Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Moravská Ostrava a Přívoz přispěla Potravinové bance na jídlo pro lidi v nouzi. Pomáhá i jinak

Stále více lidí nemá ani na základní potraviny. Do složité životní situace je dostala pandemie koronaviru. Pomoci se jim rozhodl také městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz, a to prostřednictvím Potravinové banky.

Zuzana Ožanová, starostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Potravinové bance jsme dali dar 20 tisíc korun, aby mohla pořídit jídlo a další potřeby pro potřebné spoluobčany.”

Není to jediná pomoc. Už v březnu pečovatelská služba ve spolupráci s ADROU a Potravinovou bankou zajistila tisíc respirátorů pro seniory a loni v listopadu na radnici uspořádali potravinovou sbírku.

Zuzana Ožanová, starostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Nepomohlo jenom vedení, ale pomohli také naši zaměstnanci. Tedy úředníci, uklízečky, prostě všichni pomohli tím, že sesbírali 251 kilo potravin, které právě Potravinové bance věnovali.”
Helena Balabánová, předsedkyně představenstva Potravinové banky v Ostravě: “Ta poptávka ze strany neziskových organizací je mnohem větší než před covidem. Určitě několikanásobně vyšší. My se snažíme, aby ta distribuce byla co nejrychlejší, aby nám na skladě nic moc neleželo, ale aby se to co nejrychlejší cestou dostalo k tomu konečnému člověku, k tomu konečnému uživateli."

Potravinová banka jednotlivcům potraviny darovat nemůže. Rozváží je proto organizacím, které poskytují sociální služby a ty je pak předávají potřebným. Jednou z nich je například Dobrovolnické centrum ADRA v Ostravě-Martinově. A potřebným můžete pomoci i vy.

Helena Balabánová, předsedkyně představenstva Potravinové banky v Ostravě: “Mohou, ale musí to být potraviny, které nemají porušený obal, jsou v záruční lhůtě, neměly by to být prošlé potraviny. Nemohl by třeba člověk přinést třeba guláš v rendlíku uvařený.”

Potravinová banka uvítá také drogistické zboží. Veškeré informace najdete na webu pbov.cz.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy