Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezskoostravský korfbalový tým bojuje v baráži o účast v extralize

Slezskoostravské korfbalové družstvo KK Sokol Koblov bojovalo v neděli o účast v extralize. V prvním kole baráže se hráči setkali s prvoligovými nováčky z Prievidzy a ostřílenými několikanásobnými mistry extraligy – Českými Budějovicemi.

Na druhé pozici v žebříčku 1. České korfbalové ligy se koblovský tým ocitl díky napínavému zápasu s Kutnou Horou, ve kterém nakonec zvítězil 10:8. Zasloužená výhra přinesla taky účast v baráži o nejvyšší českou soutěž – Českou korfbalovou extraligu.

Michael Hák, asistent trenéra KK Sokol Koblov: „Naše prvoligová sezóna, jako druhé místo je historicky nejlepší umístění našeho klubu. Jsme mladý klub, máme 6 let.“

V prvních zápasech baráže se slezskoostravské družstvo utkalo doma s Českými Budějovicemi a Prievidzou.

Vendula Vernarská, hráčka KK Sokol Kobov: „Do dnešních zápasů jsme šli s tím, že to budou velice náročné zápasy. Přece jenom jsme hráli proti Prievidzi, kteří jsou v naší lize nováčci, ale věděli jsme, že umí střílet zdálky, že jsou šikovní. Potvrdili nám to, dali nám neskutečně moc košů z dálky, což pro nás bylo těžké zabránit.“

Budějovice byly od začátku jasným favoritem soutěže. A-tým Koblova jim ale vítězství nechtěl dát zadarmo.

Vendula Vernarská, hráčka KK Sokol Kobov: „Samozřejmě nechceme jít do zápasu s tím, že víme, že prohrajeme. Chtěli jsme spíš potrápit Budějovice, tam jsme věděli, že ta výhra je daleko, ale chtěli jsme vytvořit nějaký tlak. Trenér nám i řekl, co by mohli hrát, v čem jim máme zabránit, takže o to jsme se snažili, ale asi jsme věděli, že výhra Českých Budějovic je jasná.“
Tomáš Hák, hráč KK Sokol Koblov: „Začátek byl dosti nervní, určitě je vidět, že České Budějovice byly, co se týče zkušeností, o hodně vyšší soupeř. Ale myslím si, že to nebyl nejhorší zápas, byly tam i světlejší chvilky.“

Zápas byl zajímavý i tím, že proti Koblovu nastoupila jejich vlastní odchovankyně, Kristýna Holubčíková, která odešla před sezónou hostovat do Budějovic.

Kristýna Holubčíková, hráčka Korfball Club Crocodile Sokol České Budějovice: „Bylo to hodně zajímavé, protože se samozřejmě známe z tréningů a už poslední týden jsme se docela hecovali, takže bych řekla, že to bylo i docela vyhrocené, ale bylo to fajn.“

Kristýnu Holubčíkovou dále čeká dokonce mistrovství světa v beach korfbalu, které proběhne v Thajsku už koncem dubna.

Kristýna Holubčíková, hráčka Korfball Club Crocodile Sokol České Budějovice: „Máme tam skupinu, kde je šest týmů, a našim cílem je určitě postoupit ze skupiny a ideálně vyhrát, což uvidíme, jestli se podaří, ale samozřejmě umístit se ideálně v nejlepší osmičce, nebo čtyřce.“

Klub KK Sokol Koblov má ale i další talentované hráče, kteří jsou členy české korfbalové reprezentace.

Tomáš Hák, hráč KK Sokol Koblov: „Já a jedna moje spoluhráčka jsme byli ve Španělsku s reprezentací do 19 let, kde se nám podařilo získat bronzové medaile, což pro nás v této kategorii bylo úplně poprvé.“

Nedělní první kolo baráží o extraligu ve prospěch Koblova nedopadlo.

Vendula Vernarská, hráčka KK Sokol Kobov: „Vzhledem k tomu, jak dopadly dnešní zápasy, tak budeme muset hodně ‚zamakat‘ na příští kolo. Samozřejmě, pokud bychom to vyhráli, tak bychom mohli uvažovat o tom, že bychom příští rok hráli Českou korfbalovou extraligu.“

Další zápas čeká koblovský A-tým v druhém kole baráží 4. května v Českých Budějovicích.

Nahlásit chybu


K tématu

Házenkáři Frýdku-Místku chtějí vylepšit výsledek z minulé sezóny, cílem je opět play off

18. září 2023 15:51 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Házenkáři Frýdku-Místku jsou na letošní sezónu dobře připraveni. Tým sice opustilo několik špičkových hráčů, ale přišly další významné posily. Cílem je opět zaútočit na nejvyšší příčky a dostat se do vyřazovacích bojů v play off. Podobně jako tomu bylo v loňské sezóně.

Na hokejovém utkání mládeže ve Frýdku-Místku padl český divácký rekord

V hale Polárka ve Frýdku-Místku padl český divácký rekord. Zajistili ho fanoušci žáků 9. tříd, kteří bojují o postup do extraligy mládeže. Na utkání Frýdku-Místku s Havířovem přišlo 2 447 diváků. Domácí sice prohráli, ale stále jsou v rámci soutěže v boji o extraligu.

Hokejisty Vítkovic nově povedou Holáň, Šimíček a Trnka

9. října 2023 15:05 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Vedení hokejových Vítkovic po nevydařeném vstupu do extraligy obměnilo realizační tým. Z pozice hlavního trenéra povede tým Miloš Holaň, nově s ním ale na střídačce budou spolupracovat sportovní ředitel Roman Šimíček a také dosavadní trenér juniorů a současně asistent české reprezentace do 20 let Pavel Trnka.


Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

Včera 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku festivalu.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Fakultní nemocnici Ostrava pomáhá 125 dobrovolníků. Pacienti díky nim přicházejí na jiné myšlenky

23. května 2024 20:50 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V ostravské Fakultní nemocnici nemocnici v současné době působí 125 dobrovolníků. Zajišťují servis nejen v kavárnách na onkologické a hematoonkologické klinice, ale pomáhají i odbornému personálu vyplnit čas pacientů.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

Opava ušetří miliony na energiích díky fotovoltaickým elektrárnám na střechách škol a MDPO

23. května 2024 19:57 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Město Opava připravuje řadu energetických projektů. V současné době už má vypsáno výběrové řízení na 8 fotovoltaických elektráren, které se objeví mimo jiné na střechách školských zařízení.

Městský fotbalový klub Havířov upořádal pro všechny prvňáky velkou náborovou akci

Havířovský Městský fotbalový klub se opět zapojil do akce Měsíc náborů. Na hřišti si děti vyzkoušely nejen práci s míčem. Klub věří, že po náboru získá do svých řad až 50 nových dětí.

Mimořádné zastupitelstvo k zásahu policie na magistrátu ve Frýdku-Místku neschválilo program

Opoziční zastupitelé Frýdku-Místku chtěli řešit nedávný zásah policie na magistrátu. Několik zaměstnanců mělo být zapojeno do organizované trestné činnosti. Kvůli události se svolalo mimořádné zastupitelstvo. Město je ale vázáno mlčenlivostí a k případu tak nemůže sdělovat informace.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku festivalu.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Den Moravské Ostravy a Přívozu zve na bohatý program

Centrum Ostravy se chystá na druhý ročník akce Den Moravské Ostravy a Přívozu. Akce letos slibuje ještě více zábavy a také propojení s průběhem oslav 100 let Velké Ostravy.

Rodiny s dětmi se bavili na Bezva Festu, Přispět mohli i do sbírky Srdce pro Porubu

23. května 2024 21:13 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Letní koupaliště v Ostravě-Porubě patřilo rodinnému festivalu Bezva Fest. Nabídl nejen spoustu atrakcí a soutěží, ale také zábavné zóny, youtubery a hvězdné interprety.

Na školním hřišti ZŠ Gen. Janka se díky novému provoznímu řádu vystřídají všechny děti

Mariánskohorská radnice upravila provozní řád sportovního hřiště u Základní školy Gen. Janka. A to tak, aby se na něm vystřídaly všechny děti. Stávalo se totiž, že menší děti se na něj vůbec nedostaly.

Porubané přispěli Aničce na multifunkční vozík. Poprvé se tak dostane k moři

23. května 2024 20:15 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Další rodině s postiženým dítětem se díky Porubanům usnadnil život. V charitativní sbírce Srdce pro Porubu poslali Aničce desetitisíce korun na tolik potřebný multifunkční zdravotní vozík.

Slezskoostravský korfbalový tým bojuje v baráži o účast v extralize
Vydáno 24. dubna 2024 11:30, Ostrava-Slezská Ostrava, Michal Slonina
Slezskoostravské korfbalové družstvo KK Sokol Koblov bojovalo v neděli o účast v extralize. V prvním kole baráže se hráči setkali s prvoligovými nováčky z Prievidzy a ostřílenými několikanásobnými mistry extraligy – Českými Budějovicemi.

Na druhé pozici v žebříčku 1. České korfbalové ligy se koblovský tým ocitl díky napínavému zápasu s Kutnou Horou, ve kterém nakonec zvítězil 10:8. Zasloužená výhra přinesla taky účast v baráži o nejvyšší českou soutěž – Českou korfbalovou extraligu.

Michael Hák, asistent trenéra KK Sokol Koblov: „Naše prvoligová sezóna, jako druhé místo je historicky nejlepší umístění našeho klubu. Jsme mladý klub, máme 6 let.“

V prvních zápasech baráže se slezskoostravské družstvo utkalo doma s Českými Budějovicemi a Prievidzou.

Vendula Vernarská, hráčka KK Sokol Kobov: „Do dnešních zápasů jsme šli s tím, že to budou velice náročné zápasy. Přece jenom jsme hráli proti Prievidzi, kteří jsou v naší lize nováčci, ale věděli jsme, že umí střílet zdálky, že jsou šikovní. Potvrdili nám to, dali nám neskutečně moc košů z dálky, což pro nás bylo těžké zabránit.“

Budějovice byly od začátku jasným favoritem soutěže. A-tým Koblova jim ale vítězství nechtěl dát zadarmo.

Vendula Vernarská, hráčka KK Sokol Kobov: „Samozřejmě nechceme jít do zápasu s tím, že víme, že prohrajeme. Chtěli jsme spíš potrápit Budějovice, tam jsme věděli, že ta výhra je daleko, ale chtěli jsme vytvořit nějaký tlak. Trenér nám i řekl, co by mohli hrát, v čem jim máme zabránit, takže o to jsme se snažili, ale asi jsme věděli, že výhra Českých Budějovic je jasná.“
Tomáš Hák, hráč KK Sokol Koblov: „Začátek byl dosti nervní, určitě je vidět, že České Budějovice byly, co se týče zkušeností, o hodně vyšší soupeř. Ale myslím si, že to nebyl nejhorší zápas, byly tam i světlejší chvilky.“

Zápas byl zajímavý i tím, že proti Koblovu nastoupila jejich vlastní odchovankyně, Kristýna Holubčíková, která odešla před sezónou hostovat do Budějovic.

Kristýna Holubčíková, hráčka Korfball Club Crocodile Sokol České Budějovice: „Bylo to hodně zajímavé, protože se samozřejmě známe z tréningů a už poslední týden jsme se docela hecovali, takže bych řekla, že to bylo i docela vyhrocené, ale bylo to fajn.“

Kristýnu Holubčíkovou dále čeká dokonce mistrovství světa v beach korfbalu, které proběhne v Thajsku už koncem dubna.

Kristýna Holubčíková, hráčka Korfball Club Crocodile Sokol České Budějovice: „Máme tam skupinu, kde je šest týmů, a našim cílem je určitě postoupit ze skupiny a ideálně vyhrát, což uvidíme, jestli se podaří, ale samozřejmě umístit se ideálně v nejlepší osmičce, nebo čtyřce.“

Klub KK Sokol Koblov má ale i další talentované hráče, kteří jsou členy české korfbalové reprezentace.

Tomáš Hák, hráč KK Sokol Koblov: „Já a jedna moje spoluhráčka jsme byli ve Španělsku s reprezentací do 19 let, kde se nám podařilo získat bronzové medaile, což pro nás v této kategorii bylo úplně poprvé.“

Nedělní první kolo baráží o extraligu ve prospěch Koblova nedopadlo.

Vendula Vernarská, hráčka KK Sokol Kobov: „Vzhledem k tomu, jak dopadly dnešní zápasy, tak budeme muset hodně ‚zamakat‘ na příští kolo. Samozřejmě, pokud bychom to vyhráli, tak bychom mohli uvažovat o tom, že bychom příští rok hráli Českou korfbalovou extraligu.“

Další zápas čeká koblovský A-tým v druhém kole baráží 4. května v Českých Budějovicích.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000042725/slezskoostravsky-korfbalovy-tym-bojuje-v-barazi-o-ucast-v-extralize