Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vedení MOaP uctilo památku Dne boje za svobodu

Od sametové revoluce letos uplynulo už 32 let. 17. listopad si stejně jako lidé po celém Česku, připomnělo také vedení Moravské Ostravy a Přívozu. U pamětní desky na Masarykově náměstí zapálilo svíčky a položilo věnce a kytice.

Petr Veselka, starosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Každý rok si tuto dobu uvědomuji, že žijeme v takové době nespokojenosti. Je to taková česká vlastnost být nespokojený. Na druhé straně nespokojenost je motivem k lepším výsledkům. Ale já nežiju ve vzduchoprázdnu, vím, že je těžká situace, ale každý z nás si určitě vzpomene, jaké to bylo a může si najít v té době současné něco pozitivního. Já mám zrovna vzpomínky tady z toho místa, protože já jako Ostravák jsem byl tady, dokonce si pamatuju, že sněžilo, byla zima, že byla taková euforie.”
Valentina Vaňková, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “17. listopad, Mezinárodní den studentstva a Den boje za svobodu a demokracii. Pro mě to je den plný naděje. Naděje jak pro lidstvo samotné, protože demokracie je zatím to nejlepší, co lidstvo vymyslelo a nic lepšího zatím není. Ale je to také obrovská zodpovědnost, protože demokracie to není to, že si člověk může dělat, co chce. To je anarchie, ale demokracie je hlavně o osobní zodpovědnosti za to, co člověk dělá.”

Poté se společně vydali do Minikina, které 17 minut po 17. hodině promítalo dokumentární film Ostravský listopad 89 režiséra Jaroslava Korytáře.

Dušan Rapoš, vedoucí Minikina: “Tento film má 25 minut sice, ale je to velký film. Je opravdu unikátní. Záběry, které vyhledali, mají v podstatě nekonečnou a nevyčíslitelnou hodnotu.”

Svátek 17. listopadu připomíná uzavření českých vysokých škol nacisty v roce 1939 a demonstraci proti komunistickému režimu v roce 1989.

.

Nahlásit chybu


K tématu
Zvar-Va Montáže s.r.o.;
Ostrava
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

Easy Logistics, s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 50 000 Kč/měsíc

Detail