Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V ostravském Parníku se setkali senioři, kteří slavili 80 a více let. Pozvala je radnice MOaP

Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz popřál jubilantů, kteří mají 80 let a více. Připravil pro ně nejen dárečky, ale také pestrý doprovodný program.

Zuzana Ožanová, starostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Jsem ráda, že i oni měli zájem o toto setkání. Já sama to považuji za velkou událost, protože vím že starší lidé mají nám mladším co předat.Já sama přitom vždy myslím na své rodiče. kteří mě občas hubují, ale musím uznat, že mají opět a vždycky pravdu.”

Po slavnostním zahájení se rozdávali dárky a atmosféru umocnila i cimbálová muzika. Nechybělo ani malé občerstvení.

Anketa: jubilanti: “Vždycky tu chodíme. Chybí mi někdo, s kým bych se tak víc znal, ti přátelé moji bývalí, tak to všechno už pomřelo. Čili já jsem zůstal tady sám, 88 let to už je věk a tak to je jediné, co mi chybí. Ale přítelkyněmi to vynahradí v plném rozsahu.”
“Tady můj partner tady chodí a já chodím s ním. Podruhé jsem tady. Líbí se nám to, že:”
“Těším se na to, člověk přijde zas na jiné myšlenky, zase se vrátí do mládí, protože slyší ty názory některé dětské, jak se to vrací. Jsem spokojený. To je moje tradiční místo tady, tady už sedím popáté.”

Centrální obvod Ostravy musel spoustu akcí pro seniory kvůli pandemii koronaviru odložit, posunout, přesunou a některé zcela zrušit.

Alena Pataky, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Samozřejmě, že v rámci možností budeme dělat setkání v Parníku pro naše jubilanty 80 plus a pro naše jubilanty 90 plus jsme zachovali opět návštěvy v jejich domovech, samozřejmě po předchozí domluvě. Zájezdy letos nám všechny odpadly.”

A nebudou ani na podzim. Vedení obvodu se ale bude snažit vše seniorům vynahradit příští rok.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy