Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezská Ostrava oslavila Den učitelů, devět získalo ocenění

Ostrava-Slezská Ostrava |

Slezská Ostrava tradičně oslavila Den učitelů. Pedagogové z mateřských a základních škol se sešli ve dvou dnech v Kulturním domě Heřmanice, kde společně pobesedovali. Vedení obvodu také ocenilo dle navržených kritérií ty nejlepší z nich.

Kulturní dům v Ostravě-Heřmanicích hostil výroční setkání pedagogů ze Slezské Ostravy u příležitosti Dne učitelů. Akce byla rozdělena do dvou dnů, kdy nejprve se v kulturním domě sešly převážně učitelky z mateřských školek.

Roman Goryczka (Ostravak) místostarosta Slezské Ostravy: "Je to jedna z mála možností, kdy můžeme poděkovat těm lidem, kteří opravdu věnují ten čas dětem. V mnoha případech jsou s těmi dětmi déle než samotní rodiče. Máme tady 55 pedagogických pracovníků, 26 ostatních zaměstnanců, 16 asistentů. A ti všichni odvádějí úžasnou práci."

U příležitosti Dne učitelů bylo také oceněno pět učitelek za skvělou práci s dětmi. Navrhli je ředitelé škol.

Iveta Piačková, oceněná učitelka z MŠ Požární: "Je to krásné, já jsem úplně překvapená. Paní ředitelka mě překvapila. Jsem už tady dlouho." - Jaká ta práce za těch 30 let s těmi dětmi je? Změnilo se něco? - "Já bych řekla, že je to pořád stejné. Je to spíš lepší. Pořád se mění kolektiv, ale ráda pracuji s dětmi, protože to je takové, jak bych to řekla, naplňující, děti dělají radost, tak je pořád člověk tak stále mladý."
Ivana Koníčková, oceněná učitelka z MŠ Zámostní: "Bylo to strašně nádherné a jsem strašně šťastná, že jsem v kolektivu děvčat, kde se všichni smějí, máme úplně perfektní kolektiv. A to je na tom to nejlepší, že chodíme do práce s úsměvem. - Jaká ta práce s těmi dětmi je? - Práce s dětmi mě úplně nabijí, protože pořád jsou nové děti, přicházejí, jsou strašně spontánní a je to krásné s dětmi dělat."

Jednou z oceněných byla také Jitka Dvorská, kterou den předtím ocenili na Magistrátu města Ostravy titulem Mimořádná pedagogická osobnost.

Jitka Dvorská, oceněná učitelka z MŠ Zámostní: "Moc mile mě to překvapilo a jsem z toho velice dojatá." - Jaká ta práce s těmi dětmi je? Co to pro vás znamená? - "Práce je pro mě vždycky obohacující, a jsem ráda, že každý den zažívám něco nového v práci."
Roman Goryczka (Ostravak) místostarosta Slezské Ostravy: "Já sám jsem rodič a vím, jak je to těžké se postarat o dvě děti. My jich máme 560. Máme 4 příspěvkové organizace mateřských škol, kde je 12 budov, takže starostí je to mnoho a mnoho. Ale máme jistotu, že úroveň vzdělávání v těch mateřských školách, je na nejvyšší možné úrovni."

O den později pak na stejném místě oslavili Den učitelů pedagogové ze základních škol.

Roman Goryczka (Ostravak) místostarosta Slezské Ostravy: "V našich základních školách vzděláváme 1 187 dětí, o které se stará 111 pedagogů a 50 ostatních zaměstnanců. Takže těmto lidem patří náš obrovský, hluboký dík, protože vychovávají nové generace."

Tady si letošní ocenění převzali čtyři vyučující.

Nahlásit chybu


K tématu

Moravskoslezský kraj ocenil dvacítku výjimečných pedagogů

27. března 2024 14:27 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

U příležitosti Dne učitelů byli stejně jako v minulých letech oceněni výjimeční pedagogové z Moravskoslezského kraje. Ocenění získali za svůj přístup k výuce i žákům, inovativní postupy a další mimořádné aktivity. Ceny i poděkování si převzali pracovníci krajských středních, základních i mateřských škol, ale i základních uměleckých škol a dětských domovů.

Školáci ze Slezské Ostravy malovali svou vizi města v roce 2050

6. června 2023 12:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Školáci ze Slezské Ostravy se zapojili do projektu Evropa 2050. Jde o diskuzní a prezentační panel o tématu budoucnosti Evropy v roce 2050 z pohledu mladé generace. Žáci malovali svou představu nejen obvodu, ale i města a nejlepší práce postoupily do národního kola soutěže.

K zápisům do prvních tříd ve Slezské Ostravě přišlo přes 140 dětí

18. dubna 2023 9:50 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Slezská Ostrava má za sebou zápisy do prvních tříd. Do čtyř základních škol se přišlo přihlásit celkem 140 dětí. Některým byl ale doporučen odklad a další se mohly také hlásit na více škol nebo absolvují zápisy dodatečně. Přesná čísla budoucích prvňáčků tak budou znát na školách až v průběhu dalších měsíců.


V areálu Vítkovice Steel hořela střecha výrobní haly, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

Včera 20:47 | Ostrava-Vítkovice | Lukáš Zavadil

12 jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne u požáru střechy výrobní haly společnosti Vítkovice Steel. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Včera 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Včera 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

13. dubna 2024 10:50 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

V Havířově se bojovalo o místa na olympiádě ve stolním tenise

13. dubna 2024 16:54 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

V Národním tréninkovém centru stolního tenisu v Havířově se konala kvalifikace mixů na olympiádu, kam se chtěla probojovat i dvojice Jan Valenta a Zdena Blašková.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů. Neoprávněné zásahy lidí zřejmě nepřežijí

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

VIDEO: Policisté dopadli 15letého mladíka, který ve skupince dalších okradl muže v Ostravě

12. dubna 2024 9:48 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Policisté dopadli patnáctiletého mladíka, který i v takto nízkém věku má za sebou bohatou trestní minulost. Na začátku dubna letošního roku bezdůvodně fyzicky napadl a okradl 31letého muže v Ostravě. Poškozený vše oznámil policistům a ti během krátké doby vypátrali skupinku podezřelých.

StartUp show na VŠB-TUO představila finalisty Green Light Akcelerátoru

11. dubna 2024 21:17 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava patřila finále Green Light Akcelerátoru. Letos proběhl už 11. ročník, do kterého začínající podnikatelé přihlásili celkem 10 projektů.

Tvoříme prostor pokračuje další výzvou. Změnit své okolí může kdokoliv

11. dubna 2024 19:17 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Také Porubané se mohou zapojit do dotačního programu ostravského magistrátu Tvoříme prostor. Každý, kdo není spokojen se svým okolím, ho může jakkoliv změnit. Přihlášky mohou zájemci podávat do 6. května.

Stará hyperbarická komora by mohla sloužit kosmonautům. Fifejdská nemocnice hledá další využití

11. dubna 2024 12:07 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jak už z našeho zpravodajství víte, Městská nemocnice Ostrava získala novou hyperbarickou komoru. Nyní řeší další využití starého padesáti tunového zařízení. Zajímavou možností by mohla být její přeměna pro modul na přípravu kosmonautů na lety do vesmíru.

Slezská Ostrava oslavila Den učitelů, devět získalo ocenění
Vydáno 4. dubna 2023 10:47, Ostrava-Slezská Ostrava, Jiří Cileček
Slezská Ostrava tradičně oslavila Den učitelů. Pedagogové z mateřských a základních škol se sešli ve dvou dnech v Kulturním domě Heřmanice, kde společně pobesedovali. Vedení obvodu také ocenilo dle navržených kritérií ty nejlepší z nich.

Kulturní dům v Ostravě-Heřmanicích hostil výroční setkání pedagogů ze Slezské Ostravy u příležitosti Dne učitelů. Akce byla rozdělena do dvou dnů, kdy nejprve se v kulturním domě sešly převážně učitelky z mateřských školek.

Roman Goryczka (Ostravak) místostarosta Slezské Ostravy: "Je to jedna z mála možností, kdy můžeme poděkovat těm lidem, kteří opravdu věnují ten čas dětem. V mnoha případech jsou s těmi dětmi déle než samotní rodiče. Máme tady 55 pedagogických pracovníků, 26 ostatních zaměstnanců, 16 asistentů. A ti všichni odvádějí úžasnou práci."

U příležitosti Dne učitelů bylo také oceněno pět učitelek za skvělou práci s dětmi. Navrhli je ředitelé škol.

Iveta Piačková, oceněná učitelka z MŠ Požární: "Je to krásné, já jsem úplně překvapená. Paní ředitelka mě překvapila. Jsem už tady dlouho." - Jaká ta práce za těch 30 let s těmi dětmi je? Změnilo se něco? - "Já bych řekla, že je to pořád stejné. Je to spíš lepší. Pořád se mění kolektiv, ale ráda pracuji s dětmi, protože to je takové, jak bych to řekla, naplňující, děti dělají radost, tak je pořád člověk tak stále mladý."
Ivana Koníčková, oceněná učitelka z MŠ Zámostní: "Bylo to strašně nádherné a jsem strašně šťastná, že jsem v kolektivu děvčat, kde se všichni smějí, máme úplně perfektní kolektiv. A to je na tom to nejlepší, že chodíme do práce s úsměvem. - Jaká ta práce s těmi dětmi je? - Práce s dětmi mě úplně nabijí, protože pořád jsou nové děti, přicházejí, jsou strašně spontánní a je to krásné s dětmi dělat."

Jednou z oceněných byla také Jitka Dvorská, kterou den předtím ocenili na Magistrátu města Ostravy titulem Mimořádná pedagogická osobnost.

Jitka Dvorská, oceněná učitelka z MŠ Zámostní: "Moc mile mě to překvapilo a jsem z toho velice dojatá." - Jaká ta práce s těmi dětmi je? Co to pro vás znamená? - "Práce je pro mě vždycky obohacující, a jsem ráda, že každý den zažívám něco nového v práci."
Roman Goryczka (Ostravak) místostarosta Slezské Ostravy: "Já sám jsem rodič a vím, jak je to těžké se postarat o dvě děti. My jich máme 560. Máme 4 příspěvkové organizace mateřských škol, kde je 12 budov, takže starostí je to mnoho a mnoho. Ale máme jistotu, že úroveň vzdělávání v těch mateřských školách, je na nejvyšší možné úrovni."

O den později pak na stejném místě oslavili Den učitelů pedagogové ze základních škol.

Roman Goryczka (Ostravak) místostarosta Slezské Ostravy: "V našich základních školách vzděláváme 1 187 dětí, o které se stará 111 pedagogů a 50 ostatních zaměstnanců. Takže těmto lidem patří náš obrovský, hluboký dík, protože vychovávají nové generace."

Tady si letošní ocenění převzali čtyři vyučující.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000036527/slezska-ostrava-oslavila-den-ucitelu-devet-ziskalo-oceneni