzápětí ujel

16. června 2023 15:21 | Opava | Jiří Cileček

Policie hledá řidiče, který při výjezdu z čerpací stanice ve čtvrtek odpoledne v Opavě-Jaktaři nedal přednost. Ohrozil tím jinou řidičku, která strhla řízení a skončila v příkopě. 59letá žena i její 71letý spolujezdec pak skončili s lehčím zraněním v nemocnici. Pomoci by mohli také svědci.

Řidič naboural do odstaveného auta u Opavy. Náraz těžce zranil muže stojícího u kapoty

11. prosince 2023 14:45 | Opava | Jiří Cileček

Těžká dopravní nehoda zaměstnala v pondělí ráno na okraji Opavy všechny složky záchranného systému. Řidič osobního auta tam naboural do auta odstaveného u krajnice, které mělo zřejmě poruchu. Jeho řidič stál nad otevřenou kapotou a po nehodě utrpěl velmi těžká zranění. Záchranáři ho museli oživovat a do nemocnice ho transportoval vrtulník. Policie hledá svědky.

Při srážce dvou aut v Ostravě se zranili čtyři lidé, z toho dvě děti

13. srpna 2023 10:50 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Hasiči, záchranáři a policisté zasahovali v sobotu odpoledne u srážky dvou aut v Ostravě-Kunčicích. Zranili se čtyři lidé, z toho dvě děti. Jedno z aut nedalo přednost při odbočování a po srážce skončilo na střeše.


Policisté zachránili muže ze zakouřeného bytu, dveře vyrazili beranidlem

Velkou dávku odvahy projevili policisté z hlídkové služby, když neváhali a s nasazením vlastního života zachránili muže ze zakouřeného bytu v Ostravě-Porubě. V podobných případech totiž může jít o vteřiny.

Most v Polance nad Odrou je opět průjezdný, součástí stavby je i cyklostezka

Včera 12:35 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Po dlouhých 14 měsících uzavírky je most přes řeku Odru v Polance od pondělí 20. května opět průjezdný. Zrekonstruovaný most nyní slouží řidičům, cyklistům i chodcům, součástí mostu je smíšená cyklostezka, kterou vybudovalo město Ostrava. Během rekonstrukce pomáhali i potápěči, kteří za pomoci uhlíkových elektrod odstraňovali základy středového pilíře původního mostu.

Na I/68 nedaleko slovenských hranic havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel

Včera 16:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Na silnici I/68 u obce Bystřice mezi Třincem a Jablunkovem v pondělí odpoledne havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel. Na místě zasahují složky IZS, hlášena je jedna zraněná osoba. Silnice ve směru na Slovensko musela být uzavřena.

Policejní vyjednavač učil zdravotníky Karvinské hornické nemocnice reagovat na útočníka

90 zdravotníků Karvinské hornické nemocnice prošlo speciálními kurzy, které je učí, jak reagovat na aktivního útočníka. Nové dovednosti získali pod vedením zkušeného policejního vyjednavače z pražské policejní speciální pořádkové jednotky.

V Havířově-Šumbarku bylo poškozeno plynové potrubí, policisté a hasiči evakuovali desítky lidí

Včera 13:38, vydáno včera 13:27 | Havířov | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů a další složky IZS zasahují v Havířově-Šumbarku. Mělo tam dojít k poškození středotlakého plynového potrubí. Příčina zatím není jasná. Lidé by měli dbát pokynů policistů.

Ve Frýdku-Místku se udržuje na 170 hektarů travnatých ploch

Jarní počasí letos přišlo o něco dřív než loni. Díky tomu vyjely do ulic Frýdku-Místku také dříve sekačky na trávu. Pravidelné kosení je opět v plném proudu. Pracovníci technických služeb v průběhu sezóny udržují na 170 hektarů travnatých ploch.

VIDEO: Silniční kontrola skončila zadržením, Slovák nabídl policistům úplatek

Včera 12:10 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté z obvodního oddělení Vrbno pod Pradědem kontrolovali řidiče v obci Světlá Hora. Narazili při tom na řidiče, který neměl během jízdy zapnutý bezpečnostní pás. Na místě obdržel pokutu ve výši 1500 korun, sankci přijal a oznámil, že ji uhradí převodem z účtu. Z banální situace se ale vyklubalo podezření na trestný čin u jeho spolujezdce.

Potravinová pomoc se ve Frýdku-Místku nově vydává častěji, lidé se i objednávají

Výdejna potravinové pomoci ve Frýdku-Místku kvůli velkému zájmu upravila svůj provoz. Ze dvou dní přešla na pět a zároveň objednává klienty na přesný čas. V místě se tak netvoří fronty a nedochází k žádným konfliktům.

Městská policie Frýdek-Místek se přestěhovala do nové budovy

Frýdek-Místek zrekonstruoval budovu bývalé textilní školy v Těšínské ulici. Zázemí tady našla městská policie a přestupkové oddělení. Práce vyšly na necelých 78 milionů korun. V místě má v budoucnu vzniknout také nový bulvár s napojením na moderní dopravní terminál.

Kopřivnický Motýlek v nové přístavbě “roztáhne křídla”, získal místnosti pro speciální terapie

Včera 8:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Budova Základní a mateřské školy Motýlek v Kopřivnici je díky rekonstrukci a přístavbě modernější a prostornější. Pro žáky se speciálními potřebami tu přibyly nové prostory pro výuku a terapie. Investici ve výši 26 milionů korun zaplatil Moravskoslezský kraj.

Policisté zachránili muže ze zakouřeného bytu, dveře vyrazili beranidlem

Velkou dávku odvahy projevili policisté z hlídkové služby, když neváhali a s nasazením vlastního života zachránili muže ze zakouřeného bytu v Ostravě-Porubě. V podobných případech totiž může jít o vteřiny.

Školáci navrhovali, co v Ostravě zlepšit. Diskutoval s nimi starosta centrálního obvodu

Školáci v centru Ostravy dostali otázku, co by ve svém městě zlepšili. Z námětů pak vzešla beseda se starostou centrálního obvodu, který se dětem snažil na jejich otázky osobně odpovědět. Zajímala je hlavně čistota, bezpečí nebo možnosti volnočasového vyžití.

ZŠ Bohumínská uspořádala Den otevřených dveří s roboty, návštěvníci si vyzkoušeli i virtuální realitu

Základní škola Bohumínská uspořádala pro veřejnost Den otevřených dveří s roboty. Žáci představili návštěvníkům své vlastní robotické výtvory a lektoři klubů Robotiky předvedli, jakým způsobem škola využívá moderní technologie.

V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 2024

16. května 2024 21:48 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 24. Určen byl mládeži ve věku 11 až 18 let a zúčastnili se ho boxeři i z Německa a Skotska.

V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

Porubské mateřské školy patřily zápisům dětí. Jejich kapacita je dostatečná

16. května 2024 20:53 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubské mateřské školy patřily zápisům dětí. Rodiče je mohli přihlásit do kterékoli školky v obvodu. Spádovou oblastí je totiž celá Poruba.

VIDEO: Náraz do betonového zátarasu otočil auto v Ostravě na střechu
Vydáno 12. října 2023 17:17, Ostrava-město, Jiří Cileček
Kuriózní nehoda vyvolala ve čtvrtek odpoledne pozdvižení v Ostravě-Porubě. Řidič vozu tam narazil do betonového zátarasu a auto se vzápětí otočilo na střechu. Likvidace nehody následně výrazně zkomplikovala provoz na frekventované křižovatce. Řidič havarovaného vozu následně odmítl dechovou zkoušku i odběr krve.

zdroj foto: Radomír Posolda

Nehoda se stala krátce před 15. hodinou na Opavské ulici v Ostravě-Porubě, hned u křižovatky s ulicemi Martinovská a Francouzská.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Po ulici Opavská jelo v levém jízdním pruhu ve směru k ulici Sjízdná vozidlo Škoda Superb, které řídil muž ročníku 1985. Řidič zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky, kdy najel do betonové zídky po levé straně. Došlo k nárazu, který vůz vyhodil do vzduchu."

Auto se přetočilo do pravého pruhu, ve kterém ještě narazilo do vedle jedoucího auta. Následně skončilo na střeše.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Řidič odmítl orientační dechovou zkoušku i odborné lékařské vyšetření. "

Tím, že policie nemohla u řidiče ověřit, zda nebyl pod vlivem alkoholu, bude se teď na něj pohlížet, jakoby automaticky nadýchal do jedné promile. Nehoda okamžitě výrazně zkomplikovala průjezd frekventovanou křižovatkou. V místě se kvůli odpolední dopravní špičce začaly tvořit kolony a další řidiči nesmyslně najížděli na zelenou do křižovatky, kdy ji vlivem kolon celou zablokovali. 

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Dopravu na místě v průběhu vyšetřování a odstraňování následků nehody řídili policisté."

U nehody zasahovaly dvě jednotky profesionálních hasičů ze stanic Ostrava-Poruba a Ostrava-Zábřeh.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Jednotky po příjezdu na místo zamezily úniku provozních kapalin, které z vozidla vytékaly. A následně si velitel zásahu povolal na místo speciální vyprošťovací automobil, pomocí kterého bylo vozidlo postaveno zpět na kola. Hasiči následně provedli ještě úklid komunikace, aby mohl být opět plně obnoven provoz."

Celková škoda byla odhadnuta na 470 tisíc korun. Betonový zátaras, který odděluje tramvajový pás a silnici má sloužit k větší ochraně chodců. Je u něj totiž přechod pro chodce.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000039580/video-naraz-do-betonoveho-zatarasu-otocil-auto-v-ostrave-na-strechu