Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senior klub Akord patří mezi nejlepší kluby v ČR. Za odměnu dostal tablety

Tvůrci projektu Sen sen rozdávali tablety nejlepším klubům seniorů v Česku. Mezi ně patří ii klub seniorů Akord z Jižního města. který pracuje s podporou radnice Ostravy-Jihu a Domu kultury Akord.

Osm zbrusu nových tabletů si přivezli z Prahy senioři z klubu Akord. Darovali jim je tvůrci projektu Sen sen, tedy Senzační senioři za to, s jakým nadšením se zapojují do jimi vyhlášených aktivit.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “3.srpna obdržel náš senior klub, který pracuje s podporou městského obvodu Ostrava-Jih a Domu kultury Akord se svou ambasadorkou paní Šárkou Zubkovou 8 kusů tabletů jako ocenění za vynikající seniorský klub. Bylo vybráno 16 seniorských klubů, které byly takto oceněni. Máme z toho obrovskou radost, že vlastně v Ostravě jsme byli jediní, v MS kraji ještě Paskov.

Celkově Sen Sen rozdělil 122 přístrojů. S tablety se teď senioři budou učit pracovat.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Získané tablety budou sloužit například i zde v budově radnice a to v rámci kurzu výuky na počítačích, který poběží v projektu Senioři učí seniory. První etapa proběhne zde na radnici od září do listopadu. Nyní už je kurz naplněný, ale počítáme i s vyhlášením dalšího. Další možností, se kterou počítáme na využití získaných tabletů je například jejich zapůjčení seniorům domů tak, aby byli v kontaktu třeba v případě toho, že se znovu objeví omezení v rámci prevence šíření koronaviru.”

Sen sen sdružuje více než 150 seniorských klubů v Česku a každoročně vyhlašuje Cenu Senior roku a pořádá Setkání ambasadorů a také například sportovní hry, pétanquové turnaje, nebo štafetové plavání „Přeplavme svůj La Manche“. Senioři z klubu Akord všechny výzvy přijímají.

Šárka Zubková, organizátorka akcí pro seniory: “Plave nás 17, někdy 20. Samozřejmě chřipky nás taky zasáhly, ale těšíme se. Věřím, že ta aktivita není jenom La Manche, ale že zůstane i nadále. že plavání je blízké seniorům. Odlehčují klouby, kolena a každý se tady cítí lehce.”
Anketa: účastníci štafetového plavání:  Super, opravdu, člověk dělá něco pro své zdraví a to je potřebné.”
“Mi se podařilo tady proplavat více jak kilometr, To jsem v moři nikdy nemohl zaplavat. “Dneska mám 26 bazénků a je to super. Opravdu jsem nadšená, voda je super, je teplá, příjemně se plave, je tu super partie, takže je to fajn.”
“Konečně je to i v Ostravě, takže je to super pro seniory.”

Senior klub Akord se v Česku proslavil i soutěží Miss Babča, která se loni rozšířila i o Ostravského Štramáka.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy