Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zaměstnanci i návštěvníci ostravské zoo společně koledovali u živého betléma

Ostrava-Slezská Ostrava |

A vánoční atmosféra dorazila taky do ostravské zoologické zahrady. Její návštěvníci se mohli potěšit zpěvem koled u živého betléma, zahřát se vánočním punčem, nebo si vlastnoručně vyrobit zajímavé vánoční ozdoby.

Sníh zatím sice nenapadl, Zoo Ostrava ale přesto opanoval duch Vánoc. Zaměstnanci slezskoostravské zoologické zahrady si pro děti i dospělé připravili hned několik vánočních aktivit, jako třeba společné zpívání koled, které sami zahráli.

Markéta Seidler, dobrovolnice v Zoo Ostrava: „Koledy pro mě znamenají takový společný čas, který tady trávíme zejména s kolegy ze zoo, kde dělám dobrovolnici už dlouhou dobu. Trému nemám, protože hraju docela často na různých akcích a koncertech, ale ráda jsem si našla čas na toto.“

K mikrofonu se dostaly taky děti a pro ty ostatní byl přichystaný živý betlém s Marií a Josefem, Ježíškem, Třemi králi a spoustou zvířat.

anketa, návštěvníci vánočního programu: „Já jsem strašně ráda, protože mezi zpívajícími byl syn. Jeho první vystoupení, takže mě to strašně potěšilo.“
anketa, návštěvníci vánočního programu: „Krásný program, pro dětičky úplně super. Moc pěkné.“
Yuliia Kompanets, představitelka Marie, zaměstnankyně Zoo Ostrava: „To je úplně neuvěřitelné. Dělám to poprvé a jsem moc šťastná, že se můžu zúčastnit takové akce.“

Ve výukovém centru bylo nachystáno vánoční tvoření nejen pro děti a taky med a výrobky z něj. Děti si tu mohly nazdobit medové perníčky a vyrobit různé vánoční ozdoby. Se členy Včelařského spolku Moravy a Slezska si ale vytvarovaly třeba taky svíčku.

Jindřich Bedrunka, včelař: „My tady smotáváním děláme svíčky ze včelího vosku a tady jsou svíčky odlívané.“

Pro ty, co chtějí zažít ostravskou zoo ve vánočním nebo zimním hávu, je v prosinci otevřená od 9 do 16 hodin, a to každý den.

Nahlásit chybu


K tématu

Akademie v Opavě nabízí teorii i praxi z oboru včelaření

16. září 2025 13:36 | Opava | Andrea Holeszová

Včely jsou nejen symbolem přírody a zdravého životního prostředí, ale také zdrojem cenných produktů, které už po staletí nacházejí využití v každodenním životě lidí. V Opavě proběhne už šestý ročník Včelařské akademie, která nabízí začátečníkům možnost naučit se tomuto užitečnému oboru.

Zájemci se mohou naučit včelaření na akademii v Opavě

16. září 2025 12:51 | Opava | Andrea Holeszová

Včely jsou nejen symbolem přírody a zdravého životního prostředí, ale také zdrojem cenných produktů, které už po staletí nacházejí využití v každodenním životě lidí. V Opavě proběhne už šestý ročník Včelařské akademie, která nabízí začátečníkům možnost naučit se tomuto užitečnému oboru.

Zoologickou zahradu v Ostravě navštívilo loni rekordních 630 577 lidí

20. ledna 2025 15:45 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ostravská zoologická zahrada má za sebou další úspěšný rok. I přesto, že byl areál kvůli silné vichřici a záplavám několik dní uzavřený veřejnosti, byla překonána rekordní návštěvnost z roku 2023. Podařilo se odchovat přes 1 500 mláďat a byla mezi nimi řada velmi vzácných a raritních odchovů. 33 z nich bylo vypuštěno do přírody.


Seniorka přecházela mimo přechod a srazilo ji auto. Zemřela v nemocnici

Dnes 14:05 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

73letá seniorka přecházela v Ostravě silnici mimo přechod. Řidič ji zřejmě přehlédl a srazil. Žena utrpěla velmi vážná zranění, svědci i záchranáři ji oživovali. Byla přepravena do nemocnice, kde následně zemřela.

Dobrá zpráva pro ženy, havířovská nemocnice se stala screeningovým mamografickým centrem

Dnes 11:12 | Havířov | Bára Kelnerová

Ženy z Havířova a okolí už kvůli screeningu nebudou muset dojíždět do jiných měst. Nemocnice se stala mamografickým centrem. Tím se zvýší šance na včasný záchyt rakoviny prsu.

Ostravská ZŠ U Haldy se modernizuje za provozu, část školy teď působí v náhradních prostorách

Základní škola U Haldy v Ostravě prochází rozsáhlou modernizací, která přinese výrazné energetické úspory i kvalitnější prostředí pro žáky. Stavební práce probíhají za plného provozu a dokončeny mají být příští rok v červnu.

Akce v Novém Jičíně vyzvala ke společně strávenému času s dětmi a poděkovala za pěstounskou péči

Zážitkový den pro rodiny se konal ve Středisku volného času Fokus. Podpořil pěstounství a kampaně Moravskoslezského kraje “Dejme dětem rodinu.”

Betlémské světlo dorazilo na náměstí Ostrava-Jih

Dnes 12:32 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Do Ostravy dorazilo Betlémské světlo. Speciálním letadlem přiletělo z Betléma do Vídně a následně ho skauti rozváželi vlakem. Volně k získání je například na náměstí Ostrava-Jih.

Frýdlantské mosty v Ostravě se otevřou pro tramvaje. Auta si ještě počkají

Včera 15:34 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Konec přestupů na náhradní autobusy. Ve středu 17. prosince by měly ostravské tramvaje opět projet přes náměstí Republiky. Řidiči aut si ale budou muset ještě počkat. Práce na rekonstrukci potrvají ještě zhruba půl roku.

Zdrogovaní se chtěli vloupat nožem do zásilkových boxů. Způsobili škodu za 23 tisíc

Dnes 11:23 | Frýdek-Místek | Anna Břenková

Starší muž se pokoušel vloupat do boxů nožem a mladší držel stráž. Balíčky se jim nakonec nepodařilo ukrást a skončili v rukou policie. Oba měli pozitivní test na drogy. Jejich neúspěšné vloupání způsobilo škodu za 23 tisíc korun. Mladší pachatel už byl v minulosti trestán. Hrozí jim několik let ve vězení.

Několik letadel kvůli mlze opět místo v Krakově přistálo na letišti v Ostravě

Včera 17:47 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Nedostatečné technické vybavení pro přistávání za zhoršené viditelnosti stálo v pondělí večer za odkloněním několika letadel z krakovského letiště na ostravské v Mošnově.

Falešné investice ji stály 1,9 milionu. Seniorka z Karvinska se zadlužila kvůli internetové reklamě

Včera 13:14 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Seniorka naletěla na podvodnou internetovou reklamu. Ta využila tvář známého politika a slibovala výhodné investice. Falešnému finančnímu poradci zaslala téměř 1,9 milionu korun. Zhruba polovinu částky si půjčila. Karvinští kriminalisté varují veřejnost před falešnými investičními nabídkami na internetu.

Brněnští skauti přivezli letošní Betlémské světlo do Jeseníků, letos dokonce o týden dříve

Dnes 10:00 | Bruntál | Karel Soukop

Také letos již do Jeseníků dorazil plamínek, odebraný z věčného ohně v betlémské jeskyni v Palestině. Jako symbol míru a přátelství ho již od roku 1989 přivážejí skauti z Brna, navazující na původní aktivitu rakouských exilových skautů.

Psychologové

Ostrava Nástup: od 1. února 2026 od 29 050 do 42 140 Kč/měsíc

Ostrava-Poruba plánuje v r. 2026 proinvestovat 180 mil. Kč. Vrátí se také Corrency

Dnes 15:48 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Ostrava-Poruba v investicích nezpomalí ani příští rok. Městský obvod bude v roce 2026 hospodařit téměř s jednou miliardou korun a i přes rostoucí mandatorní výdaje chce pokračovat v rozsáhlých projektech.

Senioři z Ostravy-Jihu oslavili advent v Senior klubu Akord

Dnes 14:00 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Na začátku prosince se konalo tradiční setkání seniorů v Klubu AKORD s vánočním programem a volnou zábavou. Tentokrát na téma Možná přijde i Mikuláš… a nejen on. Součástí byla i soutěž o titul Miss senior čertice nebo disciplína Veselá čutora.

Bytové muzeum v Jubilejní kolonii čeká v novém roce rozšíření

Dnes 14:00 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Už téměř dva roky funguje v ostravské Jubilejní kolonii unikátní bytové muzeum, které vrací jeho návštěvníky do 30. let minulého století. Díky velké přízni vedení obvodu na příští rok chystá novinku – muzeum se rozšíří o další byt, který zájemce zavede do šedesátek.

Rekonstrukce ZŠ U Haldy v Ostravě-Jihu probíhá za provozu

Dnes 12:50 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Základní škola U Haldy v Ostravě prochází modernizací, která má přinést výrazné energetické úspory i lepší prostředí pro žáky. Práce probíhají za plného provozu a hotovo má být příští rok v červnu.

Cizinec při kontrole utekl a přeskočil plot. Zastavil ho policejní pes

Dnes 10:27 | Ostrava-město | Anna Břenková

Jeden se schovával za krabicí od bot a další utekl a přeskočil plot. Cizinci se snažili vyhnout kontrole, překazil jim to služební pes. Cizinecká policie se na ostravské tržnici zaměřila na platné doklady a povolení k pobytu. Zkontrolovali přes 300 cizinců, sedm z nich porušilo zákon.

Zástupci vedení Ostravy jsou Ježíškovými vnoučaty. Obdarovali klienty Domova Slunovrat

Včera 15:09 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Projekt Ježíškova vnoučata i letos plní vánoční přání osamělých seniorů. Zapojili se do něj také zástupci vedení města Ostravy, kteří obdarovali klienty Domova Slunovrat. Zařízení se navíc stále vzpamatovává z loňských povodní.

Zaměstnanci i návštěvníci ostravské zoo společně koledovali u živého betléma
Vydáno 12. prosince 2024 16:00, Ostrava-Slezská Ostrava, Michal Slonina
A vánoční atmosféra dorazila taky do ostravské zoologické zahrady. Její návštěvníci se mohli potěšit zpěvem koled u živého betléma, zahřát se vánočním punčem, nebo si vlastnoručně vyrobit zajímavé vánoční ozdoby.

Sníh zatím sice nenapadl, Zoo Ostrava ale přesto opanoval duch Vánoc. Zaměstnanci slezskoostravské zoologické zahrady si pro děti i dospělé připravili hned několik vánočních aktivit, jako třeba společné zpívání koled, které sami zahráli.

Markéta Seidler, dobrovolnice v Zoo Ostrava: „Koledy pro mě znamenají takový společný čas, který tady trávíme zejména s kolegy ze zoo, kde dělám dobrovolnici už dlouhou dobu. Trému nemám, protože hraju docela často na různých akcích a koncertech, ale ráda jsem si našla čas na toto.“

K mikrofonu se dostaly taky děti a pro ty ostatní byl přichystaný živý betlém s Marií a Josefem, Ježíškem, Třemi králi a spoustou zvířat.

anketa, návštěvníci vánočního programu: „Já jsem strašně ráda, protože mezi zpívajícími byl syn. Jeho první vystoupení, takže mě to strašně potěšilo.“
anketa, návštěvníci vánočního programu: „Krásný program, pro dětičky úplně super. Moc pěkné.“
Yuliia Kompanets, představitelka Marie, zaměstnankyně Zoo Ostrava: „To je úplně neuvěřitelné. Dělám to poprvé a jsem moc šťastná, že se můžu zúčastnit takové akce.“

Ve výukovém centru bylo nachystáno vánoční tvoření nejen pro děti a taky med a výrobky z něj. Děti si tu mohly nazdobit medové perníčky a vyrobit různé vánoční ozdoby. Se členy Včelařského spolku Moravy a Slezska si ale vytvarovaly třeba taky svíčku.

Jindřich Bedrunka, včelař: „My tady smotáváním děláme svíčky ze včelího vosku a tady jsou svíčky odlívané.“

Pro ty, co chtějí zažít ostravskou zoo ve vánočním nebo zimním hávu, je v prosinci otevřená od 9 do 16 hodin, a to každý den.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000046407/zamestnanci-i-navstevnici-ostravske-zoo-spolecne-koledovali-u-ziveho-betlema