Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Centrální ostravský obvod zažil úspěšný rok

Úspěšný rok, tak hodnotí vedení centrálního ostravského obvodu uplynulé měsíce. Co se týká výsledkům, mluví za ně také množství hotových investičních akcí.

"V současné době už máme zrekonstruovány všechny mateřské a základní školy. Pokračovali jsme v regeneracích sídlišť, ať už Fifejdy nebo Šalamouna, v tomto budeme pokračovat i v příštím roce. Hlavně Fifejdy byly dlouhodobě zanedbávány a myslíme si, že sídliště si tu regeneraci zaslouží. Bohužel tím, že jsem to rozsáhlé oblasti, tak to musí být plánováno na etapy, ale plánujeme, že na Fifejdách bychom v příštím roce měli zrealizovat dvě etapy," vysvětluje starostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz Petra Bernfeldová (Ostravak).

Centrální obvod v letošním roce uspořádal i úspěšné kulturní a společenské akce. "Myslím si, že mnoho akcí jsme vypilovali, jako například Vánoce, kdy ohlasy jsou výborné. V našich hlavách je plno dalších nápadů, které bychom v příštím roce rádi zrealizovali," dodává Bernfeldová.

Pro následující rok má Moravská Ostrava a Přívoz už schválený rozpočet. Opět v něm dojde na regeneraci sídlišť. Obvod také začne rekonstruovat budovu školy na Mlýnici a chce začít s výstavbou nového bytového domu na ulici Janáčkova. Pro tento projekt má radnice už stavební povolení.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy