Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezská Ostrava ocenila zaměstnance základních škol za celoroční práci

Ve Slezské Ostravě se letos opět sešli učitelé a další zaměstnanci základních škol. V kulturním domě v Heřmanicích jich bylo více než sto. Součástí akce bylo stejně jako loni také ocenění zaměstnanců za jejich přínos škole.

Městský obvod Slezská Ostrava zřizuje čtyři základní a čtyři mateřské školy s celkem šestnácti pracovišti. Vedení obvodu se každým rokem setkává s jejich zaměstnanci, aby jim poděkovalo za záslužnou a důležitou práci.

Roman Goryczka (OSTRAVAK), místostarosta Slezské Ostravy: „Jako každý rok jsme se setkali se zaměstnanci základních škol, protože já se setkávám osobně jen s řediteli, a je to pro mě opravdu významný moment, kdy můžu osobně poděkovat učitelům a učitelkám za jejich celoroční práci, protože opravdu z našich dětí vychovávají lidi.“
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: „Setkání ke Dnu učitelů je už tradiční akcí, kterou pořádáme jak pro učitele mateřských, tak základních škol. Od loňského roku jsme navíc tuto akci obohatili i o oceňování osobností z jednotlivých kolektivů. Tyto navrhují ředitelé škol za mimořádné zásluhy nejenom ve vzdělávací oblasti, ale i v práci pro různé zájmové kroužky, nebo v projektech, které školy pořádají.“

Z každé základní i mateřské školy vybírá ředitel vždy jednoho učitele, nebo jiného nepedagogického pracovníka. Radnice jim v těchto nominacích nechává volné ruce.

Roman Goryczka (OSTRAVAK), místostarosta Slezské Ostravy: „My se dotážeme, kterého pedagoga, nebo pracovníka školy, by ocenili a oni vyberou. My do toho neingerujeme, protože my s nimi nepracujeme denně, to musí opravdu ten ředitel. A pokud nám to doporučí, my jsme samozřejmě rádi, že můžeme toho pracovníka ocenit.“

Ze zaměstnanců základních škol byly letos nominovány tři ženy a jeden muž. Oceněni byli za dlouholetou práci, pracovní nasazení, organizaci soutěží, projektovou činnost a další přínosné aktivity. Některé oceněné výběr zaskočil, všichni ale byli rádi.

Jana Chýlková, oceněná učitelka ZŠ Pěší: „Na naší škole pracuji od roku 1985, což je, jestli dobře počítáme, 39 roků a mám ji jako svoji srdeční záležitost. Takže se mi tam pracuje dobře, no a tady tohoto ocenění si fakt vážím, velmi, ani jsem ho nečekala.“
Daniel Ramík, oceněný řidič rozvozu stravy ZŠ Chrustova: „Z toho ocenění jsem byl docela překvapený, protože nejsem v té škole ještě tak dlouho, a mám radost.“
Liana Svobodová, oceněná učitelka ZŠ Bohumínská: „Pocit skvělý, tréma obrovská, a myslím si, že to mám za práci s dětmi. Za dlouholetou práci s dětmi.“
Jana Svobodová, oceněná učitelka ZŠ Škrobálkova: „Samozřejmě je to úžasné, mě to naplňuje a na naší škole je to to nejlepší, co mě v životě potkalo, proto jsem tam tolik let.“
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: „Primárním účelem akce je poděkovat pedagogům i nepedagogickým zaměstnancům škol za jejich celoroční práci. Za to, jak aktivně nejen vzdělávají, ale i jak se starají o naše školy. A věřím, že i my ve vedení obvodu se snažíme o naše školy starat a snažíme se to to, aby se v nich pedagogové cítili dobře a aby jejich práce byla co nejsnazší.“
Nahlásit chybu


K tématu

Hosty Reprezentačního plesu Slezské Ostravy čekala v Trojhalí bohatá tombola i speciální fotokoutek

Trojhalí Karolina se rozzářilo světly a rozeznělo hudbou. V poslední pátek před Velikonocemi zažilo už druhý ročník Reprezentačního plesu městského obvodu Slezská Ostrava. Plesem hosty provedl moderátor Petr Vondráček a k tanci hrála skupina Proxima Orchestra.

Slezská Ostrava má na rok 2024 vyrovnaný rozpočet. Na investice je plánováno 171 milionů korun

19. prosince 2023 14:15 | Ostrava-Slezská Ostrava | Tomáš Kořistka

Magistrát Ostravy schválil rozpočet a tak nic nebránilo tomu, aby i vedení Slezské schválilo tento nejdůležitější dokument pro příští rok. Slezská tak bude hospodařit s částkou 530 milionů korun a rozpočet je vyrovnaný. Na investice je připraveno 171 milionů korun.

Domov pro seniory Kamenec ve Slezské Ostravě má za sebou další úspěšný rok

19. prosince 2023 13:00 | Ostrava-město | Michal Slonina

Domov pro seniory Kamenec má za sebou další úspěšný rok. Vedení se letos povedly dvě důležité investiční akce a klientům domov opět nabídl bohatý výběr volnočasových aktivit i množství kulturního vyžití. Ředitel domova Juraj Chomič byl za dobrou práci dokonce oceněn starostou Slezské Ostravy Richardem Verešem.


Policisté zakročili proti mladíkovi, který si vykračoval poblíž šampionátu s kuličkovým samopalem

Dnes 13:54 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Jak postupují policisté proti podezřelému s dlouhou střelnou zbraní si mohl na vlastní kůži vyzkoušet 18letý mladík z Ostravy. Nedaleko haly, kde se právě odehrává hokejové mistrovství světa, procházel s airsoftovou maketou samopalu.

Budoucí zdravotníci skládali praktické maturitní zkoušky

Dnes 10:41 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Studenti středních zdravotnických škol skládali praktické maturitní zkoušky v Nemocnici Třinec.

Policisté zachránili život opilého muže, kterého doma málem udusila spálená večeře

Dnes 10:13 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Dvojice ostravských policistů vyjela 14. května večer k zásahu do Opletalovy ulice v Porubě, kde lidé ohlásili kouř vycházející z jednoho bytu.

Na Lodičkách v Karviné se konal triatlon Boženy Němcové. Jednou z disciplín bylo veslování

Volnočasový areál Lodičky patřil na jeden den sportovním nadšencům. Konal se tady netradiční triatlon. Jednou z jeho disciplín bylo veslování, podívejte se na reportáž.

Školáci navrhovali, co v Ostravě zlepšit. Diskutoval s nimi starosta centrálního obvodu

Školáci v centru Ostravy dostali otázku, co by ve svém městě zlepšili. Z námětů pak vzešla beseda se starostou centrálního obvodu, který se dětem snažil na jejich otázky osobně odpovědět. Zajímala je hlavně čistota, bezpečí nebo možnosti volnočasového vyžití.

Světlo a kořeny novojičínského rodáka na Staré poště

Stará pošta nabízí v květnu výstavu všestranného výtvarníka, novojičínského rodáka, Antonína Gavlase. Její název “Kořeny světla” odkazuje na jeho rodiště a na hlavní princip jeho tvorby.

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství, proměnou projde několik míst ve městě

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství. Po náměstíčku u Permonu a velké proměny prostoru u obchodního domu v centru města přišlo na řadu náměstíčko Gagarina a také plocha poblíž ulice Nedbalova. V současné době se už také připravuje proměna prostranství U Skleníku v Karviné-Ráji.

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

17. května 2024 12:23 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

V Karviné už potřetí ocenilo vedení města na zámku Fryštát osobnosti ve zdravotnictví

17. května 2024 13:28 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Vedení Karviné se rozhodlo udělit Pamětní list Rady města Karviné osobnostem ve zdravotnictví. Vybráni byli ti, kteří svou práci dělají zodpovědně, s velkým nasazením a mimořádným rozsahem odborných aktivit.

Svářeči

Ostrava Nástup: od 1. června 2024 od 35 000 do 40 000 Kč/měsíc

V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 2024

16. května 2024 21:48 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 24. Určen byl mládeži ve věku 11 až 18 let a zúčastnili se ho boxeři i z Německa a Skotska.

Porubské mateřské školy patřily zápisům dětí. Jejich kapacita je dostatečná

16. května 2024 20:53 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubské mateřské školy patřily zápisům dětí. Rodiče je mohli přihlásit do kterékoli školky v obvodu. Spádovou oblastí je totiž celá Poruba.

Mladí cyklisté z Ostravy se učili bezpečnému provozu a zasoutěžili si

16. května 2024 20:39 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Regionální zprávy POLAR

Se zásadami bezpečného chování v silničním provozu se každoročně seznamují žáci 3. až 5. tříd základních škol z Ostravy. Vyvrcholením dopravní výuky mladých cyklistů byla soutěž, která se konala na dopravním hřišti v Hrabůvce.

Kolekci historických vozidel obohatí tramvaj Tatra T3. Na její opravu věnuje Ostrava 5 milionů kč

16. května 2024 12:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava má po Praze největší sbírku historických vozidel městské hromadné dopravy. Většina z nich je ve perfektním stavu a stále jezdí. Nyní k ním přibude i tramvaj Tatra T3, která v Ostravě jezdila ještě před 30 roky.

Nenechávejte v autech nic cenného. Zloděj během pár dní vykradl 16 vozidel v Ostravě

16. května 2024 11:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Dnes máme dobrou zprávu pro majitele vozidel. Ostravským policistům se podařilo zadržet zloděje, který během pár dní vykradl 16 aut. Zároveň je to ale pro řidiče výstraha, aby nenechávali v autech nic cenného, protože právě viditelné věci pachatele přilákaly.

ZŠ Bohumínská poprvé navštívili žáci z polského Těšína, školy navázaly přeshraniční spolupráci

Žáci i učitelé Základní školy Bohumínská ve Slezské Ostravě a Szkoły Podstawowej nr 1 z polského Těšína se poprvé sešli, aby navázali přeshraniční spolupráci. Polské hosty čekalo v Ostravě tradiční přivítání chlebem se solí, ale i prohlídka školy, nebo přátelský zápas v basketbalu.

Slezská Ostrava ocenila zaměstnance základních škol za celoroční práci
Vydáno 10. dubna 2024 17:00, Ostrava-Slezská Ostrava, Michal Slonina
Ve Slezské Ostravě se letos opět sešli učitelé a další zaměstnanci základních škol. V kulturním domě v Heřmanicích jich bylo více než sto. Součástí akce bylo stejně jako loni také ocenění zaměstnanců za jejich přínos škole.

Městský obvod Slezská Ostrava zřizuje čtyři základní a čtyři mateřské školy s celkem šestnácti pracovišti. Vedení obvodu se každým rokem setkává s jejich zaměstnanci, aby jim poděkovalo za záslužnou a důležitou práci.

Roman Goryczka (OSTRAVAK), místostarosta Slezské Ostravy: „Jako každý rok jsme se setkali se zaměstnanci základních škol, protože já se setkávám osobně jen s řediteli, a je to pro mě opravdu významný moment, kdy můžu osobně poděkovat učitelům a učitelkám za jejich celoroční práci, protože opravdu z našich dětí vychovávají lidi.“
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: „Setkání ke Dnu učitelů je už tradiční akcí, kterou pořádáme jak pro učitele mateřských, tak základních škol. Od loňského roku jsme navíc tuto akci obohatili i o oceňování osobností z jednotlivých kolektivů. Tyto navrhují ředitelé škol za mimořádné zásluhy nejenom ve vzdělávací oblasti, ale i v práci pro různé zájmové kroužky, nebo v projektech, které školy pořádají.“

Z každé základní i mateřské školy vybírá ředitel vždy jednoho učitele, nebo jiného nepedagogického pracovníka. Radnice jim v těchto nominacích nechává volné ruce.

Roman Goryczka (OSTRAVAK), místostarosta Slezské Ostravy: „My se dotážeme, kterého pedagoga, nebo pracovníka školy, by ocenili a oni vyberou. My do toho neingerujeme, protože my s nimi nepracujeme denně, to musí opravdu ten ředitel. A pokud nám to doporučí, my jsme samozřejmě rádi, že můžeme toho pracovníka ocenit.“

Ze zaměstnanců základních škol byly letos nominovány tři ženy a jeden muž. Oceněni byli za dlouholetou práci, pracovní nasazení, organizaci soutěží, projektovou činnost a další přínosné aktivity. Některé oceněné výběr zaskočil, všichni ale byli rádi.

Jana Chýlková, oceněná učitelka ZŠ Pěší: „Na naší škole pracuji od roku 1985, což je, jestli dobře počítáme, 39 roků a mám ji jako svoji srdeční záležitost. Takže se mi tam pracuje dobře, no a tady tohoto ocenění si fakt vážím, velmi, ani jsem ho nečekala.“
Daniel Ramík, oceněný řidič rozvozu stravy ZŠ Chrustova: „Z toho ocenění jsem byl docela překvapený, protože nejsem v té škole ještě tak dlouho, a mám radost.“
Liana Svobodová, oceněná učitelka ZŠ Bohumínská: „Pocit skvělý, tréma obrovská, a myslím si, že to mám za práci s dětmi. Za dlouholetou práci s dětmi.“
Jana Svobodová, oceněná učitelka ZŠ Škrobálkova: „Samozřejmě je to úžasné, mě to naplňuje a na naší škole je to to nejlepší, co mě v životě potkalo, proto jsem tam tolik let.“
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: „Primárním účelem akce je poděkovat pedagogům i nepedagogickým zaměstnancům škol za jejich celoroční práci. Za to, jak aktivně nejen vzdělávají, ale i jak se starají o naše školy. A věřím, že i my ve vedení obvodu se snažíme o naše školy starat a snažíme se to to, aby se v nich pedagogové cítili dobře a aby jejich práce byla co nejsnazší.“
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000042505/slezska-ostrava-ocenila-zamestnance-zakladnich-skol-za-celorocni-praci