Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nápor návštěvníků v Zoo Ostrava způsobuje dopravní komplikace, čeká se na parkovací dům

Ostrava-Slezská Ostrava |

Výstavba nového parkovacího domu výrazně omezila parkování kolem ostravské zoologické zahrady. S obdobím svátků a přicházejícího teplého počasí začíná zoo čelit velkému náporů návštěvníků. Slezská Ostrava i samotná zoo proto upozorňuje na z toho plynoucí dopravní komplikace i složité parkování.

Do ostravské zoologické zahrady začaly v těchto dnech proudit davy návštěvníků. To se sebou nese také složité dopravní situace.

Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "K dispozici jsou aktuálně dvě parkoviště v těsné blízkosti vstupu do zoologické zahrady. To třetí, největší, je od loňského května uzavřeno z důvodů výstavby parkovacího domu, který by měl být dokončen teď do prázdnin. Tady ta stavba přinese dalších zhruba 200 parkovacích míst."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "V současné době probíhá také rekonstrukce chodníků na ulici Michálkovické, kdy se opravují nejen samotné chodníky, ale také 8 zastávek městské hromadné dopravy."

Zoologická zahrada má od loňského roku nasmlouvány i soukromé parkovací plochy. Denně na ulici Topolová a o víkendech a státních svátcích u Revírní bratrské pokladny, u Technických služeb Slezská Ostrava a na ulici Uhlířská.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Parkování u ostravské zoo je dlouhodobým problémem, se kterým se snažíme bojovat několika způsoby. Jedním z nich je určitě navyšování parkovacích kapacit. Druhým způsobem řešení je posilování městské hromadné dopravy. Kdy dnes jezdí do zoo i linka doubledeckeru."
Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "Zase je možnost nechat auto doma a přijet do zoo už tak trošku zážitkově, atraktivními dvoupodlažními autobusy. A samozřejmě mají k dispozici i spojení trolejbusové, které jezdí v desetiminutových intervalech z centra města."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Třetí řešení je potom už takové už trochu represivní řešení. A to je městská policie, která samozřejmě každý takto vytížený den a během víkendů a státních svátků, nebo jiné exponované dny, provádí regulaci dopravy a řídí ji přímo na místě. A někdy dochází i k tomu, že ulici Michálkovickou pro vjezd vozidel návštěvníků zoo uzavře a odklání je tedy jinými směry."
Jindřich Machů, mluvčí Městské policie Ostrava: "V návaznosti na zvýšený počet návštěvníků zoologické zahrady, a s tím související zvýšený počet nájezdů vozidel, jsme přijali opatření související zejména k zajištění průjezdnosti ulice Michálkovická. A také opatření k řešení parkování vozidel, která parkují v místech, kde je to zakázáno. Řidičům vozidel doporučujeme využít vyčleněné náhradní parkovací plochy anebo odstavit vozidla na záchytných parkovištích a k dopravě do zoologické zahrady využít prostředky MHD. Vyhnout se tak nepříjemnostem spojeným s řešením chybného parkování."

Loňský rok zažila zoo rekordní návštěvnost. Letos je zatím nevyrovnaná, převážně kvůli počasí.

Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "Třeba na prvního máje jsme u nás měli 14 tisíc návštěvníků, což je obrovské množství."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Určitě bych chtěl apelovat na všechny, aby dodržovali předepsané dopravní značení. Neohrožovali bezpečnost, ani svou, ani ostatních účastníků dopravního provozu."

Nový parkovací dům vyjde na 166 milionů korun s DPH.

Nahlásit chybu


K tématu

Strážníci kontrolovali dodržování zákazu kouření na zastávkách MHD v Ostravě

12. června 2023 18:14 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Uplynulý víkend se ostravští strážníci zaměřili na kontrolu zákazu kouření zejména na zastávkách MHD. Jen za víkend řešili téměř dvě stě případů porušení „protikuřáckého zákona“.

203 lidí vyloučila z přepravy další noční razie v ostravské MHD

14. října 2023 12:22 | Ostrava-město | Jiří Cileček

1 636 zkontrolovaných cestujících v celkem 59 spojích, a z toho 203 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku 13. října na sobotu 14. října. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v městské části Poruba.

Ostravské doubledeckery letos převezly rekordních 31 tisíc lidí

15. října 2023 22:16 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Letošní sezóna linky 88, obsluhovaná patrovými autobusy Dopravního podniku Ostrava (DPO), přilákala 31 tisíc cestujících, o 8 tisíc více než loni. Obsazenost narostla v průměru o 10 cestujících na spoj. Tyrkysové doubledeckery na lince 88 převážejí cestující z městských částí Poruba a Jih k nejvyhledávanějším turistickým cílům města, Dolní oblasti Vítkovice a Zoo Ostrava.


Ostravská univerzita chce postavit nové studentské koleje za miliardu korun

Včera 19:38 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostravská univerzita přišla s plánem výstavby nových vysokoškolských kolejí. Nová výstavba v prostorách současných kolejí Jana Opletala má aktuální kapacitu více než zdvojnásobit. Stát bude miliardu korun a s financováním pomůže univerzitě město i kraj. Stavba má začít příští rok a hotová by měla být v roce 2027.

ADRA slaví 20 let dobrovolnictví v Česku. První centrum vzniklo ve Frýdku-Místku

ADRA slaví letos 20 let dobrovolnictví v České republice. Úplně první centrum přitom vzniklo ve Frýdku-Místku. Právě tady proběhla velká oslava spojená s poděkováním dobrovolníkům i klientům.

Hokejový šampionát se povedl po všech stránkách. Fandové společně sledovali i finálové boje v Praze

Vítězstvím české reprezentace skončilo v neděli v Praze hokejové mistrovství světa. Ostravská část šampionátu skončilo o pár dní dříve, protože o medaile se bojovalo už jen na jednom stadionu. Nic to ale neubralo Ostravě na kreditu skvělého pořadatele a pochvala samozřejmě patří i fantastickým fanouškům.

Emoce radosti v karvinské házenkářské hale, domácí vybojovali mistrovský titul

Házenkáři Karviné se po roční pauze radují ze získání mistrovského titulu, a to za bouřlivé podpory plné haly fanoušků. Věčného rivala z Plzně porazili sebevědomě 35:27.

Hrad Hukvaldy má nové návštěvnické centrum, na zřícenině poskytne nejen sucho a teplo

Nové pokladny, informační centrum, sociální zázemí a v například v dešti i sucho a teplo. To vše nabízí nové návštěvnické centrum hradu Hukvaldy. Slavnostně bylo otevřeno v sobotu, kdy děti v areálu hradu hledaly poklad.

Nextbike propojil možnost sdílení kol mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou

Modrá sdílená kola přidala do své nabídky novou možnost. Lidé si mohou kolo půjčit ve Frýdku-Místku a vrátit ho v Ostravě, stejně tak i v opačném případě. Propojení obou měst bylo možné kvůli ideálnímu cyklistickému spojení.

Pěšky zdolali půl Evropy a přešli Alpy i pro malou handicapovanou atletku

Dva kamarádi z Nového Jičína, kteří se rozhodli překonat sami sebe, vyrazili pěšky z Barcelony zpět domů. Teď už jsou v cíli. Více než dva tisíce tři sta kilometrů za 75 dní zdolali i pro handicapovanou Natálku.

Dům v Petrovicích u Karviné zachvátil velký požár, rodina spala uvnitř

Včera 13:42 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Rodina z Petrovic u Karviné měla štěstí v neštěstí. Spali v domě, který zachvátil po druhé hodině v noci velký požár. Naštěstí se jim nic nestalo a z domu se dostali ještě před příjezdem hasičů. Ti ale zachraňovali ještě zvířecí mazlíčky dětí. Škoda po požáru je 5 milionů korun.

Léčivé prameny v Horských lázních Karlova Studánka požehnal biskup ostravsko-opavský

26. května 2024 12:17 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

V lázních Karlova Studánka byla slavnostně zahájena letošní sezóna. Zdejší prameny železité kyselky požehnal biskup ostravsko-opavský Mons. Martin David. V Karlově Studánce se nachází 7 lázeňských pramenů, z nichž nejstarší, Maxmilián, byl objeven již v roce 1780. Léčivé prameny tryskají z hloubky více než 100 metrů.

Začala revitalizace hřiště za Komenského školami, uprostřed bude umělý fotbalový trávník

Začala revitalizace hřiště u Komenského ulice, které bude sloužit dvěma školám, sportovním klubům a veřejnosti. Zastaralý antukový ovál nahradí atletická dráha s moderním povrchem, uprostřed bude umělý fotbalový trávník.

Svářeči

Ostrava Nástup: od 1. června 2024 od 35 000 do 44 000 Kč/měsíc

Vážná dopravní nehoda v Ostravě, dvě mladé dívky vstoupily pod projíždějící auto

25. května 2024 9:13 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pátek odpoledne v Ostravě-Zábřehu na křižovatce ulic Výškovická a ulice U Studia u vážné dopravní nehody. Ve tři čtvrtě na pět převzali operátoři tísňové volání o střetu osobního vozidla se dvěma chodci. Na místo okamžitě vyjel lékařský tým ze základny v Zábřehu, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a také policisté a hasiči. Záchranáři byli u zraněných během pěti minut.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

24. května 2024 22:47 | Ostrava-Poruba | Libor Běčák | Kulturní okénko

Tradičně na několika místech se i letos opět odvíjí program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo v pátek pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

24. května 2024 13:31 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Pětice žáků ZŠ z Ostravy zachránila zraněného seniora včasným zásahem

24. května 2024 12:15 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Regionální zprávy POLAR

Zcela příkladně se zachovala pětice žáků ze ZŠ Bohumíra Dvorského. Pomohli zraněnému seniorovi, kterého i dospělí kolemjdoucí jen míjeli. Jejich pomoc a postup ocenili záchranáři, vedení školy i obvodu. Pochvalu dostali přímo od starosty.

Den Moravské Ostravy a Přívozu zve na bohatý program

Centrum Ostravy se chystá na druhý ročník akce Den Moravské Ostravy a Přívozu. Akce letos slibuje ještě více zábavy a také propojení s průběhem oslav 100 let Velké Ostravy.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

24. května 2024 10:36 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Magazín 112

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Nápor návštěvníků v Zoo Ostrava způsobuje dopravní komplikace, čeká se na parkovací dům
Vydáno 9. května 2023 11:39, Ostrava-Slezská Ostrava, Jiří Cileček
Výstavba nového parkovacího domu výrazně omezila parkování kolem ostravské zoologické zahrady. S obdobím svátků a přicházejícího teplého počasí začíná zoo čelit velkému náporů návštěvníků. Slezská Ostrava i samotná zoo proto upozorňuje na z toho plynoucí dopravní komplikace i složité parkování.

Do ostravské zoologické zahrady začaly v těchto dnech proudit davy návštěvníků. To se sebou nese také složité dopravní situace.

Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "K dispozici jsou aktuálně dvě parkoviště v těsné blízkosti vstupu do zoologické zahrady. To třetí, největší, je od loňského května uzavřeno z důvodů výstavby parkovacího domu, který by měl být dokončen teď do prázdnin. Tady ta stavba přinese dalších zhruba 200 parkovacích míst."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "V současné době probíhá také rekonstrukce chodníků na ulici Michálkovické, kdy se opravují nejen samotné chodníky, ale také 8 zastávek městské hromadné dopravy."

Zoologická zahrada má od loňského roku nasmlouvány i soukromé parkovací plochy. Denně na ulici Topolová a o víkendech a státních svátcích u Revírní bratrské pokladny, u Technických služeb Slezská Ostrava a na ulici Uhlířská.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Parkování u ostravské zoo je dlouhodobým problémem, se kterým se snažíme bojovat několika způsoby. Jedním z nich je určitě navyšování parkovacích kapacit. Druhým způsobem řešení je posilování městské hromadné dopravy. Kdy dnes jezdí do zoo i linka doubledeckeru."
Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "Zase je možnost nechat auto doma a přijet do zoo už tak trošku zážitkově, atraktivními dvoupodlažními autobusy. A samozřejmě mají k dispozici i spojení trolejbusové, které jezdí v desetiminutových intervalech z centra města."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Třetí řešení je potom už takové už trochu represivní řešení. A to je městská policie, která samozřejmě každý takto vytížený den a během víkendů a státních svátků, nebo jiné exponované dny, provádí regulaci dopravy a řídí ji přímo na místě. A někdy dochází i k tomu, že ulici Michálkovickou pro vjezd vozidel návštěvníků zoo uzavře a odklání je tedy jinými směry."
Jindřich Machů, mluvčí Městské policie Ostrava: "V návaznosti na zvýšený počet návštěvníků zoologické zahrady, a s tím související zvýšený počet nájezdů vozidel, jsme přijali opatření související zejména k zajištění průjezdnosti ulice Michálkovická. A také opatření k řešení parkování vozidel, která parkují v místech, kde je to zakázáno. Řidičům vozidel doporučujeme využít vyčleněné náhradní parkovací plochy anebo odstavit vozidla na záchytných parkovištích a k dopravě do zoologické zahrady využít prostředky MHD. Vyhnout se tak nepříjemnostem spojeným s řešením chybného parkování."

Loňský rok zažila zoo rekordní návštěvnost. Letos je zatím nevyrovnaná, převážně kvůli počasí.

Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "Třeba na prvního máje jsme u nás měli 14 tisíc návštěvníků, což je obrovské množství."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Určitě bych chtěl apelovat na všechny, aby dodržovali předepsané dopravní značení. Neohrožovali bezpečnost, ani svou, ani ostatních účastníků dopravního provozu."

Nový parkovací dům vyjde na 166 milionů korun s DPH.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000037112/napor-navstevniku-v-zoo-ostrava-zpusobuje-dopravni-komplikace-ceka-se-na-parkovaci-dum