Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na ZŠ Nádražní nabízí prázdninovou družinu

O prázdninách řeší rodiny program pro své děti. Zejména pak tehdy, pokud pro ně chtějí připravit pestré dny plné zážitků. Ne vždy u toho se svými ratolestmi mohou být a potom se hodí i nabídka třeba prázdninové družiny. Tu už třetím rokem nabízí ZŠ Nádražní v Centrálním obvodě.

Prázdninová družina, to je dobrý tip pro děti v Ostravě, které nemá kdo hlídat a samy by to doma ještě nemusely zvládnout. S nabídkou přišla před třemi ZŠ Nádražní. Po dvou letech rozšířila nabídku a prázdninovou družinu mohou využít děti celého centrálního obvodu. “Mezi rodiči je zájem o družinu, v průměru máme 5 až 10 dětí v jednotlivých týdnech. Program byl dopředu na jednotlivé týdny připraven, takže si mohli vybrat,” komentuje zájem o družinu Dagmar Dittrichová, učitelka ZŠ Nádražní.

Děti do družiny přichází každé ráno mezi sedmou a osmou hodinou, sebou mají větší svačinu a vybavení podle toho, jaký je program. Mezi oblíbené cíle malých výletníků učitelky zařadily Pustevny, Štramberskou trúbu, Ostravici a také výstup na Bílou Horu. "Děti jsou usměvavé, spokojené," říká učitelka.

Tentokrát zůstaly děti v prostorách školy, to kvůli výjimečně špatnému počasí. I tak mají co dělat. Vystavěly z kostek svá imaginární místa zábavy. A protože se tady sešly děti z různých základních škol, mají i nové kamarády. “Já jsem z kostech vystavěla zábavní parky tak, až z toho vzniklo město,” říká roztomilá druhačka. Já tady chodím od začátku srpna, protože celý červenec jsem byl na táboře,” říká malý Eda. 

Prázdninovou družinu letos navštěvovaly děti od druhých do šestých tříd. Finančně provoz zajistil obvod Moravská Ostrava a Přívoz, zbytek doplatili rodiče.

Nahlásit chybu
Urbeva s.r.o., čerpací stanice MOL Ostrava, ul. Mariánskohorská
Ostrava
od 25 500 do 27 500 Kč/měsíc

Detail

Miroslav Pekař, STOMMPY CZ/SK
Ostrava
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail