Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jak se bude rozvíjet centrum Ostravy? Napoví dotazník, který je k dispozici lidem

Pokud vám není lhostejné, jak bude v budoucnu vypadat obvod Moravská Ostrava a Přívoz, máte možnost to ovlivnit právě teď. Stačí vyplnit dotazník, jehož cenná data se promítnou do tvorby strategického plánu. Tan je rozdělen do dvou částí. Analytické a návrhové.

Ondřej Slach, OSU, Katedra sociální geografie a regionálního rozvoje: “V současnosti se finalizuje právě ta část analytická, která bude doplněna právě o výsledky toho dotazníkového šetření, abychom získali co nejpřesnější obraz potřeb obyvatel centra Ostravy.”
Zuzana Ožanová, starostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Průzkum týkající se strategického plánu aktuálně probíhá nejen mezi obyvateli městského obvodu, ale mezi všemi občany, kteří navštěvují náš městský obvod. V současnosti už máme zpět 340 dotazníků. Chceme vědět, jak se vám to líbí, nebo nelíbí. Chceme vědět, co vás trápí. Prosím, zapojte se do našeho dotazníkového šetření.”

Dotazníky budou mezi lidmi kolovat minimálně do října a najdete je jak na webu radnice, tak v měsíčníku Centrum. K dispozici budou také na různých akcích a v Infocentrech.

Ondřej Slach, OSU, Katedra sociální geografie a regionálního rozvoje: “My samozřejmě máme různá data, provádíme různé analýzy, ale ti obyvatelé v tom místě žijí. Mají každodenní zkušenost a to jsou věci, které z těch dat ne úplně vždy můžeme nějakým způsobem zachytit. Problémy se týkají zejména dopravy a parkování, hodně se zmiňuje otázka čistoty veřejného prostranství. Podstatné je, že dotazník umožní to lépe zacílit.”

Plán rozvoje s názvem fajnOVA CENTRUM, který zpracovává Ostravská univerzita, bude na roky 2022 až 2027 s výhledem až do roku 2035.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy