Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě září do tmy nové 3D vánoční ozdoby. Baňku u Savarinu už někdo poškodil

  • Ostrava-Jih,

Celý obvod Ostrava-Jih žije předvánoční atmosférou. Na novém náměstí si lidé mohou každý den nakupovat vánoční ozdoby i dárky a děti zase mají radost z přítomnosti živých zvířat. Neděle pak patří živým koncertům. Radost všem pak dělá letošní vánoční výzdoba.

Vánoční výzdoba v Ostravě-Jihu je opět o něco bohatší než loni. Do tmy září nejen ozdoby na sloupech veřejného osvětlení, ale také kašny a obří 3D prvky, které jsou rozmístěny na frekventovaných místech obvodu.

Zdeněk Hübner (Hnutí Ostravak), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Máme ozdobených 176 sloupů veřejného osvětlení, které dodává externí firma a pak asi nějakých 20, které jsme si dozdobili staršími dekory, které máme ve skladu. To zdobily Technické služby ve spolupráci s Ostravskými komunikacemi. A potom máme na frekventovaných místech městského obvodu takzvané 3D prvky.”

Na náměstí Savarin je umístěna 2 a půl metru velká svítící baňka. Další baňka je u kina Luna a u kruhového objezdu v Hrabůvce se můžete vyfotit na obřích saních tažených koňmi. .

Anketa: obyvatelé Ostravy-Jihu: “Je to tu super, je to krásně udělané. I tam ty stánky jsme navštívili, velice hezké to tu je tento rok.”
“Líbí se nám to hodně. Byli jsme i v centru na tom ruském kole a líbí se mi, že nikde není moc lidí, nečeká se nikde. Akorát ten punč a medovina trošku chybí. Ale jako jo, jsme spokojeni.”
“Dekorace je krásná. Akorát ty trhy, nesouhlasím s tím, protože je to rozdělování očkovaných a neočkovaných, takže absolutně s tím nesouhlasím. Byli jsme tady a co se týče trhů, tak mamka byla s Adámkem, s malým. Já ne, protože bohužel nejsem očkovaná, ale jinak, snad to bude lepší.”
“Mi se moc líbí sáně a já jsem tady od toho šéf.”
Zdeněk Hübner (Hnutí Ostravak), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Nově jsme vyzdobili křižovatku U Hrůbků a Horymírova a zajímavá výzdoba je i na ulici Výškovická, kde máme takový pěkný vánoční balíček ozdobený červenou mašlí. Máme ozdobené zase kašny ať už u Alberta na Dubině nebo na náměstí SNP naproti vánočního stromečku.”

Bohužel i letos už někdo vánoční výzdobu poškodil. A to baňku na náměstí Savarin.

Zdeněk Hübner (Hnutí Ostravak), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Zrovna tady tu baňku, kterou vidíme, tak hned na druhý den nán vandalové poničili. Strašně mě to mrzí, protože my tomu věnujeme spoustu času, spoustu úsilí. Stojí to i nemálo peněz. Já věřím že to bylo poslední poškození letošní zimy, nebo doufám a chci tomu věřit a zároveň věřím, že tady s těmi lidmi nebudeme mít slitování a lhostejnost ostatních obyvatel už nebude taková a budou si všímat těch nenechavců, kterým není nic svaté.”

Výzdoba bude v obvodu svítit až do Tří králů.

Nahlásit chybu


K tématu
Zvar-Va Montáže s.r.o.;
Ostrava
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Generální ředitelství cel, Ostrava
Ostrava
od 21 800 do 29 520 Kč/měsíc

Detail

Samcor s.r.o., OC Avion
Ostrava
od 150 do 180 Kč/hod.

Detail