Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MOaP vyčlenila 30 bytů pro ukrajinské rodiny. Prvních pět už je obsazených

Radnice Moravské Ostravy a Přívozu vyčlenila a vybavila 10 bytů z 30 pro lidi z Ukrajiny, kteří k nám utíkají před válkou. A to ve spolupráci s ostravským magistrátem a dobrovolníky. Prvních 5 bytů už je obsazených.

Do prvních 10 bytů pro ukrajinské uprchlíky v centru Ostravy se v těchto dnech stěhují první rodiny s dětmi. Například v bytě 2+1 na Úprkově ulici našli nový domov maminka se dvěma dětmi a babičkou.

Olena Tomska: “Tam u nás 9, 10, 12 dní se lidé s dětmi ukrývali bez jídla, bez vody a neměli možnost odjet. Nám se naštěstí podařilo vyjet hned na začátku, kdy ostřelování města ještě nebylo tak silné. Tady se nám líbí. Tady to vypadá podobně jako u nás. Syn už chodí do školy, kde ho české děti hezky přijaly. Jsou tam i jiné děti z Ukrajiny různého věku a společně se učí česky.”
Syn Oleny: “Škola je v principu dobrá, Jsou tam moc fajn děti i učitelé. Pro mě je důležité, že si rozumím s dětmi.”
Dcera Oleny: “Děkuji moc.”

O rodiny se stará sociální odbor radnice Moravské Ostravy a Přívozu.

Alena Antoszyková, vedoucí odboru sociálních věcí, MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Asi to úplně nejtěžší máme teď v podstatě za sebou. To znamená, lidé mají teplo, mají kde spát, mají jídlo, mají základní peníze. Ale pro nás, pro sociální odbor to nekončí, ale pořád to pokračuje dál, protože tito lidé chtějí také pracovat. Děti dát do školky, větší děti do školy. To sebou nese neskutečné množství stále vyvíjejících se informací.”
David Witosz (Piráti), místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Jsem velice rád, že můžeme u nás v obvodu uvítat tyto lidi, kteří utíkají před válkou a to by nebylo možné, pokud by se do toho nezapojilo velké množství lidí. Spolupráce s magistrátem, s Ikeou, které děkujeme za dary, mnoho dobrovolníků z úřadu, náš odbor. Všichni udělali dobrou práci a proto v tak krátkém čase můžeme lidem poskytnout přístřeší. Dá se říct plnohodnotný domov.”

Byty pro uprchlíky jsou rozmístěny po celém centru Ostravy a jsou různě velké. Od garsoniér až po 4+1.Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyBartoň a Partner s.r.o. - lokalita Martinov, centrum Ostravy, Hranečník
Ostrava
od 5 700 do 13 500 Kč/měsíc

Detail

Prestige Health Care s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

DÚM, DDŠ, SVP a ZŠ (Wattova, Zákrejsova) Ostrava
Ostrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry