Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Charitativní punč na Alšově náměstí. Porubané dobrovolnou částkou přispívali na Tomáška

Ostrava-Poruba |

Vánoční trhy na Alšově náměstí mají i charitativní podtext. Jejich součástí se i letos stala sbírka Srdce pro Porubu. Za dobrovolnou částku se podával punč a rozdávaly lístky na vánoční vláček.

Na Alšově náměstí se rozléval charitativní punč do sbírky Srdce pro Porubu. Lidé tak mohli přispívat na 6 letého Matýska, který trpí vzácným vrozeným onemocněním zvaným Kartagenerův syndrom.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Punč je sice nealko, celá řada lidí se nás ptá na alko, ale my raději rozléváme takovou dětskou verzi. Ale je výborný punč, máme dobré zpětné vazby. Je sice dobrovolný příspěvek, kolik kdo chce dát do kasičky. Vybíráme na dalšího chlapce na sbírku Srdce pro Porubu. Věřím, že to budeme mít rychle vybráno, protože vždycky kolem Vánoc je větší množství akcí a lidé jsou i více solidárnější, více přispívají a my z toho máme velkou radost.”

Na akci Punč se starostkou si radnice nechala navařit 100 litrů punče a napéct 500 perníčků ve tvaru srdíček.

Anketa: návštěvníci vánočních trhů : “Atmosféra je tady skvělá, punč je výborný a úplně tady jde cítit to kouzlo Vánoc.”
“Líbí se nám tady, nepořídili jsme tady nic a punč teprve budeme ochutnávat.”))))
“Punč je opravdu výborný, paní starostka velice milá a přivedla mě sem kamarádka, která tady pracuje, takže jsem hrozně ráda, že jsem mohla do Ostravy přijet, protože nejsem tady, ale jsem zdaleka, takže jsem strašně ráda. Užívám si to, moc děkuju.”))))
“Výborný punč, moc se nám tady líbí, je tady krásná atmosféra, děkujem.”

Okolo Alšova náměstí a Hlavní třídy jezdil i charitativní vláček. Nechyběl ani výpravčí, který cvakal klasické jízdenky, což se líbilo hlavně dětem.

Martin Otipka, mluvčí MOb Ostrava-Poruba: “My tady dneska máme vlastně poprvé na Hlavní třídě Matýskův vánoční expres.((( Je to vláček, který jezdí z Alšova náměstí kolem kruhového objezdu zpět. Zájem je obrovský především mezi dětmi, které si to užívají, ale jezdí samozřejmě i dospělí, takže jsme rádi, že takto můžeme lidem před Vánocemi zpříjemnit atmosféru a dát takový netradiční zážitek.”

Předvánoční atmosféru umocnil i doprovodný program. Připravena byla light show, koncert Kateřiny Marie Tiché a zazněly i koledy.

Frída Guňková, studentka Wichterlova gymnázia: “Některé koledy už jsme nacvičovali i minulý rok. Zazpíváme hlavně ty nejznámější například Nesem vám noviny, nebo Půjdem spolu do Betléma. Zazní taky Byla cesta ušlapaná, což vlastně bude na dva hlasy, nebo na tři. Ale jsme všichni nemocní.”

Na Matýska můžete přispívat i pomocí transparentního účtu sbírky, který vidíte na obrazovce, nebo můžete využít pokladničku v informačním centru na Hlavní třídě.

Nahlásit chybu


K tématu

Velikonoční jarmark na Alšově náměstí v Porubě nabídl dobroty, velikononí dekorace i kulturní program

4. dubna 2024 23:35 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Alšovo náměstí opět po roce patřilo Velikonočnímu jarmarku. Probíhal od pondělka do soboty a nabídl nejen plno stánků s různým zbožím, ale i spoustu atrakcí a doprovodný program.

Na Alšově náměstí už svítí vánoční strom. Světlo přinesli andělé na chůdách

8. prosince 2023 19:57 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová

Také v Porubě už svítí vánoční strom na Alšově náměstí. Slavnostní rozsvícení bylo spojeno se zahájením vánočního jarmarku, který bude probíhat až do 21. prosince a nabídne pestrý doprovodný program.

Porubská ZŠ I. Sekaniny tvoří virtuální velikonoční trhy na Alšově náměstí a rozšiřují zástavbu o Hl. třídu

Porubská ZŠ Ivana Sekaniny už se připravuje na Velikonoce. Po úspěšné animaci, kdy vytvořila virtuální Alšovo náměstí s vánočními trhy, teď žáci v Minecraftu (čti v majnkraftu) tvoří velikonoční jarmark.


V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

Děti plnily branné disciplíny, profesionální vojáci ukázali boj zblízka

Den vítězství si Novojičínští nepřipomněli jen pietními akty, ale také zážitkovou akcí. Ta nabídka stezku s brannými disciplínami, vystavena byla vojenská technika a nechyběla atraktivní ukázka Armády České republiky.

Policistům hlídkujícím u šampionátu se podařilo rychle najít děti ztracené v davu

Včera 14:37 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Relativně běžná služba policistů zapojených do bezpečnostního opatření v souvislosti s hokejovým šampionátem v Ostravě se ve čtvrtek kolem 19. hodiny změnila v urgentní pátrání po dvou malých dětech.

Kolekci historických vozidel obohatí tramvaj Tatra T3. Na její opravu věnuje Ostrava 5 milionů kč

16. května 2024 12:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava má po Praze největší sbírku historických vozidel městské hromadné dopravy. Většina z nich je ve perfektním stavu a stále jezdí. Nyní k ním přibude i tramvaj Tatra T3, která v Ostravě jezdila ještě před 30 roky.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

V Opavě byl nalezen mincovní poklad. Nejstarší ze 102 mincí je pražský groš z doby Jana Lucemburského

16. května 2024 10:57 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

V Opavě byl nalezen mincovní poklad. Jde o nejvýznamnější nález na území dnešního Moravskoslezského kraje za posledních 100 let. Jedinečný je zejména množstvím zlatých mincí, stavem dochování a vzácností některých exemplářů.

V Karviné se konala náborová akce Policie ČR, studenti prošli fyzickými testy

16. května 2024 17:56 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Studenti pěti karvinských středních škol dostali příležitost vyzkoušet si fyzické testy, které jsou nutné pro přijetí k policii. Kdo je splnil, dostal rok platný certifikát. Pokud se tedy úspěšní studenti rozhodnou rozšířit řady policistů, nemusí fyzické testy dělat znovu.

V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 2024

16. května 2024 21:48 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 24. Určen byl mládeži ve věku 11 až 18 let a zúčastnili se ho boxeři i z Německa a Skotska.

Začala rekonstrukce prostoru před Kulturním domem Frýdek

Začala dlouho očekávaná rekonstrukce prostoru před bývalým Kulturním domem Válcoven plechu. Místo získá novou dlažbu, stromové aleje i podzemní retenční nádrže. Práce potrvají zhruba do konce roku a vyjdou na necelých 23 milionů korun.

Hasiči v noci na Bruntálsku bojovali s požárem štěpky

16. května 2024 19:18 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Co bylo příčinou požáru štěpky uskladněné ve Staré Vsi na Bruntálsku, se snaží od čtvrtečního časného rána zjistit hasičský vyšetřovatel. Oheň hasilo pět jednotek.

Školáci navrhovali, co v Ostravě zlepšit. Diskutoval s nimi starosta centrálního obvodu

Školáci v centru Ostravy dostali otázku, co by ve svém městě zlepšili. Z námětů pak vzešla beseda se starostou centrálního obvodu, který se dětem snažil na jejich otázky osobně odpovědět. Zajímala je hlavně čistota, bezpečí nebo možnosti volnočasového vyžití.

Porubské mateřské školy patřily zápisům dětí. Jejich kapacita je dostatečná

16. května 2024 20:53 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubské mateřské školy patřily zápisům dětí. Rodiče je mohli přihlásit do kterékoli školky v obvodu. Spádovou oblastí je totiž celá Poruba.

Mladí cyklisté z Ostravy se učili bezpečnému provozu a zasoutěžili si

16. května 2024 20:39 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Regionální zprávy POLAR

Se zásadami bezpečného chování v silničním provozu se každoročně seznamují žáci 3. až 5. tříd základních škol z Ostravy. Vyvrcholením dopravní výuky mladých cyklistů byla soutěž, která se konala na dopravním hřišti v Hrabůvce.

Nenechávejte v autech nic cenného. Zloděj během pár dní vykradl 16 vozidel v Ostravě

16. května 2024 11:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Dnes máme dobrou zprávu pro majitele vozidel. Ostravským policistům se podařilo zadržet zloděje, který během pár dní vykradl 16 aut. Zároveň je to ale pro řidiče výstraha, aby nenechávali v autech nic cenného, protože právě viditelné věci pachatele přilákaly.

ZŠ Bohumínská poprvé navštívili žáci z polského Těšína, školy navázaly přeshraniční spolupráci

Žáci i učitelé Základní školy Bohumínská ve Slezské Ostravě a Szkoły Podstawowej nr 1 z polského Těšína se poprvé sešli, aby navázali přeshraniční spolupráci. Polské hosty čekalo v Ostravě tradiční přivítání chlebem se solí, ale i prohlídka školy, nebo přátelský zápas v basketbalu.

Slezskoostravské Bazaly hostily trenérskou konferenci, přednášel i trenér španělského FC Sevilla

Na Bazalech proběhla další trenérská konference – ojedinělá akce určená jak trenérům, tak i fotbalovým nadšencům. Své zkušenosti zde letos předávali jak reprezentační trenéři, tak i šéftrenér mládeže FC Sevilla, José Ramón Collado.

Charitativní punč na Alšově náměstí. Porubané dobrovolnou částkou přispívali na Tomáška
Vydáno 22. prosince 2022 15:45, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová
Vánoční trhy na Alšově náměstí mají i charitativní podtext. Jejich součástí se i letos stala sbírka Srdce pro Porubu. Za dobrovolnou částku se podával punč a rozdávaly lístky na vánoční vláček.

Na Alšově náměstí se rozléval charitativní punč do sbírky Srdce pro Porubu. Lidé tak mohli přispívat na 6 letého Matýska, který trpí vzácným vrozeným onemocněním zvaným Kartagenerův syndrom.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Punč je sice nealko, celá řada lidí se nás ptá na alko, ale my raději rozléváme takovou dětskou verzi. Ale je výborný punč, máme dobré zpětné vazby. Je sice dobrovolný příspěvek, kolik kdo chce dát do kasičky. Vybíráme na dalšího chlapce na sbírku Srdce pro Porubu. Věřím, že to budeme mít rychle vybráno, protože vždycky kolem Vánoc je větší množství akcí a lidé jsou i více solidárnější, více přispívají a my z toho máme velkou radost.”

Na akci Punč se starostkou si radnice nechala navařit 100 litrů punče a napéct 500 perníčků ve tvaru srdíček.

Anketa: návštěvníci vánočních trhů : “Atmosféra je tady skvělá, punč je výborný a úplně tady jde cítit to kouzlo Vánoc.”
“Líbí se nám tady, nepořídili jsme tady nic a punč teprve budeme ochutnávat.”))))
“Punč je opravdu výborný, paní starostka velice milá a přivedla mě sem kamarádka, která tady pracuje, takže jsem hrozně ráda, že jsem mohla do Ostravy přijet, protože nejsem tady, ale jsem zdaleka, takže jsem strašně ráda. Užívám si to, moc děkuju.”))))
“Výborný punč, moc se nám tady líbí, je tady krásná atmosféra, děkujem.”

Okolo Alšova náměstí a Hlavní třídy jezdil i charitativní vláček. Nechyběl ani výpravčí, který cvakal klasické jízdenky, což se líbilo hlavně dětem.

Martin Otipka, mluvčí MOb Ostrava-Poruba: “My tady dneska máme vlastně poprvé na Hlavní třídě Matýskův vánoční expres.((( Je to vláček, který jezdí z Alšova náměstí kolem kruhového objezdu zpět. Zájem je obrovský především mezi dětmi, které si to užívají, ale jezdí samozřejmě i dospělí, takže jsme rádi, že takto můžeme lidem před Vánocemi zpříjemnit atmosféru a dát takový netradiční zážitek.”

Předvánoční atmosféru umocnil i doprovodný program. Připravena byla light show, koncert Kateřiny Marie Tiché a zazněly i koledy.

Frída Guňková, studentka Wichterlova gymnázia: “Některé koledy už jsme nacvičovali i minulý rok. Zazpíváme hlavně ty nejznámější například Nesem vám noviny, nebo Půjdem spolu do Betléma. Zazní taky Byla cesta ušlapaná, což vlastně bude na dva hlasy, nebo na tři. Ale jsme všichni nemocní.”

Na Matýska můžete přispívat i pomocí transparentního účtu sbírky, který vidíte na obrazovce, nebo můžete využít pokladničku v informačním centru na Hlavní třídě.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000034985/charitativni-punc-na-alsove-namesti-porubane-dobrovolnou-castkou-prispivali-na-tomaska