Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V ostravském klubu Parník se hrálo pro Ukrajinu. Na benefičním koncertu vystoupilo přes 300 účinkujících

Klub Parník v centru Ostravy se stal místem výjimečného setkání bývalých a současných posluchačů z pěvecké třídy Miloslavy Soukupové k jejímu blížícímu se jubileu s názvem Múzy mého života.

Miloslava Soukupová, ředitelka Lidové konzervatoře a Múzické školy: “Dnešní koncert je takovou retrospektivou moji práce. Pozvala jsem své bývalé i současné žáky, aby se tu sešli a abych jim vyjádřila svůj dík. Proto jsem nazvala tento koncert Múzy mého života. Protože oni, ti žáci, ti mě celý život motivovali, ti mě vlastně tu práci naučili. Byla to taková oboustranná výuka. Zazní spoustu písniček, tuším asi 30, plus bude i vzpomínka na mé žáky zemřelé.”
Lenka Szabó Hrůzová, učitelka a zpěvačka: “Co mi Miluška dala, je v podstatě můj hlas. Protože když jsem se ji dostala do rukou, tak jsem zrovna měla velmi nemocné hlasivky a v podstatě jsem přestávala zpívat. A Miluška mi uzdravila hlasivky, nemusela jsem to řešit lékařsky, kde nebyly moc dobré vyhlídky. Takže Miluška mi dala hlas a může za to, jak já teďka zpívám.”

Na koncertu zazněly různé hudební žánry. Od rocku přes pop a střední proud po lidovky.

Valentina Vaňková, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Vybrali si Parník jako místo pro svůj benefiční koncert a doufám, že se všem účastníkům a přítomným hostům bude koncert líbit. Doufám, že to nebude takový ojedinělý koncert a že se možná ta lidová konzervatoř a múzická škola rozhodne pořádat tady i další akce. Moc by nás to potěšilo jako vedení městského obvodu.”

Veškerý výtěžek z benefičního koncertu poputuje na pomoc Ukrajině.

Nahlásit chybu


K tématu
Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 21 710 do 31 820 Kč/měsíc

Detail