Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porubský reprezentační ples mimo obvod je minulostí. Po letech se vrátil do DK Poklad

Ostrava-Poruba |

Dům kultury Poklad po letech patřil reprezentačnímu plesu porubské radnice. Zájem o něj tak byl velký. Vstupenky byly vyprodané během několika málo dnů.

Porubská radnice dlouhá léta neměla kde pořádat reprezentační ples obvodu. Kulturní dům Poklad byl v rekonstrukci a nikde jinde v Porubě není vhodný sál a zázemí pro plesy. Konal se tak v Klimkovicích nebo v hotelu Clarion.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “My jsme dneska zahájili úplně 1. ročník porubského plesu v Pokladu. Já musím říct, že máme obrovskou radost, protože jsme vzpomínali, že po více než 12 letech se porubský ples vrací do Pokladu a já bych chtěla tomu Porubskému plesu popřát, aby tady našel svůj nový domov, aby se mu tady líbilo a aby každý ročník byl tak rychle vyprodaný jako byl i tento ročník. Až nás to překvapilo, jak rychle byly lístky pryč.”

Na své si na plese přišli všichni milovníci tance a dobré zábavy. Hlavními hvězdami byla Monika Absolonová a Martin Chodúr se Septet plus Orchestra. Nechyběla ani Cyber show a bohatá tombola.

Monika Absolonová, zpěvačka: “Já jsem tady poprvé, nebo možná. Nerada bych se mýlila, takže jsem překvapená, že je to moc hezké. Do Ostravy se těším vždy, protože mi tady bylo vždycky strašně dobře a od té doby, co jsem tady kdysi a je to myslím rok 2015, tak nějak, nazkoušela Funny girl a hrála jsem ji, tak já to tady mám o to radši. Plesy miluju, protože mám pocit, že člověk v dnešní době nechodí do divadla načančaný, kdežto na těch plesech se to stále dodržuje. Já to mám strašně ráda, protože myslím, že mužům sluší obleky a ženám prostě společenské šaty.”
Martin Chodúr, zpěvák: “Na plesech zpívám velice rád a o to radši, když je to s velkou kapelou jako dneska takže je to krásné vidět. Lidi jak tančí, jak jsou svátečně naladěni, oblečení a je to taková, Jsem teda radši na pódiu než v publiku na plese. Vždycky, když jsem jako host na plese, tak už nemůžu dočkat, když mě někdo požádá, abych šel něco zazpívat, ale tady se cítím velice dobře a myslím si, že se to dneska povedlo a že to bylo fajn.”
Marek Eben, moderátor plesu: “Já jsem se v Porubě narodil, takže je to vzpomínka na dětství. Já jsem sem chodil do tanečních, když mě bylo tolik a byl jsem tak malinký a teď, jak se na to dívám jak je to krásné, tak jsem nadšený z toho, že Poruba má konečně nějaký stánek a že se zase vracím po 30 letech na místo činu. Takže za mě úplně jednička a teď, když se dívám na Martina Chodúra a tak dále, tak paráda.”
Anketa: návštěvníci plesu: “Ples v porubském Pokladu je skutečně poklad, protože po tolika letech jsme se opět dočkali krásného kulturního zážitku a já si myslím, že bude přetrvávat. Strašně se mi tady líbí, už jsem spocená. vytančená a doufám, že ještě budu.”
“Ples je vynikající. Vzhledem k tomu, že jsem tady chodil už před 50 lety, takže krásný kulturní dům právě otevřený, tak asi všichni občané Poruby jsou velice spokojení.”
“Mě se líbí všechno, pan Chodúr, paní Absolonová a máme tady parádní párty, výborné.”
“Na ples jsem se těšila, je to první v sezóně, budou potom další a moc jsem se těšila právě sem, protože zde jsem vyrůstala v Porubě a tady jsme chodily tehdy do Amadea, což byl hudební klub, takže hezké vzpomínky.”
“Báječné. Toto je první porubský ples po dlouhé době a je to v Pokladu. To je důležité a jsme tady rádi a jsme rádi, že to tady je a paní jednatelce přejeme, aby měla více dobrých akcí tady.”
“My jsme tu s našimi ženami, super ples, perfektní, perfektně se bavíme. Super je to.”

Pro všechny byl porubský ples v krásných prostorách Pokladu velkým zážitkem a na radnici už teď přemýšlí nad dalším ročníkem.

Nahlásit chybu


K tématu

Porubský ples v DK Poklad 13. 2. 2026

18. prosince 2025 17:02 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Máme pro Vás pozvánku na oblíbený Porubský ples, který se uskuteční opět v Domě kultury Poklad - 13. února 2026.

Porubu ovládne Festival v ulicích. Nabídne přes 200 umělců ze 17 zemí

12. června 2025 15:27 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Ostravu-Porubu už brzy ovládne oblíbený Festival v ulicích. Představí se na něm více než 200 umělců. Těšit se můžete na hudební program, akrobatické kousky i dětskou zónu.

Ceny Jantar za rok 2024 jsou rozdány. Umělci si ze slavnostního galavečera odnesli 16 skleněných sošek

22. května 2025 10:49 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

V kulturním domě Poklad se slavnostně předávaly moravskoslezské Ceny Jantar. Umělcům bylo rozdáno celkem 16 skleněných sošek za velmi kvalitní výkony na poli divadla, hudby, výtvarného umění a literatury v loňském roce.


Nová metoda opravuje výtluky na cestách v Ostravě-Jihu

Dnes 13:06 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Výtluky v Ostravě-Jihu letos opět mizí o něco rychleji, a to díky nové metodě silkot. Vysoutěžená firma je schopna touto metodou opravit denně až 100 metrů čtverečních plochy. Kromě toho ale Technické služby vyjíždějí také s dva roky starým jetpatcherem.

Sociální služby města Havířova zlepšily podmínky pro zaměstnance

Dnes 9:24 | Havířov | Bára Kelnerová

Sociální služby zmodernizovaly zázemí pro své zaměstnance na ulici Moskevská. Nové prostory mají zaměstnancům nabídnout lepší podmínky pro odpočinek i administrativní práci během náročných směn.

Ostravské pejskaře už počtvrté potěší akce Pes - Přítel na Jihu

Dnes 13:10 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Den plný zábavy, ukázek a aktivit zaměřených na čtyřnohé přátele. Akce Pes – přítel na Jihu v sobotu 16. května opět zaplní tzv. psí louku v Bělském Lese. Součástí programu bude i vyhlášení výsledků soutěže Psí sympaťák roku 2026.

Stavba nového domova pro seniory v Karviné jde do finále, otevře se už na podzim

Včera 17:25 | Karviná | Anna Břenková

Stavba moderního domova pro seniory v Karviné-Novém Městě úspěšně míří do svého konce. Hrubé práce jsou hotové a řemeslníci se nyní přesunuli do vnitřních prostor. Hotovo by mělo být už na podzim. Nové zařízení nabídne zázemí pro sto čtyřicet klientů a přinese do regionu přibližně stovku nových pracovních míst.

Harlejácký gulášfest nabídl rekordních 30 gulášů. Motorkáři ale myslí i na charitu

Tradiční ostravský harlejácký gulášfest překonává rekordy v oblíbenosti a to nejen mezi soutěžícími, ale i mezi návštěvníky. Proto mohou pořadatelé každý rok předat významnou sumu na charitu. Letos tak pomohli s léčbou postiženým bratrům Šimonovi a Matějovi.

Na půlmaraton vyběhl rekordní počet vytrvalců, odnášeli si medaile se sv. Šebestiánem

Dnes 15:04 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Konal se devátý ročník Novojičínského půlmaratonu. Na start vytrvalostního závodu se postavilo ví než 450 běžců.

Cesta vody v Bělském lese bude prodloužena o téměř 600 metrů

Dnes 12:59 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Bělský les v Ostravě se stal unikátním místem, kde se díky odborníkům daří skloubit ekologickou a rekreační funkci. Hlavní podíl na tom má zpřístupnění zajímavých míst a jejich vzájemné pospojování pomocí nejrůznějších chodníků a stezek. Tzv. Cestu vody nyní čeká další rozšíření.

Řidiči v Havířově museli platit pokuty a odtahovou službu, když blokovali čištění ulice

Včera 11:23 | Havířov | Bára Kelnerová

Blokové čištění komunikací v Havířově opět zkomplikovali řidiči, kteří nerespektovali dopravní značení. Ve Fibichově ulici, která měla být prázdná, zůstaly tři desítky aut.

Oderská mlýnice přivítala přes půl tisíce cyklistů nejen z Česka

Dnes 13:30 | Odry | Michal Slonina

Oblíbený závod Oderská mlýnice již po dvacáté přivítal cyklisty v Oderských vrších. Nezvyklý název získal po stoupání nad Spálovem, kde se závod konal od roku 2000. Start i cíl sice už dva roky hostí Odry, mlýnice se ale jezdí pořád.

Umělá inteligence umí zjistit prasklinu v potrubí. Ztráty vody v Ostravě stále klesají

Včera 8:20 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Vodárenství patří mezi špičku nejen v naší zemi, ale i v celé Evropě. Nejenže Ostravské vodárny a kanalizace už řadu let využívají smart technologie na odběrných místech, ale nyní už také zapojily umělou inteligenci, která pomáhá hledat poruchy ve vodovodní síti.

Farní zahradu obohatí chodníček do historie. Financován bude z programu Tvoříme prostor

Farní zahrada v Heřmanicích je velmi vyhledávaným místem pro rodiny s dětmi. Místní komunita ji navíc neustále vylepšuje a nyní se chystá další novinka - Chodníček do historie, který bude financován z programu Tvoříme prostor.

600 umělců vystoupí pro tisícovku diváků. V Trojhalí představí Mahlerovu "Symfonii tisíců"

Včera 12:19 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Město se chystá na velký hudební svátek. V unikátních prostorách Trojhalí Karolina se totiž uskuteční ojedinělý koncert “Mahler 8,” kdy si budou moci milovníci hudby poslechnout tzv. Symfonii tisíců v podání 600 umělců.

Ostrava investuje do úprav hřbitovů. Trendem jsou i nová kolumbária

Včera 11:16 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava pokračuje v systematické podpoře úprav hřbitovů, které mají v majetku jednotlivé městské obvody. Díky tomu mohou opravovat chodníky či ploty, ale také rekonstruovat budovy a novým trendem je budování kolumbárií, o které je stále větší zájem.

Akce Pes - přítel na Jihu potěší všechny ostravské pejskaře

Včera 9:28 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Den plný zábavy, ukázek a aktivit zaměřených na čtyřnohé přátele. Akce Pes – přítel na Jihu v sobotu 16. května opět zaplní tzv. psí louku v Bělském Lese. Součástí programu bude i vyhlášení výsledků soutěže Psí sympaťák roku 2026.

Jazzový Klub Parník v centru Ostravy čeká rekonstrukce zázemí

8. května 2026 10:03 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

Zázemí Klubu Parník v centru Ostravy se od poloviny května bude rekonstruovat. Opravy se dotknou i dalších částí památkově chráněné vily Hanse Ulricha v jejímž suterénu klub sídlí.

Mariánské náměstí zaplnily stovky čarodějnic a čarodějů. Tradiční slet přilákal stovky dětí i dospělých

7. května 2026 15:27 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Mariánské náměstí v Ostravě-Mariánských Horách se opět proměnilo v rej čarodějnic, čarodějů a dalších kouzelných bytostí. Tradiční slet přilákal stovky dětí i dospělých, kteří si užili soutěže, průvod i bohatý program.

Porubský reprezentační ples mimo obvod je minulostí. Po letech se vrátil do DK Poklad
Vydáno 9. února 2023 17:14, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová
Dům kultury Poklad po letech patřil reprezentačnímu plesu porubské radnice. Zájem o něj tak byl velký. Vstupenky byly vyprodané během několika málo dnů.

Porubská radnice dlouhá léta neměla kde pořádat reprezentační ples obvodu. Kulturní dům Poklad byl v rekonstrukci a nikde jinde v Porubě není vhodný sál a zázemí pro plesy. Konal se tak v Klimkovicích nebo v hotelu Clarion.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “My jsme dneska zahájili úplně 1. ročník porubského plesu v Pokladu. Já musím říct, že máme obrovskou radost, protože jsme vzpomínali, že po více než 12 letech se porubský ples vrací do Pokladu a já bych chtěla tomu Porubskému plesu popřát, aby tady našel svůj nový domov, aby se mu tady líbilo a aby každý ročník byl tak rychle vyprodaný jako byl i tento ročník. Až nás to překvapilo, jak rychle byly lístky pryč.”

Na své si na plese přišli všichni milovníci tance a dobré zábavy. Hlavními hvězdami byla Monika Absolonová a Martin Chodúr se Septet plus Orchestra. Nechyběla ani Cyber show a bohatá tombola.

Monika Absolonová, zpěvačka: “Já jsem tady poprvé, nebo možná. Nerada bych se mýlila, takže jsem překvapená, že je to moc hezké. Do Ostravy se těším vždy, protože mi tady bylo vždycky strašně dobře a od té doby, co jsem tady kdysi a je to myslím rok 2015, tak nějak, nazkoušela Funny girl a hrála jsem ji, tak já to tady mám o to radši. Plesy miluju, protože mám pocit, že člověk v dnešní době nechodí do divadla načančaný, kdežto na těch plesech se to stále dodržuje. Já to mám strašně ráda, protože myslím, že mužům sluší obleky a ženám prostě společenské šaty.”
Martin Chodúr, zpěvák: “Na plesech zpívám velice rád a o to radši, když je to s velkou kapelou jako dneska takže je to krásné vidět. Lidi jak tančí, jak jsou svátečně naladěni, oblečení a je to taková, Jsem teda radši na pódiu než v publiku na plese. Vždycky, když jsem jako host na plese, tak už nemůžu dočkat, když mě někdo požádá, abych šel něco zazpívat, ale tady se cítím velice dobře a myslím si, že se to dneska povedlo a že to bylo fajn.”
Marek Eben, moderátor plesu: “Já jsem se v Porubě narodil, takže je to vzpomínka na dětství. Já jsem sem chodil do tanečních, když mě bylo tolik a byl jsem tak malinký a teď, jak se na to dívám jak je to krásné, tak jsem nadšený z toho, že Poruba má konečně nějaký stánek a že se zase vracím po 30 letech na místo činu. Takže za mě úplně jednička a teď, když se dívám na Martina Chodúra a tak dále, tak paráda.”
Anketa: návštěvníci plesu: “Ples v porubském Pokladu je skutečně poklad, protože po tolika letech jsme se opět dočkali krásného kulturního zážitku a já si myslím, že bude přetrvávat. Strašně se mi tady líbí, už jsem spocená. vytančená a doufám, že ještě budu.”
“Ples je vynikající. Vzhledem k tomu, že jsem tady chodil už před 50 lety, takže krásný kulturní dům právě otevřený, tak asi všichni občané Poruby jsou velice spokojení.”
“Mě se líbí všechno, pan Chodúr, paní Absolonová a máme tady parádní párty, výborné.”
“Na ples jsem se těšila, je to první v sezóně, budou potom další a moc jsem se těšila právě sem, protože zde jsem vyrůstala v Porubě a tady jsme chodily tehdy do Amadea, což byl hudební klub, takže hezké vzpomínky.”
“Báječné. Toto je první porubský ples po dlouhé době a je to v Pokladu. To je důležité a jsme tady rádi a jsme rádi, že to tady je a paní jednatelce přejeme, aby měla více dobrých akcí tady.”
“My jsme tu s našimi ženami, super ples, perfektní, perfektně se bavíme. Super je to.”

Pro všechny byl porubský ples v krásných prostorách Pokladu velkým zážitkem a na radnici už teď přemýšlí nad dalším ročníkem.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000035651/porubsky-reprezentacni-ples-mimo-obvod-je-minulosti-po-letech-se-vratil-do-dk-poklad