Den pro rodinu se v Komenského sadech vydařil

Mezinárodní den pro rodinu připadá na 15. květen. V Komenského sadech slavili Ostraváci rodinný svátek pár dní na to. Po celý den se v parku tančilo, soutěžilo, zpívalo a zkoušely se různé dobroty.

“V dnešní době je velmi důležité, aby rodina fungovala, byla pospolu a uměla také spolu trávit i volný čas, a to je přesně cíl této akce,” říká s úsměvem starostka obvodu MOaP Petra Bernfeldová, která na akci dojela na ostravském růžovém kole.

“Mě se to hrozně líbí, mělo by to být častěji”, říká jeden z návštěvníků akce. “Je to dobré, aspoň to ten park oživí,” doplnil s úsměvem starší muž.

Akci organizovalo Rodinné a komunitní centrum Chaloupka a na pomoc si pozvalo sportovní kluby, které působí v Ostravě. “Tam, u těch tyček budou mít slalom, u překážek budou skákat, tam budou mít i překážky a tady si budou zkoušet střílet i na koš,” dodává členka basketbalového klubu.

Mottem rodinného centra je dělat věci společně a v tomto duchu probíhala i celá akce. Komenského sady ožily a návštěvníci se bavili sportem i kulturou.

“Samozřejmě by to bylo fajn, udělat akci tradici, protože toto místo je v Ostravě svou kapacitou nevyužité. Odpoledne nám tady vystoupí mimo jiné i David Stypka se skupinou Bandjeez, moc se na ně těšíme,” říká s úsměvem Edita Kozinová, ředitelka Rodinného a komunitního centra Chaloupka.

Den pro rodiny se vydařil, a přestože dopoledne spadlo i pár kapek deště, nakonec sluníčko nechybělo a návštěvníci od nejmenších dětí až po seniorské dospěláky si ho s radostí užili.
Tomík na cestách / beseda s Tomášem Vejmolou

Zítra 15:30 - 08.12. 4:39
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Richard Lví srdce / přednáška Marka Zagory

10.12. 16:30 - 08.12. 4:39
Ostrava, Dům umění Ostrava

Experimentální atlas mužů / beseda se Sylvou Lauerovou

10.12. 17:00 - 08.12. 4:39
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Domov Slunečnice Ostrava, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 16 280 Kč do 22 620 Kč

Detail

Základní škola Klimkovice, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 17 070 Kč do 17 070 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků