Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vítězové Beskydské sedmičky se sblížili při sportu, běhat začali až v dospělosti

Ostrava-Slezská Ostrava |

Zářným příkladem toho, že není nikdy pozdě na sportování, například i na déletrvající běh, jsou manželé Monika a Tomáš Přibylkovi z Koblova. Pravidelně běhat začali až v dospělosti, zhruba před 12 lety. Extrémní běh je dokonce dal dohromady a učí je vzájemné podpoře.

Starosta Slezské Ostravy Richard Vereš přijal a ocenil letošní vítězný pár extrémního běžeckého maratonu Beskydská sedmička - manžele Přibylkovy. Na začátku září na něm zvítězili v kategorii mix, a v celkovém pořadí dvojic skončili čtvrtí - hned za třemi mužskými týmy. Zhruba za 15 a půl hodiny společně zdolali sedm beskydských vrcholů z Třince do Frenštátu pod Radhoštěm, o délce 101 kilometrů, s celkovým převýšením 5 500 metrů.

Tomáš Přibylka, extrémní běžec: Já jsem asi běžel podesáté, celkově podesáté, manželka, myslím, poosmé. Jako tým mix jsme běželi podruhé, poprvé jsme nedokončili, a skončili jsme na prvním místě, štěstí nám trochu přálo, měli jsme trochu natrénované.

Monika Přibylková, extrémní běžkyně: Krize určitě byla, teda u mě, hned ve druhé polovině, po 50. kilometru. Prvních 50 se běželo úplně skvěle, to byla vlastně taková ta noc, kdy se běží, startuje z toho Třince, vyběhne se na Javorový, sbíhá se dolů do Řeky. Pak se vlastně vybíhá na Travný a končí se první polovina, těch 50 kilometrů dole v Ostravici. Tam už se běží na Smrk, kde už začíná taková to ranní krize. Je to o hlavě hlavně a o tom, jak je natrénováno. Manžel je velkou podporou, protože, opravdu nebojím se to říct, táhnul mě. Existují takové gumy, na kterou si tu partnerku přivěsí, a byly kopce, na které mě opravdu vytáhnul.

Například Tomáš Přibylka začal běhat teprve před 12 lety a za chvíli shodil nejméně deset kilo. Pár, nebo každého zvlášť, můžete i dnes potkat při tréninku okolo Ostravice, Odry a Landeku. Tomáš nyní pracuje jako stavbyvedoucí na Slovensku. Znamená to trénovat i velmi brzy ráno, a pak večer po návratu. A možná se opět na startu bé sedmičky objeví.

Tomáš Přibylka, extrémní běžec: Příští rok plánujeme spolu, ale je to o tom, jak natrénujete. Musíte trénovat celý rok, a není to tak jednoduché, protože již nám není 20 let, a může se stát nějaké zranění.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: Podobné úspěchy jsou samozřejmě obdivuhodné. My si na radnici vážíme všech našich občanů, nejen těch, kteří dosahují úspěchů v podobných soutěžích, ale všech těch, kteří se takových soutěží účastní. Stejně tak podporujeme sportování, tak i aktivní trávení volného času. A já věřím, že i takové úspěchy, jako je právě vítězství v Beskydské sedmičce, jsou inspirací pro všechny ostatní, kteří chtějí třeba se sportováním začít, nebo chtějí aktivně trávit volný čas.

Vítězný pár z Koblova byl pozvánkou na radnici velmi příjemně zaskočen. Starostovi daroval sportovní tričko.


Nahlásit chybu


K tématu

Nejstarší maraton v Česku opět ovládne centrum Ostravy, poběží 2 700 lidí

5. září 2025 10:54 | Ostrava-Centrum | Jiří Cileček

V centru Ostravy se opět poběží nejstarší maraton v Česku. Start i cíl budou tradičně na Masarykově náměstí a na start se postaví tisíce běžců i rodiny s dětmi. Připraven bude i doprovodný program.

Ostrava se chystá na Zlatý maraton E.Zátopka. Trať má mezinárodní certifikaci

17. září 2025 12:35 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostravu čeká v říjnu další maraton. Po tradičním Ostrava City Maratonu se ulicemi města poběží v říjnu také nový závod, který nese název po běžecké legendě z Kopřivnice Emilu Zátopkovi.


Auto v kolejišti zastavilo tramvaje. DPO zařídil náhradní dopravu

Dnes 19:31 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

V Ostravě skončilo další auto v kolejišti tramvají. Tentokrát u frekventované křižovatky ulic Martinovská a Opavská. Událost omezila provoz tramvají číslo 4. Dopravní podnik Ostrava zařídil náhradní dopravu.

Otužilci plavali na Žermanické přehradě Mikulášskou štafetu

Dnes 13:13 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Na Žermanické přehradě se v sobotu 6. listopadu konala tradiční Mikulášská přeplavba. Otužilci z celého regionu se rozmístili podél obou břehů a plavali postupně různě dlouhé úseky, kdy si předávali bojku.

Havířov velkolepě oslavil 70 let od založení města

Dnes 10:20 | Havířov | Bára Kelnerová

Vladimír Hron, Big Band Felixe Slováčka, představení Kůň pátý element, kapela Mirai a nakonec ohňostroj. Tak takovou oslavu připravilo město k 70. výročí založení Havířova. Pozváni byli i všichni obyvatelé narození v roce 1955.

Opava-Jaktař rozsvítila dřevěný betlém: klienti Charity přidali vyřezávaného velblouda

Dnes 14:45 | Opava | Yvona Fajtová

Už potřetí se v Opavě-Jaktaři slavnostně rozsvítil vyřezávaný betlém, který vyrábějí klienti a zaměstnanci Charity Opava. Letos k němu přibylo nové vyřezané zvířátko – velbloud. Betlém vznikl před třemi lety na přání místních obyvatel, kteří v městské části postrádali vánoční výzdobu.

Stavba vodovodu na ulici Na Stráni omezuje dopravu, potrvá do konce tohoto roku

Dnes 13:20 | Karviná | Gabriela Stašová

V karvinském Ráji momentálně probíhá výměna vodovodního řadu. O veškerých opravách byli obyvatelé včas informováni.

Čerpali podporu určenou pro ukrajinské uprchlíky. Cizinci podvodem získali 2,8 milionu korun

Včera 10:37 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Za dávky získali 2,8 milionu korun. Přitom na ně neměli nárok. Dva cizinci využili údaje několika ukrajinských žen a pobírali na ně příspěvek na bydlení. Společně se svými partnerkami peníze utráceli za dovolené a nákupy. Kriminalisté obvinili muže i jejich přítelkyně z trestného činu.

Modernizace střechy na zimním stadionu je dokončena

Včera 10:54 | Havířov | Bára Kelnerová

Modernizovaná víceúčelová hala v Havířově je opět v provozu. Město představilo novou střechu, vylepšenou akustiku, moderní vzduchotechniku i osvětlení a současně oznámilo, že po sezóně plánuje výměnu chladící desky.

Glow Up University Tour zavítalo poprvé i do Karviné, studentům ukázalo možnosti vysokých škol

Dnes 13:10 | Karviná | Gabriela Stašová

Veletrh vysokých škol v Moravskoslezském kraji, Glow Up University Tour, se zastavila i v Karviné, aby ukázala studentům, že jít na vysokou školu má smysl a že i oni mohou nalézt svůj vysněný obor v regionu.

Pracoval na střeše a spadl z výšky sedmi metrů. Muž krvácel z hlavy a vážně si poranil nohu

Včera 9:15 | Čeladná | Anna Břenková

Spadl z výšky okolo sedmi metrů při práci na střeše. Muž utrpěl krvácející zranění hlavy a vážně si zranil nohu. Byl letecky transportován do ostravské Fakultní nemocnice.

Vánoční kluziště v centru Ostravy opět těší bruslaře

Včera 14:18 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

Rozsvícením stromu na Masarykově náměstí odstartovaly Ostravské Vánoce. Ty probíhají tradičně na čtyřech scénách, a jednou z neoblíbenějších je scéna vánočního kluziště.

Psychologové

Ostrava Nástup: od 1. února 2026 od 29 050 do 42 140 Kč/měsíc

Pekaři

Ostrava Nástup: od 8. prosince 2025 od 35 000 do 45 000 Kč/měsíc

Ostravský program Tvoříme prostor oživí Radvanice, Bartovice i Svinov

Dnes 18:29 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava podpoří další komunitní projekty, které rozvíjejí městské prostředí a posilují sousedské vztahy. V rámci programu Tvoříme prostor město rozdělí téměř milion korun. Nové nápady oživí veřejná místa v Radvanicích, Bartovicích a ve Svinově.

Dobrovolníci pořádají Vánoční sbírku pro děti z ostravských nemocnic

Dnes 17:48 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Dlouhé dny v nemocnici jsou pro děti náročné, zvlášť v období Vánoc. Skupina dobrovolníků z Ostravska proto organizuje Vánoční sbírku pro děti v ostravských nemocnicích, která má dětem přinést více radosti, hry a pocit, že na ně někdo myslí. A to na základě konkrétních přání zdravotníků z jednotlivých oddělení.

Žáci ZŠ Ostravy-Jihu si vyzkoušeli, jak funguje samospráva obvodu

Včera 12:04 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Na radnici městského obvodu Ostrava-Jih opět proběhlo simulované zastupitelstvo, které žákům místních základních škol přiblížilo fungování samosprávy. Dvoudenního programu se zúčastnila téměř padesátka dětí, zástupci vedení radnice obvodu i ostravští radní.

V Ostravě-Mariánských Horách slavnostně rozsvítili vánoční strom v kostele Panny Marie Královny

4. prosince 2025 17:32 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

V kostele Panny Marie Královny v Ostravě-Mariánských Horách se slavnostně rozsvítil vánoční strom. Tradiční akce se už podruhé konala uvnitř chrámu, který dodává předvánočnímu setkání jedinečnou atmosféru. Program odstartoval koncert dětí z místních mateřských škol a školního sboru Základní školy generála Janka.

Vítězem Naší Poruby je Hravý odpočinek na osmáku. Autor může čerpat až 5 mil. Kč

4. prosince 2025 17:14 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Participativní rozpočet Naše Poruba zná vítěze. Veřejnost mohla vybírat ze tří finálových projektů. V hlasování, do kterého se zapojil rekordní počet lidí, nakonec uspěl návrh Hravý odpočinek na osmáku.

Strážníci se s BESIPEM zaměřili na bezpečnost chodců. Rozdávali také reflexní prvky

4. prosince 2025 17:08 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Městská policie Ostrava a BESIP vyrazili společně do ulic s preventivně informační akcí. S příchodem zimy a snížené viditelnosti se v Porubě zaměřili na osvětu chodců, kteří jsou nejzranitelnějšími účastníky provozu.

Vítězové Beskydské sedmičky se sblížili při sportu, běhat začali až v dospělosti
Vydáno 3. října 2023 16:52, Ostrava-Slezská Ostrava, Petr Kůdela
Zářným příkladem toho, že není nikdy pozdě na sportování, například i na déletrvající běh, jsou manželé Monika a Tomáš Přibylkovi z Koblova. Pravidelně běhat začali až v dospělosti, zhruba před 12 lety. Extrémní běh je dokonce dal dohromady a učí je vzájemné podpoře.

Starosta Slezské Ostravy Richard Vereš přijal a ocenil letošní vítězný pár extrémního běžeckého maratonu Beskydská sedmička - manžele Přibylkovy. Na začátku září na něm zvítězili v kategorii mix, a v celkovém pořadí dvojic skončili čtvrtí - hned za třemi mužskými týmy. Zhruba za 15 a půl hodiny společně zdolali sedm beskydských vrcholů z Třince do Frenštátu pod Radhoštěm, o délce 101 kilometrů, s celkovým převýšením 5 500 metrů.

Tomáš Přibylka, extrémní běžec: Já jsem asi běžel podesáté, celkově podesáté, manželka, myslím, poosmé. Jako tým mix jsme běželi podruhé, poprvé jsme nedokončili, a skončili jsme na prvním místě, štěstí nám trochu přálo, měli jsme trochu natrénované.

Monika Přibylková, extrémní běžkyně: Krize určitě byla, teda u mě, hned ve druhé polovině, po 50. kilometru. Prvních 50 se běželo úplně skvěle, to byla vlastně taková ta noc, kdy se běží, startuje z toho Třince, vyběhne se na Javorový, sbíhá se dolů do Řeky. Pak se vlastně vybíhá na Travný a končí se první polovina, těch 50 kilometrů dole v Ostravici. Tam už se běží na Smrk, kde už začíná taková to ranní krize. Je to o hlavě hlavně a o tom, jak je natrénováno. Manžel je velkou podporou, protože, opravdu nebojím se to říct, táhnul mě. Existují takové gumy, na kterou si tu partnerku přivěsí, a byly kopce, na které mě opravdu vytáhnul.

Například Tomáš Přibylka začal běhat teprve před 12 lety a za chvíli shodil nejméně deset kilo. Pár, nebo každého zvlášť, můžete i dnes potkat při tréninku okolo Ostravice, Odry a Landeku. Tomáš nyní pracuje jako stavbyvedoucí na Slovensku. Znamená to trénovat i velmi brzy ráno, a pak večer po návratu. A možná se opět na startu bé sedmičky objeví.

Tomáš Přibylka, extrémní běžec: Příští rok plánujeme spolu, ale je to o tom, jak natrénujete. Musíte trénovat celý rok, a není to tak jednoduché, protože již nám není 20 let, a může se stát nějaké zranění.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: Podobné úspěchy jsou samozřejmě obdivuhodné. My si na radnici vážíme všech našich občanů, nejen těch, kteří dosahují úspěchů v podobných soutěžích, ale všech těch, kteří se takových soutěží účastní. Stejně tak podporujeme sportování, tak i aktivní trávení volného času. A já věřím, že i takové úspěchy, jako je právě vítězství v Beskydské sedmičce, jsou inspirací pro všechny ostatní, kteří chtějí třeba se sportováním začít, nebo chtějí aktivně trávit volný čas.

Vítězný pár z Koblova byl pozvánkou na radnici velmi příjemně zaskočen. Starostovi daroval sportovní tričko.


Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000039418/vitezove-beskydske-sedmicky-se-sblizili-pri-sportu-behat-zacali-az-v-dospelosti