Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poruba patřila tradiční sousedské slavnosti Zažít Porubu jinak. Lidé se bavili i pomáhali

Ostrava-Poruba |

V Porubě se uskutečnila už tradiční sousedská slavnost Zažít Porubu jinak. Probíhala v zámeckém parku a jeho okolí a návštěvníci měli možnost seznámit se s různými spolky a organizacemi, prohlédnout si radnici, zasoutěžit si, nebo ochutnat různé dobroty.

Lidé opět zažili Porubu jinak. Svezli se na lodičkách, prohlédli si radnici, seznámili se s nejen s porubskými spolky a zažili i spoustu dalších zajímavých věcí.

Kristýna Špačková, koordinátorka MA21, MOb Ostrava-Poruba: “Udělali jsme to ještě lepší a větší samozřejmě. Všichni se mohli těšit na komunitní vaření guláše, velkou gastro zónu, kterou jsme oproti loňsku rozšířili. Na zámku je zase talk zóna, kde se probírají zajímavá porubská témata a celý park je posetý spolky, které představují svoji činnost, dělají osvětové aktivity pro děti a tak dál. Celou akci organizujeme se spolkem Swanky a tímto bychom i rádi poděkovali MS kraji za finanční podporu.”

Na sousedské slavnosti Zažít Porubu jinak se lidé nejen bavili, ale také pomáhali. Výtěžek z prodeje gulášů poputuje na charitativní sbírku Srdce pro Porubu. Letos se vybralo bezmála 25 tisíc korun, které ulehčí život Tomáši Berkovi.

Anketa: zúčastněné spolky a organizace: “Děláme sfouknutý guláš a udělali jsme to na styl takového paprikáše. Je takový mírně pikantní s paprikou, je trošku jiný a doufám, že bude lidem chutnat. Začal jsem cibulí, kterou jsme postupně karamelizovali. Potom jsme přidávali maso, nějaké koření, takže od 8 ráno pracujeme.”
“My jsme tady přijeli jako vodní skauti z přístavu Eskadra Ostrava a připravili jsme si tady pro vás projížďku na lodičkách, což je jedna z aktivit, kterou relativně často ve svých oddílech děláme. Taky si můžete všimnout stanu, který jsme si přivezli, v takových stanech bydlíme na táboře.”
“My jsme oddíl TJ Sokol Poruba hokejbalový. Můžete přijít vyzkoušet střely na branku, slalom a tak dále.”
“Nemusíte bruslit. To je důležitá věc, Když někdo neumí bruslit tak hrát hokejbal a je to podobné hokeji a je to jiné než florbal. Ještě čekám na góly, ale přijdou.”
“My jsme ze ZŠ Porubská a my jsme tady dneska přišli s kolegy představit novou výuku informatiky. Můžete vidět nové roboty emboty, které používáme při výuce informatiky na druhém stupni. Návštěvníci se můžou seznámit i s dalšími roboty.”
Anketa: návštěvníci akce: “My jsme přišli na guláš a byli jsme si vyzkoušet jízdu na loďce. Co tady čekáme? Příjemně strávené odpoledne s kamarády. My jsme tady pozvali pozvali kamarády z jiných měst ať se tady přijdou podívat. Tady to je prima akce, na které jsme byli i minulý rok.”
“Dneska jsem už jezdil na vodě dvakrát s úžasnýma skautama. Házel jsem prutem na terč. Povedlo se mi to asi jenom z 60 pokusů 2x, ale měl jsem velkou kuráž. Pomáhal jsem tady.”
“Já jsem tuna brigádě. Pomáhali jsme tu stavět stany a líbí se mi to tu, voní to tu pěkně a měli byste přijít a dát si guláš.”
“Šla jsem se kouknout , kde jsou ryby. Docela se mi tady líbí.”

Na kompenzační pomůcku pro Tomáše, který je upoutaný na vozík, chybí ještě 10 tisíc. korun. Přispívat tak můžete dál, a to na transparentní účet sbírky, který vidíte na obrazovce.

500063622/0800

Nahlásit chybu


K tématu

Sousedskou slavnost Zažít Porubu jinak navštívily stovky lidí. Bavili se i pomáhali

23. září 2023 10:55 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová

Poruba opět po roce patřila oblíbené akci Zažít Porubu jinak. Probíhala na zámku a v zámeckém parku a nabídla kreativní workshopy, soutěže, komentované prohlídky radnice a zámku a také tradiční soutěž ve vaření kotlíkového guláše.

Sousedská slavnost Zažít Porubu jinak letos nabídne i komentované prohlídky zámku

9. září 2023 21:14 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová

V Porubě se také letos uskuteční oblíbená akce Zažít Porubu jinak. Jejím cílem je oživení veřejného prostoru, ve kterém místní organizace i lidé představují svou činnost, nápady i dovednosti.


Sarkofág za tři miliardy má překrýt prohořívající haldu v Ostravě

Včera 16:29 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Odborníci přišli s řešením, jak dokončit sanaci haldy Heřmanice. Hodlají tam postavit speciální sarkofág, který má zajistit spolehlivou ochranu životního prostředí i zdraví obyvatel. Práce mají trvat deset let a náklady se odhadují až na 3 miliardy korun.

Radikální a citlivý k historii. Mezinárodní soutěž na proměnu a využití Bredy má vítěze

Včera 13:32 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

A je rozhodnuto. Odborná mezinárodní porota vybrala vítěze soutěže na proměnu opavského památkově chráněného Obchodního domu Breda. Stal se jím tým sdružení architektonických kanceláří z Brna a Bruselu: Atelier GRAM + OFFICE Kersten Geers + Spolka.

Padající strom zabil ženu v Českém Těšíně. Další lidé se zranili. Hasiči řešili stovky událostí

Včera 21:48, vydáno včera 9:46 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky, které se přehnaly přes Moravskoslezský kraj mají na svědomí i lidský život. Záchranáři pomáhali také dalším zraněným. Hasiči řešili do čtvrtečních 18:00 hodin 939 událostí. Zpustošená je i ostravská zoo, která se musela uzavřít.

Nový Jičín má nové ulice, jejich názvy odkazují i na zdejší historii vaření piva

V Novém Jičíně vznikají dvě nové ulice, a to v lokalitě Pod Skalkou, kde začne výstavba rodinných domů. Zastupitelé teď schválili jejich názvy. Místní adresy budou znít Pivovarská a Na Bochetě.

Havířov nabízí lidem novou komunikační aplikaci

Pokud chce magistrát v Havířově prezentovat nějaký projekt, vyrazí s mobilní radnicí přímo za občany. Tentokrát lidem město představilo novou komunikační síť.

Vyvrácené stromy, stržené střechy, lokální záplavy. V Českém Těšíně jeden člověk zemřel

Včera 21:57, vydáno 19. června 2024 21:34 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Moravou a Slezskem se ve středu večer prohnaly silné bouřky i supercely. Bouřky podle meteorologů produkovaly propady vzduchu se silnými nárazy s kroupami. Hasiči hlásí opět plno výjezdů. V řadě měst se vyvrátily i statné stromy, strženy byly některé střechy a lokálně zaplaveny i sklepy. Na mnoha místech nejde elektřina. Hlášeno je bohužel i úmrtí.

Na transfuzní stanici rájecké nemocnice darovali hromadně krev zaměstnanci Charity Český Těšín

Na transfuzní stanici karvinské rájecké nemocnice darovali hromadně krev zaměstnanci Charity Český Těšín a jejich rodinní příslušníci.

Frýdek-Místek udělil čtyři Ceny města za rok 2023

Frýdek-Místek uděloval ceny města za rok 2023. Ocenění se udělovalo za oblast záchrany životů, přínos v kultuře a výtvarné umění a architektura. Cenu získali čtyři lidé, jeden z nich in memoriam.

Technické služby Nového Jičína ukázaly svůj areál a úklidové stroje

Novojičínské technické služby uspořádaly den otevřených dveří, veřejnosti zpřístupnily areál střediska zeleně. Ten byl v nedávné době revitalizován. Zájemci si tu mohli prohlédnout nové haly a techniku, která pomáhá udržovat město upravené.

Nemocnice v Havířově cvičně aktivovala traumaplán, po výbuchu plynu musela ošetřit přes 20 pacientů

19. června 2024 11:54 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Kraj každým rokem vybere jednu svou nemocnici, kde musí být kvůli hromadnému neštěstí spuštěn traumaplán. Tentokrát taktické cvičení bylo vyhlášeno v Havířovské nemocnici. Vše se odehrálo za plného provozu.

Další ročník Festivalu v ulicích je skoro tady, letos představí více než 220 umělců

Oblíbený ostravský Festival v ulicích se blíží. 21. a 22. června už po třetí zaplní porubskou Hlavní třídu a její okolí a představí se na něm více než 220 umělců z 20 zemí světa.

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka byl zahájen, probíhá po celém Moravskoslezském kraji

Letošní ročník Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka probíhá ve slavnostní atmosféře. Na tento rok totiž připadl nejen Rok české hudby ale i výročí samotného Leoše Janáčka, který se narodil před 170 lety. V rámci festivalu tak opět vystoupí nejen špičkoví hudebníci, chybět nebude ani balet a bohatý doprovodný program.

Porubští trubači oslavili 15 let. S výročním koncertem vystoupili v klubu Garáž

Porubští trubči oslavili 15 let od svého založení výročním koncertem v klubu Garáž v Martinově. Za tu dobu se pořádně rozrostli, z původních 5 členů jich je v současné době 20. Loni jich bylo dokonce 27.

TJ Sokol Poruba má 130 let. Na oslavě se předvedly všechny oddíly

TJ Sokol Poruba oslavil neuvěřitelných 130 let od svého založení v roce 1894. V areálu Sokolovny uspořádal slavnostní program, na kterém se předvedly všechny sportovní oddíly a nechyběla ani zábava.

ZŠ Komenského uspořádala už druhou Zahradní slavnost. Pozvala na ni i rodiče žáků

Porubská Základní škola Komenského uspořádala Zahradní slavnost. Pozvala na ni rodiče i prarodiče dětí a do organizace zapojila vybrané žáky. Díky slunečnému počasí bylo ve venkovním areálu školy plno.

Modernizace klíčového pavilonu v MNO skončila. Nové zázemí má interna, kardiologie i ortopedie

19. června 2024 12:08 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Městská nemocnice Ostrava neustále vylepšuje péči o pacienty a potupně modernizuje zázemí jednotlivých oddělení. Nyní byla po třech letech ukončena modernizace klíčového pavilonu E2, ve kterém má zázemí interna, kardiologie i ortopedie.

Poruba patřila tradiční sousedské slavnosti Zažít Porubu jinak. Lidé se bavili i pomáhali
Vydáno 22. září 2022 15:34, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová
V Porubě se uskutečnila už tradiční sousedská slavnost Zažít Porubu jinak. Probíhala v zámeckém parku a jeho okolí a návštěvníci měli možnost seznámit se s různými spolky a organizacemi, prohlédnout si radnici, zasoutěžit si, nebo ochutnat různé dobroty.

Lidé opět zažili Porubu jinak. Svezli se na lodičkách, prohlédli si radnici, seznámili se s nejen s porubskými spolky a zažili i spoustu dalších zajímavých věcí.

Kristýna Špačková, koordinátorka MA21, MOb Ostrava-Poruba: “Udělali jsme to ještě lepší a větší samozřejmě. Všichni se mohli těšit na komunitní vaření guláše, velkou gastro zónu, kterou jsme oproti loňsku rozšířili. Na zámku je zase talk zóna, kde se probírají zajímavá porubská témata a celý park je posetý spolky, které představují svoji činnost, dělají osvětové aktivity pro děti a tak dál. Celou akci organizujeme se spolkem Swanky a tímto bychom i rádi poděkovali MS kraji za finanční podporu.”

Na sousedské slavnosti Zažít Porubu jinak se lidé nejen bavili, ale také pomáhali. Výtěžek z prodeje gulášů poputuje na charitativní sbírku Srdce pro Porubu. Letos se vybralo bezmála 25 tisíc korun, které ulehčí život Tomáši Berkovi.

Anketa: zúčastněné spolky a organizace: “Děláme sfouknutý guláš a udělali jsme to na styl takového paprikáše. Je takový mírně pikantní s paprikou, je trošku jiný a doufám, že bude lidem chutnat. Začal jsem cibulí, kterou jsme postupně karamelizovali. Potom jsme přidávali maso, nějaké koření, takže od 8 ráno pracujeme.”
“My jsme tady přijeli jako vodní skauti z přístavu Eskadra Ostrava a připravili jsme si tady pro vás projížďku na lodičkách, což je jedna z aktivit, kterou relativně často ve svých oddílech děláme. Taky si můžete všimnout stanu, který jsme si přivezli, v takových stanech bydlíme na táboře.”
“My jsme oddíl TJ Sokol Poruba hokejbalový. Můžete přijít vyzkoušet střely na branku, slalom a tak dále.”
“Nemusíte bruslit. To je důležitá věc, Když někdo neumí bruslit tak hrát hokejbal a je to podobné hokeji a je to jiné než florbal. Ještě čekám na góly, ale přijdou.”
“My jsme ze ZŠ Porubská a my jsme tady dneska přišli s kolegy představit novou výuku informatiky. Můžete vidět nové roboty emboty, které používáme při výuce informatiky na druhém stupni. Návštěvníci se můžou seznámit i s dalšími roboty.”
Anketa: návštěvníci akce: “My jsme přišli na guláš a byli jsme si vyzkoušet jízdu na loďce. Co tady čekáme? Příjemně strávené odpoledne s kamarády. My jsme tady pozvali pozvali kamarády z jiných měst ať se tady přijdou podívat. Tady to je prima akce, na které jsme byli i minulý rok.”
“Dneska jsem už jezdil na vodě dvakrát s úžasnýma skautama. Házel jsem prutem na terč. Povedlo se mi to asi jenom z 60 pokusů 2x, ale měl jsem velkou kuráž. Pomáhal jsem tady.”
“Já jsem tuna brigádě. Pomáhali jsme tu stavět stany a líbí se mi to tu, voní to tu pěkně a měli byste přijít a dát si guláš.”
“Šla jsem se kouknout , kde jsou ryby. Docela se mi tady líbí.”

Na kompenzační pomůcku pro Tomáše, který je upoutaný na vozík, chybí ještě 10 tisíc. korun. Přispívat tak můžete dál, a to na transparentní účet sbírky, který vidíte na obrazovce.

500063622/0800

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000033473/poruba-patrila-tradicni-sousedske-slavnosti-zazit-porubu-jinak-lide-se-bavili-i-pomahali