Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

TS Ostrava-Jih rozšiřují vozový park. Budou mít dalšího pomocníka na vývoz odpadkových košů

Technické služby Ostrava-Jih mají nově na starost odpadkové koše v celém obvodu. Dosud jezdily jen po jeho polovině. Druhou měla pod palcem externí firma. Denně tak najedou o zhruba 60 km více.

Technické služby Ostrava-Jih od nového roku zajišťují vývoz odpadkových košů v celém obvodu. Jedná se zhruba o 570 odpadkových košů. V rámci této činnosti měsíčně vyvezou asi 8 tun odpadu.

Jaroslav Plaček, ředitel TS Ostrava-Jih: “Činnost je realizovaná dvěma vozidly. Jedno vozidlo je v majetku organizace, druhé vozidlo je vypůjčené v současné době. Je to vozidlo Elektro, které zkoušíme. V rámci této činnosti je v současné době pořizováno druhé vozidlo, které bude dodáno na konci února letošního roku.”

Aktuálně tak po obvodu jezdí dva týmy 8 hodin denně. Práce to vůbec není jednoduchá. Zaměstnanci se nestarají jen o koše, ale i o nepořádek kolem nich.

Petra Čadová, řidička: “Když je to plné, tak neujdou kousek dál. Hodí to raději na zem, abysme to museli sbírat, přitom o 5 metrů mají prázdný koš, ale to je vůbec nezajímá, takže prostě dělají strašný nepořádek a po víkendu je to úplně šílené.”

Nejvíce pohozených odpadků mimo koše je na Dubině a v parcích po celém obvodu.

Petra Čadová, řidička: “Bývá to hodně u obchodů, hlavně na Dubině. Tak tam je nejvíc lidí asi tam bydlí a tam bývá tedy největší nepořádek. Potom v těch parcích, protože tam chodí bezdomovci. Ti tam zase nechávají flašky od vína a podobně. To jsou prostě nejhorší lokality. Parky a na Dubině, Dubina je šílená.”

Do odpadkových košů rozhodně nepatří odpady u domácnosti. Ty byste měli vhazovat do plastových kontejnerů společnosti OZO Ostrava.

Petra Čadová, řidička: “Lidi jsou hrozně nepořádní. Do těch malých košů cpou pytle s odpadem z domu. Našli jsme tam zářivky, spacáky, polštáře, dokonce i sklo.” 

Technické služby se setkávají také s vandaly, kteří odpadkové koše ničí.

Jaroslav Plaček, ředitel TS Ostrava-Jih: “Tyto koše jsou průběžně občany ničeny a organizace tyto koše musí průběžně obnovovat, případně vyměňovat. Za měsíc je zhruba zničeno 3 až 5 košů a musí se opravit.

Pokud vandaly přistihnete při činu, můžete okamžitě zavolat na policii, nebo na dispečink Technických služeb. Na dispečink se můžete obracet i v případě, že jsou odpadkové koše ve vašem okolí plné.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy