Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Komorní setkání u Komorního klubu zpestřilo sousedské Vánoce v Ostravě-Jihu

  • Ostrava-Jih,

V Komorním klubu v Jubilejní kolonii se slavnostně rozsvítilo vánočně nazdobené okno. Šlo o komorní setkání doprovázené živým koncertem a povídáním o historii.

Sousedské Vánoce na Jihu poprvé zpestřilo i sousedské setkání s doprovodným programem. Nejenže se rozsvítila vánoční výzdoba výlohy Komorního klubu, ale díky rozvolnění vládních opatření spojených s pandemií koronaviru vystoupily i děti z místní základní umělecké školy.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Jsem velice ráda, že dnes, ve čtvrtek, protikrizová opatření nám umožnila aspoň menší sousedské setkání. Já bych tímto ráda popřála všem obyvatelům městského obvodu Ostrava-Jih velice klidný, příjemný advent a samozřejmě vánoce požehnané strávené ve zdraví se svými blízkými.”

Na místě se také seniorům ve věku 65 let a více zdarma rozdávala publikace s názvem Kniha moderního stárnutí, kterou vydala radnice a k zakoupení pak byla i Pamětní kniha obce Výškovice. A to není vše. Lidé se navíc dozvěděli vše o historii budovy Komorního klubu, která za pár let oslaví jedno století. Otevřena byla v roce 1927.

Petr Přendík, kronikář MOb Ostrava-JIh: “Původně to byla knihovna. Za války byla zabrána, po válce se sem vrátila. Paradoxně pak se zase musela vystěhovat kvůli potřebám tehdejšího obvodního národního výboru, aby se tady knihovna v roce 65 vrátila. No a setrvala tady do roku 2004, následně budova prošla rekonstrukcí, dneska je to kulturní památka a vlastně je krásné, že pořád slouží tomu veřejnému zájmu. Jako tedy Komorní klub, kde se konají takové skromnější kulturní pořady nejen pro obyvatele Ostravy-Jihu.”
Karin Raszková, Spolek Elegant: “Doufáme, že situace dovolí i další setkání. Celá akce Živý advent krásně, plynně a splavně jde. Všechny to baví, okna se rozsvěcují každý večer, lidé se procházejí. Rozdali jsme všem mapky, které jsou ke stažení a na našich webových stránkách Elegant spolku a mohou se přijít i ostatní Ostravané podívat, jak nádherná je Jubilejní kolonie i Družstvo.”

V rámci akce Živý adventní kalendář se zdobí i dva sousedské stromy v těchto částech obvodu a na náměstí Gen. Svobody se každou neděli rozsvítí jedna opuštěná výloha.

Karin Raszková, Spolek Elegant: “První výloha byla cyklovýloha, druhá je sousedské okénko a bude tam možné vidět tady místní produkty, které vyrábějí sousedé, nebo místní pivovar Aero připravil takovou sousedskou akci.”

Třetí výloha se rozsvítí už tuto neděli a bude o vánočních tradicích a o barvách letošních Vánoc. Informace o dalších akcích sousedských Vánoc najdete na facebooku a webových stránkách spolku Elegant a také na fb radnice Ostravy-Jihu, která celý projekt podporuje.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy