Dne 18.1.2010 kolem 21.00 hodin si všiml sedícího mladíka na zábradlí mostu ostravský kriminalista. Mladík sedící na zábradlí, zjevně vystrašený, třesoucí se, telefonoval, jeho nohy byly svěšeny vně zábradlí nad řekou. Výškový rozdíl mostu a řeky činí zhruba 25 metrů.
Kriminalista se snažil s mladíkem navázat kontakt a přistoupit blíž k místu, kde seděl. Záchranu komplikovala také vrstva zmrzlého sněhu i další zábradlí. Mezi zábradlím, na němž mladík seděl a silnicí byla nahrnuta nejen vrstva zmrzlého sněhu, ale je zde instalováno i další zábradlí, bránící možnosti osobu zachytit.
Mladík odmítal jakoukoliv pomoc. Snahy kriminalistů však byly přece jen po intenzivním vyjednávání úspěšné, mladík podal kriminalistovi mobilní telefon, kterým telefonoval. Ten pak hovořil s operátorkou Linky bezpečí, na kterou mladík v krizové situaci volal.
Intenzivní komunikace s mladíkem následně vedla i ke sdělení důvodu, proč sedí mladík nad „propastnými" asi 25 metry. Muž nejprve uvedl osobní neřešitelné problémy a jako jediné řešení viděl skok z mostu do řeky Lučiny. Vzhledem k tomu, že šlo o rušnou komunikaci, požádali uniformovaní policisté, zda by se mohli k muži přiblížit, neboť je špatně slyšet. První úspěch v podobě souhlasu mladíka se dostavil. Policistům se podařilo navázat důvěru a s mužem hovořili o jeho přítelkyni, sportovních aktivitách, zálibách, kamarádech... Neustávali v intenzivních pokusech o záchranu života, mladíkovi nabídli zprostředkování kontaktu s jeho přítelkyní či rodinou nebo kamarády. Všechny nabídnuté možnosti však muž odmítl, stejně jako jídlo či kávu a trval na svém úmyslu skočit z mostu.
Po několikátém pokusu zvrátit osudné rozhodnutí byl policisty zachycen neboť sdělil, že se mu točí hlava a vtáhnut zpět na most.
Lékař nezjistil žádné zranění 17letého mladíka a doporučil další vyšetření na specializovaném pracovišti. Mladík byl následně hospitalizován v nemocnici.