Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

První sousedská slavnost v Ostravě-Výškovicích. Lidé poznávali historii i tančili

V Ostravě-Jihu se uskutečnila další sousedská slavnost. Ta byla součástí akce Ostravské swingové léto, která je v plném proudu a tentokrát se zastavila ve Výškovicích.

V Ostravě-Výškovicích se lidé vůbec poprvé bavili na sousedské slavnosti. Měli tak možnost nejen se vzájemně poznat, ale také se naučit základy swingu a navíc se dozvědět i něco z historie Starých Výškovic. Sousedská slavnost byla součástí Ostravského swingového léta.

Karin Raszková, organizátorka Ostravského swingového léta: “Swingové léto je v plném proudu. Venkovní koncerty, tančírny, Snažíme se Ostravanům ukázat nové krásné lokality a jedna z nich jsou i staré Výškovice, takže dnešní výškovické swingování začalo procházkou s výkladem, kterou realizoval Petr Lexa Přendík. Hraje band, samozřejmě jsou tady swingaři a jsme velice potěšeni, že se celý projekt Ostravské swingové léto všem líbí.”
Petr Lexa Přendík, kronikář MOb Ostrava-Jih: “Návštěvníci se mohli seznámit s historií starých Výškovic formou komentované vycházky, takže jsem představil základní objekty, které se ve Výškovicích nacházejí. A to kaple, bývalá hasičárna, obecní hostince a vlastně seznámil jsem je s přírodními zajímavostmi této zajímavé lokality.”

Akce probíhala u kaple Nanebevzetí panny Marie a kromě swingové hudby a tance tady byla pokřtěna i kniha o historii Starých Výškovic.

Petr Lexa Přendík, kronikář MOb Ostrava-Jih: “Dneska jsme udělali takový improvizovaný křest knihy, kterou jsme už loni nestihli pokřtít a která se zabývá dějinami Starých Výškovic od počátku do roku 1966, takže návštěvníci si tady mohli tu knihu zakoupit a listovat v ní a mohli se začíst, nebo si mohli prohlížet i několik možná i stovek historických fotografií, které v té knize jsou.”

Nechyběl ani stánek s občerstvením a večer pak komentované promítání.

Anketa: návštěvníci sousedské slavnosti: “Teprve jsme přišli, ale už jsme byli na předchozích dvou a se nám to líbilo, tak proto jsme tady zase.”
“Ano, vychutnáváme, máme rádi swing, líbí se nám to . Možná budeme i tančit.”
“Máme rádi swing, máme tady bratrance, který zpívá, takže se nám to i líbí, protože je tu on.”
“Je to super, skvělá atmosféra, hezký tanec.”

Už tuto neděli se Ostravské swingové léto přesune k novoveským rybníkům, kde se můžete těšit mimo jiné na tančírnu Jazz Monkeys.

Karin Raszková, organizátorka Ostravského swingového léta: “Kde vlastně rodiče mohou přivést děti. Bude hlídání zdarma, budou si moci vyzkoušet workshop Jak začít se swingem a pak bude parádní swingová kapela Swing Alia a bude pokračovat tančírna No a běžíme dál a dál, další koncerty až do konce září.”

Den předtím, tedy v sobotu 14. srpna jste zváni na zámek v Zábřehu na koncert Sunday Swing Orchestra s tančírnou a tanečním představením, no a také tady se můžete těšit i na kinematograf.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy