Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jarmark, koncerty, hra i živá zvířátka. Velikonoce v Porubě budou pestré

Ostrava-Poruba |

Velikonoce už klepou na dveře. V Ostravě-Porubě budou pestré a užijí si je jak dospělí, tak i děti. Co vše nabídnou, to se dozvíte v následující reportáži.

Ostrava-Poruba se připravuje na Velikonoce. Pestrý program bude tradičně probíhat na Alšově náměstí, kde se lidé mohou těšit nejen na velikonoční trhy, ale i na koncerty a živá zvířátka.

Pavlína Polášková, odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: “Velikonoční jarmark máme plánovaný od 11. do 17. 4., kdy vlastně po celý týden poběží velikonoční trhy tady na Alšově náměstí, kde si lidé budou moci koupit tradiční velikonoční ozdoby, pomlázky. Můžou si dát něco dobrého k snědku a podobně. V sobotu máme naplánovaný kulturní program, kdy má vystoupit cimbálová muzika Lipka, taneční soubor Ševčík a také uskupení Midnight Coffee Session.”

Ani letos nebude chybět velikonoční hra, která loni v době covidu sklidila velký úspěch.

Pavlína Polášková, odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: “Jen jsme trochu modifikovali pravidla, ale i letos budou moci rodiče s dětmi i ostatní zájemci, si projít porubské obvody a hledat symboly, luštit tajenku a když k nám na informační centrum donesou tu tajenku vyplněnou, bude probíhat slosování a třeba získají nějakou menší cenu.”

Na Alšově náměstí bude připravený i dřevěný kolotoč a už tradiční kraslicovník, který zhruba tisícem vajíček ozdobí děti místních základních a mateřských škol.

Gabriela Smudová, ředitelka MŠ V Zahradách: “Zapojili jsme se obě pracoviště, MŠ V Zahradách a MŠ Dvorní. Malujeme 60 vajíček, které vytváříme různou technikou. Olejovými barvami, dále vypichováním, lepením skořápek a různé techniky, které učitelky využívají při práci s dětmi. Záleží taky na tom, aby to vydrželo povětrnostní podmínky.”
Anketa: děti MŠ V Zahradách: “Vybral jsem si květinu a motýlka zeleného a růžového. Dobře mě to baví, hodně moc.”
“To jsem udělala já a vybrala jsem si takové barvičky. Modrou, žlutou, zelenou a ještě červenou. Ta práce mě bavila a je to dinosauří sopka.”
“Vyrábím vajíčka. Na vajíčko jsem si dal květinky a motýlky.”

Také letos se zejména děti mohou těšit na oblíbenou venkovskou školu Bludička s živými zvířátky. V salaši se tak děti dozví vše o tom, jak je krmit a jak se o ně starat.

Nahlásit chybu


K tématu

Poruba bude mít další vodní prvek. Oživí revitalizovaný park u DK Poklad

8. června 2023 12:10 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

Do Poruby se postupně vrací vodní prvky. V pořadí už třetí se aktuálně instaluje v parku u kulturního domu Poklad. Jde o kašnu Vladislava Gajdy, která kdysi zdobila Masarykovo náměstí.

Velikonoce mohli lidé z Ostravy-jihu přijít oslavit hned na 2 velikonoční jarmarky

25. března 2024 10:02 | Celý MS kraj | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

V městském obvodu Ostrava-Jih se konaly hned dva velikonoční jarmarky – jeden tradičně na náměstí a úplně poprvé i v obřadní síni u radnice. Tam mohli zájemci najít produkty sociálních podniků.

Zoo Ostrava zahájila sezónní komentovaná setkání

28. března 2024 15:22 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava je otevřená každý den v roce a bude tomu tak i během velikonočních svátků. O Velikonočním pondělí se její brány otevřou dokonce o hodinu dříve. Zahájena budou i sezónní komentovaná setkání.


Vážná dopravní nehoda v Ostravě, dvě mladé dívky vstoupily pod projíždějící auto

Dnes 9:13 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pátek odpoledne v Ostravě-Zábřehu na křižovatce ulic Výškovická a ulice U Studia u vážné dopravní nehody. Ve tři čtvrtě na pět převzali operátoři tísňové volání o střetu osobního vozidla se dvěma chodci. Na místo okamžitě vyjel lékařský tým ze základny v Zábřehu, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a také policisté a hasiči. Záchranáři byli u zraněných během pěti minut.

Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

Včera 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Novojičínská ZUŠka proměnila městský park ve velké pódium

Novojičínské Smetanovy sady obsadili hudebníci, tanečníci, zpěváci a výtvarníci ze základní umělecké školy. Touto přírodní uměleckou scénou se připojili k celorepublikovému festivalu ZUŠ Open.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Fakultní nemocnici Ostrava pomáhá 125 dobrovolníků. Pacienti díky nim přicházejí na jiné myšlenky

23. května 2024 20:50 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V ostravské Fakultní nemocnici nemocnici v současné době působí 125 dobrovolníků. Zajišťují servis nejen v kavárnách na onkologické a hematoonkologické klinice, ale pomáhají i odbornému personálu vyplnit čas pacientů.

Opava ušetří miliony na energiích díky fotovoltaickým elektrárnám na střechách škol a MDPO

23. května 2024 19:57 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Město Opava připravuje řadu energetických projektů. V současné době už má vypsáno výběrové řízení na 8 fotovoltaických elektráren, které se objeví mimo jiné na střechách školských zařízení.

Den Moravské Ostravy a Přívozu zve na bohatý program

Centrum Ostravy se chystá na druhý ročník akce Den Moravské Ostravy a Přívozu. Akce letos slibuje ještě více zábavy a také propojení s průběhem oslav 100 let Velké Ostravy.

Rodiny s dětmi se bavili na Bezva Festu, Přispět mohli i do sbírky Srdce pro Porubu

23. května 2024 21:13 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Letní koupaliště v Ostravě-Porubě patřilo rodinnému festivalu Bezva Fest. Nabídl nejen spoustu atrakcí a soutěží, ale také zábavné zóny, youtubery a hvězdné interprety.

Na školním hřišti ZŠ Gen. Janka se díky novému provoznímu řádu vystřídají všechny děti

Mariánskohorská radnice upravila provozní řád sportovního hřiště u Základní školy Gen. Janka. A to tak, aby se na něm vystřídaly všechny děti. Stávalo se totiž, že menší děti se na něj vůbec nedostaly.

Porubané přispěli Aničce na multifunkční vozík. Poprvé se tak dostane k moři

23. května 2024 20:15 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Další rodině s postiženým dítětem se díky Porubanům usnadnil život. V charitativní sbírce Srdce pro Porubu poslali Aničce desetitisíce korun na tolik potřebný multifunkční zdravotní vozík.

Na Kamenci roste nové dětské hřiště, na výsledné podobě se podílela místní komunita

Na sídlišti Kamenec ve Slezské Ostravě vznikne nové dětské hřiště. Bude speciálně upravené pro různé typy her a na jeho výsledné podobě se podílela i místní komunita. Od místních taky vzešel samotný nápad na jeho výstavbu.

Slezskoostravská ZŠ uspořádala Den otevřených dveří s roboty, návštěvníci si vyzkoušeli i virtuální realitu

Základní škola Bohumínská uspořádala pro veřejnost Den otevřených dveří s roboty. Žáci představili návštěvníkům své vlastní robotické výtvory a lektoři klubů Robotiky předvedli, jakým způsobem škola využívá moderní technologie.

Jarmark, koncerty, hra i živá zvířátka. Velikonoce v Porubě budou pestré
Vydáno 31. března 2022 14:41, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová
Velikonoce už klepou na dveře. V Ostravě-Porubě budou pestré a užijí si je jak dospělí, tak i děti. Co vše nabídnou, to se dozvíte v následující reportáži.

Ostrava-Poruba se připravuje na Velikonoce. Pestrý program bude tradičně probíhat na Alšově náměstí, kde se lidé mohou těšit nejen na velikonoční trhy, ale i na koncerty a živá zvířátka.

Pavlína Polášková, odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: “Velikonoční jarmark máme plánovaný od 11. do 17. 4., kdy vlastně po celý týden poběží velikonoční trhy tady na Alšově náměstí, kde si lidé budou moci koupit tradiční velikonoční ozdoby, pomlázky. Můžou si dát něco dobrého k snědku a podobně. V sobotu máme naplánovaný kulturní program, kdy má vystoupit cimbálová muzika Lipka, taneční soubor Ševčík a také uskupení Midnight Coffee Session.”

Ani letos nebude chybět velikonoční hra, která loni v době covidu sklidila velký úspěch.

Pavlína Polášková, odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: “Jen jsme trochu modifikovali pravidla, ale i letos budou moci rodiče s dětmi i ostatní zájemci, si projít porubské obvody a hledat symboly, luštit tajenku a když k nám na informační centrum donesou tu tajenku vyplněnou, bude probíhat slosování a třeba získají nějakou menší cenu.”

Na Alšově náměstí bude připravený i dřevěný kolotoč a už tradiční kraslicovník, který zhruba tisícem vajíček ozdobí děti místních základních a mateřských škol.

Gabriela Smudová, ředitelka MŠ V Zahradách: “Zapojili jsme se obě pracoviště, MŠ V Zahradách a MŠ Dvorní. Malujeme 60 vajíček, které vytváříme různou technikou. Olejovými barvami, dále vypichováním, lepením skořápek a různé techniky, které učitelky využívají při práci s dětmi. Záleží taky na tom, aby to vydrželo povětrnostní podmínky.”
Anketa: děti MŠ V Zahradách: “Vybral jsem si květinu a motýlka zeleného a růžového. Dobře mě to baví, hodně moc.”
“To jsem udělala já a vybrala jsem si takové barvičky. Modrou, žlutou, zelenou a ještě červenou. Ta práce mě bavila a je to dinosauří sopka.”
“Vyrábím vajíčka. Na vajíčko jsem si dal květinky a motýlky.”

Také letos se zejména děti mohou těšit na oblíbenou venkovskou školu Bludička s živými zvířátky. V salaši se tak děti dozví vše o tom, jak je krmit a jak se o ně starat.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000030650/jarmark-koncerty-hra-i-ziva-zviratka-velikonoce-v-porube-budou-pestre