Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sousedská slavnost Promenáda v Jubilejní kolonii bavila davy lidí

V Ostravě-Jihu se uskutečnila v pořadí už druhá sousedská slavnost. Tentokrát se do období 20 a 30. let vrátila Jubilejní kolonie v Hrabůvce, která ožila Promenádou. Původně se měla uskutečnit už dříve. Termín ale posunula mimořádná hygienická opatření spojená s koronavirem.

Perla Jihu, Jubilejní kolonie se vrátila do starých časů. Na sousedské slavnosti s názvem Promenáda v Jubilejní lidé korzovali v dobových kostýmech, vyhrávala dobová hudba a nechyběla ani výstava retro kol.

Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih: “My jsme si před 6 lety dali velký cíl zapojit co nejvíce občanů do dění v našem městském obvodě, Daří se nám to například u participativního rozpočtu a toto je další trend, to znamená sousedské slavnosti. Je to už podruhé, kdy se setkáváme teď tady v Jubilejní kolonii. Do této oblasti vlastně městský obvod v minulých letech investoval půl miliardy korun na opravu bytového fondu. A myslím si, že to opravdu získalo ten původní , krásný charakter, že se tady dobře bydlí a dneska se tady dobře lidé baví.”
Karin Raszková, Spolek Elegant: “Dnešní promenáda je v pořadí dvojka, protože první nevyšla. Samozřejmě nás těší nesmírně, kolik lidí nás přišlo podpořit a projevuje se, že myšlenka sousedských slavností má smysl , protože je to krásné, když vidíme, jak se tady lidi baví. Jsou to sousedé, vnímají to, v čem žijí, protože to prostředí je nádherné. Jubilejní kolonie je jedna z nejkrásnějších čtvrtí v Ostravě a doufám, že tady zavítali i mnozí jiní Ostravané, aby viděli, jak je to tady nádherné.”

Na akci se lidé dozvěděli i to, jak Jubilejní kolonie vypadala v dobách minulých, Všude možně byly rozvěšeny dobové fotografie

Anketa: návštěvníci Promenády: “Zažila jsem proměnu té Jubilejní kolonie z takové staré, šedivé, zničené, nebo zdevastované oblasti na takovou krásnou. Takže teď je to takové moc pěkné všechno.”
“Moc si to užíváme. Máme dobré pivo, hezky hrají, no prima je to tady.”
“Vynikající hudba a oblečení lidí a taková volná atmosféra, pěkná. “
“Je to pěkné, moc se nám líbí.”
“Líbí se nám to, je to super.”
Petr Přendík, kronikář MOb Ostrava-Jih: “Jsou tady stánky s občerstvením, je tady třeba i stánek našeho klubu českých velocipedistů Moravan, lidé se mohou dívat i na historická kola.”

Výjimečně byla na akci otevřena i kavárna v Komorním klubu a Senior Point.

Petra Višnická, vedoucí pro vzdělávání a kurzy, Kultura-Jih: “Chtěli jsme tak všem přítomným ukázat naše prostory, otevřít tu možnost, že tady jsme. Že se u nás můžou zastavit, můžou si u nás, nejenom senioři, ale všichni zakoupit vstupenky na společenské akce pořádané kulturním zařízením Ostrava.jih. Zároveň se ještě senioři mohou přihlásit na posledních pár volných zájezdů, které pro ně organizujeme zdarma ve spolupráci s úřadem města Ostrava-Jih a Centrem sociálních služeb.”

A chystají se další sousedské slavnosti. Už tento pátek jste zváni na Retrománii, která bude probíhat od 16 hodin na novém náměstí Ostrava-Jih a kde se vrátíte do 70. let. Následovat bude sousedská slavnost ve staré Hrabůvce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy