Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Centrální ostravský obvod zažil úspěšný rok

Úspěšný rok, tak hodnotí vedení centrálního ostravského obvodu uplynulé měsíce. Co se týká výsledkům, mluví za ně také množství hotových investičních akcí.

"V současné době už máme zrekonstruovány všechny mateřské a základní školy. Pokračovali jsme v regeneracích sídlišť, ať už Fifejdy nebo Šalamouna, v tomto budeme pokračovat i v příštím roce. Hlavně Fifejdy byly dlouhodobě zanedbávány a myslíme si, že sídliště si tu regeneraci zaslouží. Bohužel tím, že jsem to rozsáhlé oblasti, tak to musí být plánováno na etapy, ale plánujeme, že na Fifejdách bychom v příštím roce měli zrealizovat dvě etapy," vysvětluje starostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz Petra Bernfeldová (Ostravak).

Centrální obvod v letošním roce uspořádal i úspěšné kulturní a společenské akce. "Myslím si, že mnoho akcí jsme vypilovali, jako například Vánoce, kdy ohlasy jsou výborné. V našich hlavách je plno dalších nápadů, které bychom v příštím roce rádi zrealizovali," dodává Bernfeldová.

Pro následující rok má Moravská Ostrava a Přívoz už schválený rozpočet. Opět v něm dojde na regeneraci sídlišť. Obvod také začne rekonstruovat budovu školy na Mlýnici a chce začít s výstavbou nového bytového domu na ulici Janáčkova. Pro tento projekt má radnice už stavební povolení.
Klasická hudba v Ostravě v době (po)koronavirové / beseda

Dnes
Ostrava-Poruba, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Svatováclavský hudební festival - Italské baroko

Dnes
Ostrava-Slezská Ostrava, Kostel sv. Jana Nepomuckého, Ostrava-Stará Bělá

Letní kino AMFI: OVEČKA SHAUN VE FILMU: FARMAGEDDON

Dnes
Ostrava-Slezská Ostrava, Letní kino Amfi, Ostrava - Poruba

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 12 100 Kč/měsíc

Detail

David & son s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o..
Ostrava
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků