Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Netradiční plavidla s posádkami opět sjela řeku Ostravici, u diváků bodovala velká masařka

Ostrava-Slezská Ostrava |

Slezská i Moravská Ostrava opět společně připravily tradiční a velmi oblíbenou akci nazvanou Rozmarné slavnosti řeky Ostravice. Akce nabídla návštěvníkům tradičně bohatý kulturní program a také soutěž netradičních plavidel, která sjížděla řeku Ostravici.

Řeka Ostravice se stala dějištěm velké podívané. Na soutoku řeky Ostravice a Lučiny se sešlo devět odvážných a velmi kreativních posádek, aby tady v průběhu tradiční akce nazvané Rozmarné slavnosti řeky Ostravice připravily svá netradiční plavidla na vodu.

Než se ale posádky vydaly na svou dobrodružnou cestu plnou nástrah a úskalí zakončenou průjezdem malým splavem u mostu Miloše Sýkory, sjel řeku známý moderátor Petr Vondráček. Jeho úkolem bylo upoutat pozornost návštěvníků.

Petr Vondráček, moderátor akce, zpěvák, herec: “Ještě než jsem měl pupek a měl jsem korbu, byl jsem vysvalovaný a někdy jsem jel vodu, tak jsem poutal pozornost. Ale bylo to bez negafonu. Dneska budu mít megafon - pro mladé - to je taková trouba, co se do ní mluví, ale naštěstí to bude plavidlo, které je k tomu určené, takže nehrozí, že se cvaknem nebo že se uděláme,, navíc vedle sebe budu mít zkušeného vodáka Adama."

Hned za ním se pak do boje s proudem řeky pustily soutěživé týmy. I když pořadí bylo dané, hned na startu se objevily u některých plavidel menší komplikace. Třeba Baba Jaga si to nechtěně hned po startu namířila na opačnou stranu. Porota, která originalitu plavidel hodnotila, si pak musela na příjezd prvních posádek chvilku počkat.

Dominik Beneš, dramaturg Centra kultury a vzdělávání Moravská Ostrava: "Plavidla jsou netradiční, jsou z jakéhokoliv materiálu, nechali jsme to na lidech, vymysleli si formu, název, bylo na nich, jestli pojedou na vodních lyžích nebo na nafukovacím člunu, muselo se to ještě nazdobit, důležitý byl název celého konceptu. Máme šestičlennou porotu, je složená z představitelů Moravské i Slezské Ostravy a ti budou hodnotit to nejkrásnější, nejdůvtipnější plavidlo."

Návštěvníci po celou dobu statečné posádky povzbuzovali. Zvláště ty, které měly problém dojet plynule až ke splavu. Obdiv sklidila i Trosečnice, která byla ve vodě po celou dobu a potlesk patřil i těm posádkám, které chtě nechtě skončily ve vodě, aby popraly s proudem, který jim plavidla zastavoval nebo otáčel.

Porota to ani letos neměla s hodnocením vůbec jednoduché.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Já osobně oceňuji to, jak si lidé dali práci s přípravou plavidla jako takového, není to jednoduché, někdo si ho opravdu vypiplá a je to velmi tématické a důležité je také to, jak umí pobavit ty fanoušky na obou stranách břehu řeky Ostravice. “ 
Petr Veselka (ANO), starosta Moravské Ostravy a Přívozu: "Já bych jim všem dal první místo, protože pracují na tom, obětují svůj volný čas, baví ostatní a pak se vykoupou ve studené vodě."

Po sjezdu Ostravice pak mohli soutěžící zhodnotit kvalitu svého plavidla.

Pavel Tomšík, soutěžící - Baba Jaga: "Spočítali jsme špatný ponor, bylo to lehké, takže mě to tahalo s proudem noo. To je vlastně materiál odpadový, palety a pytle a všechno, co se najde. Kostým baby Jagy už mám 18 let a je ho třeba někdy vyvětrat."
Ludmila Slováčková, soutěžící - Trosečnice: "Byla to větší zábava než jsem čekala. Byla to moje první jízda, cílem bylo spojit lidi. Protože člověk na pustém ostrově je sám, tak aby si lidi uvědomili, jak je důležité mít to okolí, které vás podporuje. Bez okolí, které by mě nepodporovalo, bych to nikdy nedala.” 

A ve vodě to bylo i naopak. Trosečnice ochotně pomohla mouše v nesnázích.

Ludmila Slováčková, soutěžící - Trosečnice: "To by udělal každý přece. A moucha v nesnázích, to se jen tak nevidí, proto jsem se rozhodla se vrátit no."

Originální plavidlo mouchy pobavilo diváky asi nejvíc.

Irena Žáčková, soutěžící - Moucha: “To vymyslel můj muž. Když jsem se ho ptala, za co půjdeme letos, říkal za muchu na hovně. Když jste sama, tak se pluje blbě, protože se to točí, ale bylo stabilní."

A komu fandili samotní diváci? Kdo se jim líbil nejvíc?

anketa: návštěvníci akce: " No samozřejmě moucha, protože ta šla jako první a byla nejlepší.”  "Mě se líbila mořská panna:” "Dobrá byla baba Jaga určitě.”

Každá posádka, která letos sjela řeku Ostravici, obdržela kromě kromě věcných cen také hodnotnou poukázku. Po sečtení bodů za schopnost plavidla manévrovat, jeho vzhled i originalitu, byly ze všech vybrány tři nejlepší, které si kromě toho ještě odnesly finanční odměny. Na třetím místě skončila Baba Jaga, druhé místo patřilo posádce Poslední hmyzí ostrov a vítězství patřilo sympatické Masařce. Po celou dobu se na březích, které byly pro tuto příležitost originálně spojeny pro pěší přecházení, bavili lidé u dobrého jídla a pití.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Rozmarné slavnosti řeky Ostravice jsou již tradiční akcí, která nám připomíná, že ačkoliv má řeka dva břehy, tak město jsme stále jedno. Hlavním motivem akce je spojit oba břehy, přivést sem lidi a propojit jak Slezskou a Moravskou Ostravu. "
Petr Veselka (ANO), starosta Moravské Ostravy a Přívozu: "Jsme těsně sousedící obvody, musíme spolupracovat, spolu vycházet a myslím si, že ty vztahy jsou nadstandardní v současné době."


Program Rozmarných slavností řeky Ostravice probíhal až do večera a a už teď se lidé mohou těšit na další ročník.

Nahlásit chybu


K tématu

Stovky lidí se pobavily na Rozmarných slavnostech řeky Ostravice

27. června 2023 17:02 | Celý MS kraj | Monika Danková

Slezská i Moravská Ostrava opět společně připravily tradiční a velmi oblíbenou akci nazvanou Rozmarné slavnosti řeky Ostravice. Akce nabídla návštěvníkům tradičně bohatý kulturní program a také soutěž netradičních plavidel, která sjížděla řeku Ostravici.

Ze Slezské Ostravy do Dolních Vítkovic vede nová lávka pro pěší a cyklisty

13. června 2023 14:18 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Unikátní lávka architekta Josefa Pleskota přes řeku Ostravici je hotová. Spojuje cyklostezku ve Slezské Ostravě a Dolní Vítkovice. Lávka je zavěšena ocelovými lany na pylonu, který měří téměř 30 metrů.

Rozmarné slavnosti řeky Ostravice spojí oba břehy Moravské a Slezské Ostravy

20. června 2023 15:15 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Slezská i Moravská Ostrava se připravuje na Rozmarné slavnosti řeky Ostravice. Akce nabídne tradičně bohatý kulturní program, ale hlavně oblíbenou soutěž netradičních plavidel, která budou sjíždět řeku Ostravici.


V areálu Vítkovice Steel hořela střecha výrobní haly, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

12 jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne u požáru střechy výrobní haly společnosti Vítkovice Steel. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Dnes 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Dnes 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

V Havířově se bojovalo o místa na olympiádě ve stolním tenise

V Národním tréninkovém centru stolního tenisu v Havířově se konala kvalifikace mixů na olympiádu, kam se chtěla probojovat i dvojice Jan Valenta a Zdena Blašková.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Svářeči

Ostrava Nástup: od 1. května 2024 od 35 000 do 40 000 Kč/měsíc

V areálu Vítkovice Steel hořela střecha výrobní haly, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

12 jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne u požáru střechy výrobní haly společnosti Vítkovice Steel. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů. Neoprávněné zásahy lidí zřejmě nepřežijí

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

VIDEO: Policisté dopadli 15letého mladíka, který ve skupince dalších okradl muže v Ostravě

12. dubna 2024 9:48 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Policisté dopadli patnáctiletého mladíka, který i v takto nízkém věku má za sebou bohatou trestní minulost. Na začátku dubna letošního roku bezdůvodně fyzicky napadl a okradl 31letého muže v Ostravě. Poškozený vše oznámil policistům a ti během krátké doby vypátrali skupinku podezřelých.

StartUp show na VŠB-TUO představila finalisty Green Light Akcelerátoru

11. dubna 2024 21:17 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava patřila finále Green Light Akcelerátoru. Letos proběhl už 11. ročník, do kterého začínající podnikatelé přihlásili celkem 10 projektů.

Tvoříme prostor pokračuje další výzvou. Změnit své okolí může kdokoliv

11. dubna 2024 19:17 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Také Porubané se mohou zapojit do dotačního programu ostravského magistrátu Tvoříme prostor. Každý, kdo není spokojen se svým okolím, ho může jakkoliv změnit. Přihlášky mohou zájemci podávat do 6. května.

Netradiční plavidla s posádkami opět sjela řeku Ostravici, u diváků bodovala velká masařka
Vydáno 27. června 2023 11:02, Ostrava-Slezská Ostrava, Monika Danková
Slezská i Moravská Ostrava opět společně připravily tradiční a velmi oblíbenou akci nazvanou Rozmarné slavnosti řeky Ostravice. Akce nabídla návštěvníkům tradičně bohatý kulturní program a také soutěž netradičních plavidel, která sjížděla řeku Ostravici.

Řeka Ostravice se stala dějištěm velké podívané. Na soutoku řeky Ostravice a Lučiny se sešlo devět odvážných a velmi kreativních posádek, aby tady v průběhu tradiční akce nazvané Rozmarné slavnosti řeky Ostravice připravily svá netradiční plavidla na vodu.

Než se ale posádky vydaly na svou dobrodružnou cestu plnou nástrah a úskalí zakončenou průjezdem malým splavem u mostu Miloše Sýkory, sjel řeku známý moderátor Petr Vondráček. Jeho úkolem bylo upoutat pozornost návštěvníků.

Petr Vondráček, moderátor akce, zpěvák, herec: “Ještě než jsem měl pupek a měl jsem korbu, byl jsem vysvalovaný a někdy jsem jel vodu, tak jsem poutal pozornost. Ale bylo to bez negafonu. Dneska budu mít megafon - pro mladé - to je taková trouba, co se do ní mluví, ale naštěstí to bude plavidlo, které je k tomu určené, takže nehrozí, že se cvaknem nebo že se uděláme,, navíc vedle sebe budu mít zkušeného vodáka Adama."

Hned za ním se pak do boje s proudem řeky pustily soutěživé týmy. I když pořadí bylo dané, hned na startu se objevily u některých plavidel menší komplikace. Třeba Baba Jaga si to nechtěně hned po startu namířila na opačnou stranu. Porota, která originalitu plavidel hodnotila, si pak musela na příjezd prvních posádek chvilku počkat.

Dominik Beneš, dramaturg Centra kultury a vzdělávání Moravská Ostrava: "Plavidla jsou netradiční, jsou z jakéhokoliv materiálu, nechali jsme to na lidech, vymysleli si formu, název, bylo na nich, jestli pojedou na vodních lyžích nebo na nafukovacím člunu, muselo se to ještě nazdobit, důležitý byl název celého konceptu. Máme šestičlennou porotu, je složená z představitelů Moravské i Slezské Ostravy a ti budou hodnotit to nejkrásnější, nejdůvtipnější plavidlo."

Návštěvníci po celou dobu statečné posádky povzbuzovali. Zvláště ty, které měly problém dojet plynule až ke splavu. Obdiv sklidila i Trosečnice, která byla ve vodě po celou dobu a potlesk patřil i těm posádkám, které chtě nechtě skončily ve vodě, aby popraly s proudem, který jim plavidla zastavoval nebo otáčel.

Porota to ani letos neměla s hodnocením vůbec jednoduché.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Já osobně oceňuji to, jak si lidé dali práci s přípravou plavidla jako takového, není to jednoduché, někdo si ho opravdu vypiplá a je to velmi tématické a důležité je také to, jak umí pobavit ty fanoušky na obou stranách břehu řeky Ostravice. “ 
Petr Veselka (ANO), starosta Moravské Ostravy a Přívozu: "Já bych jim všem dal první místo, protože pracují na tom, obětují svůj volný čas, baví ostatní a pak se vykoupou ve studené vodě."

Po sjezdu Ostravice pak mohli soutěžící zhodnotit kvalitu svého plavidla.

Pavel Tomšík, soutěžící - Baba Jaga: "Spočítali jsme špatný ponor, bylo to lehké, takže mě to tahalo s proudem noo. To je vlastně materiál odpadový, palety a pytle a všechno, co se najde. Kostým baby Jagy už mám 18 let a je ho třeba někdy vyvětrat."
Ludmila Slováčková, soutěžící - Trosečnice: "Byla to větší zábava než jsem čekala. Byla to moje první jízda, cílem bylo spojit lidi. Protože člověk na pustém ostrově je sám, tak aby si lidi uvědomili, jak je důležité mít to okolí, které vás podporuje. Bez okolí, které by mě nepodporovalo, bych to nikdy nedala.” 

A ve vodě to bylo i naopak. Trosečnice ochotně pomohla mouše v nesnázích.

Ludmila Slováčková, soutěžící - Trosečnice: "To by udělal každý přece. A moucha v nesnázích, to se jen tak nevidí, proto jsem se rozhodla se vrátit no."

Originální plavidlo mouchy pobavilo diváky asi nejvíc.

Irena Žáčková, soutěžící - Moucha: “To vymyslel můj muž. Když jsem se ho ptala, za co půjdeme letos, říkal za muchu na hovně. Když jste sama, tak se pluje blbě, protože se to točí, ale bylo stabilní."

A komu fandili samotní diváci? Kdo se jim líbil nejvíc?

anketa: návštěvníci akce: " No samozřejmě moucha, protože ta šla jako první a byla nejlepší.”  "Mě se líbila mořská panna:” "Dobrá byla baba Jaga určitě.”

Každá posádka, která letos sjela řeku Ostravici, obdržela kromě kromě věcných cen také hodnotnou poukázku. Po sečtení bodů za schopnost plavidla manévrovat, jeho vzhled i originalitu, byly ze všech vybrány tři nejlepší, které si kromě toho ještě odnesly finanční odměny. Na třetím místě skončila Baba Jaga, druhé místo patřilo posádce Poslední hmyzí ostrov a vítězství patřilo sympatické Masařce. Po celou dobu se na březích, které byly pro tuto příležitost originálně spojeny pro pěší přecházení, bavili lidé u dobrého jídla a pití.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Rozmarné slavnosti řeky Ostravice jsou již tradiční akcí, která nám připomíná, že ačkoliv má řeka dva břehy, tak město jsme stále jedno. Hlavním motivem akce je spojit oba břehy, přivést sem lidi a propojit jak Slezskou a Moravskou Ostravu. "
Petr Veselka (ANO), starosta Moravské Ostravy a Přívozu: "Jsme těsně sousedící obvody, musíme spolupracovat, spolu vycházet a myslím si, že ty vztahy jsou nadstandardní v současné době."


Program Rozmarných slavností řeky Ostravice probíhal až do večera a a už teď se lidé mohou těšit na další ročník.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000037913/netradicni-plavidla-s-posadkami-opet-sjela-reku-ostravici-u-divaku-bodovala-velka-masarka