Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Centrální obvod zdobí tisíce květů

Centrální obvod s příchodem teplého počasí rozkvetl. Narcisy, tulipány, sakury i další jarní kytky a keře krášlí rok od roku větší část Moravské Ostravy a Přívozu.

“V městském obvodu vždycky kytky byly, ale jednalo se o výsadbu letniček, muškátů umístěných na veřejném osvětlení. Náš městský obvod přišel nově s tím s myšlenkou už v roce 2014, kdy jsme výsadbu chtěli dát více do ulic,” doplnila Petra Bernfeldová (Ostravak), starostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz.

Od té doby se začaly v obvodu objevovat extenzivní záhony. Skladba květin v nich působí na první pohled náhodně, jsou však vybírány s vysokou pečlivosti a tím působí celistvě a lahodí oku. První extenzivní záhon vznikl před lety na ulici Sokolské, rozkvetlý je po celý rok. A podobně je tomu i na ulici Nádražní a Českobratrské. “Jsou různé kategorie výsadeb cibulovin. Máme je v záhonech, někdy je musíme dosazovat, protože někdy odejdou anebo je zničí lidé. Další kategorii tvoří mechanizovaná výsadba, která je naprosto bezúdržbová,” dodává Martina Kittnerová, ved. provozovny veřejné zeleně, Technické služby MOaP

Jarní květinovou výsadbu nahradí překrásně kvetoucí záhony letniček, které dominují zejména v Komenského sadech, v parku Milady Horákové, Bezručově sadu, ale i lesoparku Železárenská. Na jaře a na podzim pak pracovníci technických služeb obvodu dosazují i keře a stromy. 

Také lidem se rozkvetlá Ostrava líbí. Starší muž jen dodává, že by to mohlo být všude, po celém městě.

Travnaté pásy a květiny nejenže zdobí město, ale také pohlcují prach ze silnic. A pozitivní zprávou je, že se Ostrava za poslední léta dostala mezi nejzelenější města v Česku. Na jednoho obyvatele má 150m2 zelené plochy.
Letní kino AMFI: PARAZIT

Zítra
Ostrava-Jih, Letní kino Amfi, Ostrava - Poruba

Festival her, hraček a zábavy HRAVÁ OVA

28.09. 10:00
Ostrava, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Svatováclavský hudební festival - Závěrečný koncert

28.09. 19:00
Ostrava-Jih, Katedrála Božského Spasitele, Ostrava

JTI mont s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

David & son s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

Stavitelství SIZO s.r.o. - MS kraj
Ostrava
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků