Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tištěné dotazníky ke sčítání lidu budou k dispozici od 17. dubna. Doručí je pošťáci

Stále probíhá sčítání lidu. Letos poprvé navíc nemusíme nikam chodit. Formulář lze až do 11. května vyplnit online. Sčítání lidu probíhá jednou za deset let a je povinné. Při posledním sčítání žilo v Ostravě-Jihu bezmála 107 tisíc lidí.

Všichni lidé, kteří mají v Česku trvalý pobyt, nebo nějaký typ přechodného pobytu s délkou trvání nad 90 dnů, musí vyplnit sčítací formulář. Sčítání lidu bude probíhat až do 11. května. Zatím se lze sečíst pouze elektronicky.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Chceme upozornit naše občany, že v rámci statistické akce desetiletí, sčítání lidu, není třeba se obracet na náš úřad, jelikož jej nezajišťuje radnice. Ti, kteří se nesečtou online prostřednictvím internetu, se nemusí bát. Roznos i sběr těch sčítacích formulářů zajišťuje Česká pošta a ta jim ty formuláře jak doručí, tak potom odebere zpátky.”

Tištěný dotazník bude lidem k dispozici od 17. dubna. Letos vyplňujeme o polovinu údajů méně než před deseti lety. Statistiky využily data z registrů a zjišťují jen údaje, které nejdou získat jinak.

Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih: “Rád bych poprosil občany, kteří bydlí v Ostravě a hlavně v Ostravě-Jihu, aby neváhali v těchto dnech, kdy není tady velká fronta návštěvníků, přihlásit se k trvalému pobytu v Ostravě, respektive v Ostravě-Jihu. Má to řadu výhod. Například v krizových situacích o těchto osobách bude úřad vědět a může jim nějakým způsobem pomoci a samozřejmě to přináší také zdroj finančních prostředků pro městský obvod, ze kterých potom můžeme společně opravovat naše veřejná prostranství. Takže prosím, vážení občané, přijďte, pokud tady nemáte ještě trvalé bydliště, k nám na úřad a registrujte se.”

Co se týká vyplňování formulářů online, k přihlášení potřebujete pouze občanský průkaz, nebo cestovní pas. Formulář se vyplňuje i za děti a najdete ho na stránce sčítání.cz.

Nahlásit chybu


K tématu
AHOL - Střední odborná škola, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 23 600 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava a okolí
Ostrava
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Zuzana Běhalová, Ostrava - Svinov, Ostrava - Bartovice
Ostrava
od 28 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail