Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nové multifunkční hřiště u ZŠ Dvorského v Ostravě-Jihu slavnostně otevřeli profesionální sportovci

  • Ostrava-Jih,

Základní a mateřská škola Dvorského se po 20 letech dočkala zbrusu nového multifunkčního hřiště. Dosud žádné venkovní sportovní zázemí neměla. Slavnostní otevření hřiště se tak neslo ve velkém stylu.

V areálu Základní a mateřské školy Dvorského v ostravské části Bělský les slavnostně otevřeli nové multifunkční hřiště. Zatímco dopolední program si užili žáci školy a školky, odpoledne dostal prostor každý, kdo měl zájem si nejen zasportovat.

Miloš Kosík, ředitel ZŠ a MŠ Dvorského: “Na slavnostní otevření jsme si pozvali sportovní organizace a kluby, se kterými, s některými začínáme spolupráci a některé už tady jsou delší dobu. To znamená, oni chtěli podpořit děti, které se vracejí po té pandemii. A všichni víme, že po té pandemii jsou děti nerozhýbané.”

Připraveny byly nejen různé sportovní disciplíny pro děti, ale předvedli se také hasiči, policisté, nebo kynologové. Nechyběl ani skákací hrad. exhibice sportovců a autogramiáda fotbalistů Baníku, hokejových Vítkovic, florbalistů Vítkovic a jednoho z členů basketbalového týmu, který se zúčastnil Olympiády v Tokiu.

Petr Handl, výkonný ředitel HC Vítkovice Ridera: “Jakýkoli takový projekt, který umožní dětem sportovní vyžití, tak je samozřejmě velkým přínosem, protože všichni víme, že toho pohybu mají děti v posledních letech čím dál méně a budou-li mít k dispozici takováto kvalitní sportoviště, možná je to bude k tomu sportu zase o něco více lákat.”
Tomáš Galásek, asistent trenéra české fotbalové reprezentace: “Většinou si stěžujeme na tu novou generaci, že už to zapálení trošku chybí, ta motivace, nebo něco, i když teď ta těžká situace s pandemií asi tomu dopomohla. Ale myslím si, že v té době jsme byli urputnější a bojovali jsme daleko víc, než nynější generace.”

Každý, kdo splnil všech 10 připravených disciplín, dostal zdarma špekáček, který si mohl opéct na vatře za mnou.

Anketa: návštěvníci slavnostního otevření: “Toto hřiště se mi líbí hodně, je tady něco nového a ze sportu mám rád fotbal, florbal, box a hokej. Rád se na něj dívám.”
“Je to krásné tady s dětmi. Jeden je na škole, malé je ve školce, ta prostřední a je to tady moc povedené. Syn to vlastně celé obešel, aby získal špekáček, aby si ho potom mohl opéct, takže je to tady super. Jsou šikovní.”
“Užil jsme si to moc. Vyzkoušel jsem si policejní pouta, pak jsem tady byl na autogramiádě. Takže bylo to super.”

Nové multifunkční hřiště budou využívat nejen žáci školy, ale v odpoledních hodinách bude sloužit i dětem a klubům z širokého okolí.

Miloš Kosík, ředitel ZŠ a MŠ Dvorského: “Co se týká prevence toho hřiště, máme tady kamerový systém a tím bychom chtěli zabránit tomu, aby to hřiště nebylo poškozeno a samozřejmě, pokud by zůstalo v tom stavu, jak je, co nejdelší dobu tak by to bylo ku prospěchu všech. Máme tady správce hřiště, který to kontroluje a stará se o tu plochu. A prosím samozřejmě veřejnost, která tady bude, aby se k tomu hřišti chovala jako doma.”

Multifunkční hřiště je určeno zejména pro míčové hry jako malá kopaná, nohejbal, volejbal, košíková, florbal, nebo tenis a vybudovat ho nechala radnice Ostravy-Jihu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy