Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přeshraniční spolupráce pokračuje. Čeští a polští senioři si v Ostravě-Jihu společně zasportovali

  • Ostrava-Jih,

V Ostravě-Jihu si společně zasportovali místní senioři se svými přáteli z Polska. V rámci projektu přeshraniční spolupráce Senioři bez hranic II se v Bělském lese a kulturním domě K-trio uskutečnil Sportovní den.

Dopoledne orientační běh v Bělském lese, odpoledne další sportovní aktivity, které se vzhledem k deštivému počasí přesunuly do kulturního domu K-trio. V rámci česko-polského projektu Senioři bez hranic II se ve sportovních disciplínách utkali senioři z polského města Vodislav Slonski a senioři z Ostravy-Jihu. Celkem se do této akce zapojilo 32 aktivních seniorů.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Vše jsme měli perfektně připraveno, nálada byla výborná. Veškeré disciplíny sportovní senioři opravdu splnili, byť počasí nám nepřálo. Prokázali tedy velkou dávku bojovnosti a všichni se zúčastnili orientačního běhu a dalších aktivit.”

Kromě orientačního běhu se senioři utkali mimo jiné v šipkách, petanque, nebo rybaření. A zasadili také česko-polského přátelství.

Anketa: účastníci Sportovního dne: “Já mám takové motto moje. Těš se z dnešního dne, protože nevíš, jestli bude zítřek.”
“My jsme byli výborní, bavilo nás úplně všechno.”
“Bezvadně, akorát, že nám to sluníčko nějak nepřálo a výborné bylo, že nikdo to nevzdal.”

Na závěr všichni dostali diplomy a ti nejlepší také medaile a ceny. Nejde o první akci, kterou obvod v rámci přeshraniční spolupráce uspořádal. S městem Vodislav Slonski už spolupracuje od roku 2016.

Roman Jirsa, odbor strategického rozvoje ÚMOb Ostrava-Jih: “Chystáme poslední projekt, který bude shrnovat tu dosavadní spolupráci. Název projektu je Pět let společně a měl by odkazovat na tu spolupráci, která je od roku 2016.”

Kromě toho Sportovní den příští rok proběhne ještě v Polsku, takže se senioři mají na co těšit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyIBEX Security s.r.o., Ostrava - Hrabůvka
Ostrava
od 22 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Protektia s.r.o., prodejna LIDL (K Lávce, OC Koksovna)
Ostrava
od 18 500 Kč/měsíc

Detail

ČOS - Česká ochranná společnost a.s., Ostrava
Ostrava
od 23 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry