Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři z Ostravy-Jihu letos podpořili Mobilní hospic Ondrášek rekordní částkou

První senior klub klubu Akord se nesl v dobročinném duchu. Senioři, kteří celý rok přispívali dobrovolnými částkami do kasičky, darovali vybrané peníze Mobilnímu hospici Ondrášek.

Senioři z Ostravy-Jihu opět podpořili Mobilní hospic Ondrášek. Tentokrát rekordní částkou 9 300 korun, tedy téměř 2x vyšší než v předchozích letech.

Bronislava Husovská, ředitelka Mobilního hospice Ondrášek: “To je asi historicky nejvyšší částka, kterou jsme od nich dostali, protože nás už více let podporují a velmi si toho vážíme. Je to vlastně taková podpora vždycky škol a pak ještě seniorů, to je pro nás takové srdečné. Prostě že ti lidi na nás myslí.”

Klientů má Mobilní hospic Ondrášek rok od roku více. Loni se postaral o 240 tisíc nevyléčitelně nemocných v jejich domácím prostředí, z toho 14 dětí.

Bronislava Husovská, ředitelka Mobilního hospice Ondrášek: “V letošním roce jsme začali poskytovat terénní službu. To znamená, že naši pracovníci budou chodit domů a zastoupí tu pečující osobu, pomůžou s hygienou, nebo třeba můžou zastoupit toho pečujícího, že si může jít něco vyřídit, nakoupit a on se o toho nemocného postará.”
Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: “Přeji všem nejen seniorům, kteří dneska přišli na senior klub hodně pevného zdraví a radosti ze života. Ať využívají co nejvíce akcí, které jsme pro ně i v roce 2022 připravili. Rok 2022 je rokem s mnoha dvojkama. Dvojka znamená ten druhý, takže senioři rádi myslí na ty druhé. Bylo to vidět i dneska právě v případě daru Mobilnímu hospici Ondrášek, ale věřím, že to bude taky něco, co spojuje. To znamená, že se budou cítit dobře v obvodě.”

Také letos je čeká spousta akcí, ať už oblíbené zájezdy po zajímavých místech ČR, univerzita 3. věku, řada kurzů a také kulturních, sportovních a společenských aktivit.

Šárka Zubková, organizátorka akcí pro seniory: “Pozvali jsme je opět na plavání, které bude pokračovat, protože se v únoru chceme hlásit do Sen Senu na kanál La Manche na soutěž Přeplavme svůj La Manche, kde tedy už 3, rokem se hlásíme, Další akci, kterou budeme připravovat je Miss babička a Ostravský štramák, Miss babča.”

Přihlášky si mohou senioři podávat už teď Organizátoři jim pomohou jak s přípravou, tak s choreografií. Takže se není čeho bát.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy