Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři ze Slezské Ostravy se bavili na Zahradní slavnosti

Ostrava-Slezská Ostrava |

Slezská Ostrava opět uspořádala tradiční zábavu pro seniory. Zahradní slavnost hostila zástupce klubů i jednotlivce. Na území obvodu aktuálně působí 6 klubů seniorů, kteří se pravidelně scházejí na různých akcích.

Senioři ze Slezské Ostravy se opět sešli na akci Zahradní slavnost, která tradičně vítá příchod letního počasí.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Jak tedy název napovídá, tak se většinou koná, pokud to počasí dovolí, zde před Kulturním domem v Muglinově. Potkávají se zde naši senioři z klubů seniorů, ale také z domů s pečovatelskou službou. A je to jedna z akcí, která je pořádána naším odborem sociálních věcí a naší organizací Sociální služby Slezská Ostrava."
Dagmar Macháčková (ANO), místostarostka Slezské Ostravy: "Tato zahradní akce se pořádá každým rokem. Většinou v měsíci červnu, kdy zakončujeme naši takovou jarní sezónu. Senioři se na tuto akci velice těší, kdy se pobaví, zatancují si a tak dále. A myslím si, že naši senioři se nejvíce těší na to, že příští týden pořádáme letecký zájezd do Turecka."
Anketa: 1.) "Chodíme pravidelně a jsme velmi rádi, že se to pořádá pro nás." 2.) "V pořádku a je to fakt paráda, že ten městský obvod něco pro ty starší lidi dělá. Je to fakt dobrá věc." 3.) "Já si myslím, že Slezská je ta nejlepší organizace, která pro ty seniory dělá všechno, co může. A užíváme si to ve velkém. Jak mladší seniorky, tak i starší. A jsme úplně jedna velká rodina. Jak se Slezskou, tak tady všichni. A je to tady super." – Jezdíte třeba i na nějaké zájezdy, případně kam? – "Teď nás čeká Turecko, minulý rok byl Egypt, pak bylo Bulharsko. Takže hodně toho dělají pro nás."

Na Slezské Ostravě už působí šest seniorských klubů, které mají dohromady do 150 členů. Nedávno vznikl jeden klub také spojením zástupců Antošovic a Koblova.

Jiří Gavlík, Klub seniorů AnKo – Veselé berle: "Začínalo nás pět, teď nás je 14 a scházíme se tak jednou za měsíc na akcích, děláme svoje akce. Setkáváme se a je to takové zpestření toho důchodcovského života." - Slezská Ostrava vás zapojila do toho kolektivu klubů. Co říkáte na ty akce? - "Ty akce jsou špicové, protože jsme si tam věkem přibližně rovni."

Po letních dovolených bude Slezská Ostrava pořádat další akce pro seniory opět od září.

Nahlásit chybu


K tématu

Rozmarné slavnosti řeky Ostravice spojí oba břehy Moravské a Slezské Ostravy

20. června 2023 15:15 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Slezská i Moravská Ostrava se připravuje na Rozmarné slavnosti řeky Ostravice. Akce nabídne tradičně bohatý kulturní program, ale hlavně oblíbenou soutěž netradičních plavidel, která budou sjíždět řeku Ostravici.

Festival Barrák music hrad zahájil i ukončí letní prázdniny na Slezskoostravském hradě

11. července 2023 15:40 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Slezskoostravský hrad ožívá v průběhu léta multižánrovým hudebním projektem Barrák music hrad. Ten nabídl na začátek prázdnin sérii koncertů různých hudebních žánrů. A stejně tak připravil další část koncertů i na konec prázdnin.

Dobrovolní hasiči v Antošovicích pořádali soutěž v požárním útoku

25. července 2023 13:49 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Sbor dobrovolných hasičů v Antošovicích pořádal soutěž v požárním útoku. Akce se zúčastnila čtyři družstva ze tří stanic dobrovolných hasičů. Cílem nebyl jenom samotný závod, ale hlavně udržet dlouholetou tradici. A zároveň zpestřit odpoledne návštěvníkům.


Opavou prošel slavnostní průvod k 800 let města. Zapojili se do něj školky, školy, sportovci i spolky

Včera 19:33 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opava slaví FEST. To byly dva dny plné zábavy úplně pro všechny, kterými vyvrcholily oslavy 800 let od první písemné zmínky o městě. Zahájeny byly slavnostním průvodem Setkání věků v čele s králem Přemyslem Otakarem I.

Ostravské včely budou mít pořádný výhled. Úly mají pod věží radnice

Věž nové radnice v Ostravě bude mít nový netradiční účel. Na ochoze totiž městské lesy chystají úly pro včely, které pomohou s opylováním květinových záhonů i stromů v Komenského sadech a okolí centra. Podle odborníků může být vysoko položený úl výhodou.

Letecká havárie na Opavsku byla námětem cvičení složek IZS

Včera 18:21 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Letadlo mělo po startu z letiště technické potíže, vzápětí se zřítilo a narazilo do stroje, který se zrovna chystal na start. V obou strojích bylo 20 lidí, kteří utrpěli různá zranění. Na místě byli i mrtví. Takový byl námět taktického cvičení složek integrovaného záchranného systému na Opavsku.

Krok za Šimonka vykonali v Novém Jičíně i policisté, hasiči a zdravotníci

V Novém Jičíně se uskutečnil 3. ročník benefiční akce Krok za Šimonka. Běžeckého závodu se zúčastnili i hasiči, policisté a zdravotničtí záchranáři - konal se na podporu chlapce, který trpí vzácnou metabolickou nemocí.

Dny města Orlové proběhly rovnou na čtyřech stagích

Dny města Orlové 2024 nabídly bohatý program plný hudby, tance a aktivit pro děti i dospělé.

Polská scéna TD předvedla ve Stonavě Šikmý kostel

Včera 13:46 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Stonavu nedávno poctila svou návštěvou polská scéna Těšínského divadla, která přinesla do místního kulturního domu PZKO jedinečný divadelní zážitek. Na programu byla hra „Šikmý kostel“, jejíž předlohou je stejnojmenná kniha Karin Lednické.

Program pro krajské volby představila SOCDEM. Kandidátku vede Svatopluk Němeček

Včera 12:38 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

V Ostravě představila svůj program pro krajské volby strana SOCDEM. Lídr kandidátky lékař Svatopluk Němeček se chce zaměřit na problémy ve zdravotnictví a dalšími prioritami strany je dostupné bydlení nebo levná energie.

Diamo rozšířilo imisní monitoring u heřmanické haldy

Včera 12:10 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Státní podnik Diamo rozšířil monitorování imisí kolem haldy Heřmanice v Ostravě. Nově se měří nepřetržitě na dvou místech. Mobilní stanice jsou umístěny v nejbližších obydlených místech od odvalu. Diamo chce 20. června představit, jak by mohla sanace haldy pokračovat.

Muži SK Stonava jedou na vítězné vlně

Včera 13:30 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Uplynulý víkend byl ve znamení bouřlivých sportovních vítězství. Čeští hokejisté dokázali na Mistrovství světa vybojovat zlato a z mistrovského titulu se radovali i fanoušci karvinských házenkářů. Radost z dalšího vítězství panovala ale také ve Stonavě. Muži SK Stonava vybojovali na domácím trávníku další body.

Ve Frýdku-Místku hořela střecha rodinného domu. Hasiči uchránili majetek za 4 miliony

Včera 10:41 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Pět jednotek hasičů zasahovalo v úterý krátce po poledni u požáru střechy rodinného domu ve Frýdku-Místku. Plameny hasiči krotili 40 minut a další půl hodinu požár likvidovali. Kvalitním a bleskovým zásahem uchránili majetek za 4 miliony korun. Celková škoda je tak zhruba 150 tisíc.

Patnáctiletá jachtařka ze Slezské Ostravy vede Evropský pohár, čeká ji i mistrovství světa

Patnáctiletá jachtařka ze Slezské Ostravy je nejen členkou českého reprezentačního týmu, momentálně je také v čele tabulky Evropského poháru. Jachtingu se věnuje už devět let a úspěchy nesbírá jen v rámci Evropy. V červnu ji čeká dokonce mistrovství světa.

První zvířecí krematorium v kraji otevřeli ve Slezské Ostravě, zájem rychle roste

Ve Slezské Ostravě bylo slavnostně otevřeno první zvířecí krematorium v Moravskoslezském kraji. Zařízení nabízí důstojné rozloučení s téměř jakýmkoliv domácím mazlíčkem, a to až do 130 kilogramů. Samozřejmostí je individuální kremace i malá smuteční síň.

Ostravskou knihovnu čeká rekonstrukce a modernizace, čtenáři nepřijdou o knihy ani během prací

Ostravská ústřední knihovna se v letošním roce dočká rozsáhlé rekonstrukce a modernizace. Díky novým technologiím a vybavení se z ní má stát jedna z nejmodernějších knihoven v republice. Práce si vyžádají 36 milionů korun.

Žáci byli odměněni za výborné studium i účast v soutěžích

Dnes 11:19 | Ostrava-město | Tomáš Tikal

MS kraj se stejně jako celá Česká republika potýká s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků v energetice. Jedním z nástrojů, jak situaci vylepšit, je motivace žáků studujících energetické obory. Přesně takovým případem je program Prokopa Diviše.

V Porubě začaly oblíbené tématicky zaměřené komentované procházky

V Porubě začaly oblíbené tématicky zaměřené komentované procházky. První z nich zájemce zavedla na vítání ptačího zpěvu, druhá pak na procházku arboristou. Další se uskuteční na podzim.

Cyklodoprava se v Ostravě stává fenoménem. Nová koncepce ji posouvá ještě dále

28. května 2024 12:06 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava urazila spoustu cesty při formování cyklodopravy ve městě. V posledních letech se stále více mění ze sportu a rekreace na způsob dopravy třeba do práce nebo za zábavou. Trend potvrzuje i nová koncepce.

Senioři ze Slezské Ostravy se bavili na Zahradní slavnosti
Vydáno 13. června 2023 12:18, Ostrava-Slezská Ostrava, Jiří Cileček
Slezská Ostrava opět uspořádala tradiční zábavu pro seniory. Zahradní slavnost hostila zástupce klubů i jednotlivce. Na území obvodu aktuálně působí 6 klubů seniorů, kteří se pravidelně scházejí na různých akcích.

Senioři ze Slezské Ostravy se opět sešli na akci Zahradní slavnost, která tradičně vítá příchod letního počasí.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Jak tedy název napovídá, tak se většinou koná, pokud to počasí dovolí, zde před Kulturním domem v Muglinově. Potkávají se zde naši senioři z klubů seniorů, ale také z domů s pečovatelskou službou. A je to jedna z akcí, která je pořádána naším odborem sociálních věcí a naší organizací Sociální služby Slezská Ostrava."
Dagmar Macháčková (ANO), místostarostka Slezské Ostravy: "Tato zahradní akce se pořádá každým rokem. Většinou v měsíci červnu, kdy zakončujeme naši takovou jarní sezónu. Senioři se na tuto akci velice těší, kdy se pobaví, zatancují si a tak dále. A myslím si, že naši senioři se nejvíce těší na to, že příští týden pořádáme letecký zájezd do Turecka."
Anketa: 1.) "Chodíme pravidelně a jsme velmi rádi, že se to pořádá pro nás." 2.) "V pořádku a je to fakt paráda, že ten městský obvod něco pro ty starší lidi dělá. Je to fakt dobrá věc." 3.) "Já si myslím, že Slezská je ta nejlepší organizace, která pro ty seniory dělá všechno, co může. A užíváme si to ve velkém. Jak mladší seniorky, tak i starší. A jsme úplně jedna velká rodina. Jak se Slezskou, tak tady všichni. A je to tady super." – Jezdíte třeba i na nějaké zájezdy, případně kam? – "Teď nás čeká Turecko, minulý rok byl Egypt, pak bylo Bulharsko. Takže hodně toho dělají pro nás."

Na Slezské Ostravě už působí šest seniorských klubů, které mají dohromady do 150 členů. Nedávno vznikl jeden klub také spojením zástupců Antošovic a Koblova.

Jiří Gavlík, Klub seniorů AnKo – Veselé berle: "Začínalo nás pět, teď nás je 14 a scházíme se tak jednou za měsíc na akcích, děláme svoje akce. Setkáváme se a je to takové zpestření toho důchodcovského života." - Slezská Ostrava vás zapojila do toho kolektivu klubů. Co říkáte na ty akce? - "Ty akce jsou špicové, protože jsme si tam věkem přibližně rovni."

Po letních dovolených bude Slezská Ostrava pořádat další akce pro seniory opět od září.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000037690/seniori-ze-slezske-ostravy-se-bavili-na-zahradni-slavnosti