Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Domov pro seniory Korýtko čeká rekonstrukce

Domov pro seniory Korýtko čeká komplexní rekonstrukce. Klienti se proto budou muset na dva roky přestěhovat jinam. Po dokončení přestavby se ze zastaralé nevyhovující budovy stane moderní objekt s kvalitním zázemím.

Domov pro seniory Korýtko v Zábřehu poskytuje dvě registrované sociální služby – domov pro seniory a domov se zvláštním režimem o kapacitě zhruba 250 míst. Budova postavená v 80. letech už je ale zastaralá a proto ji čeká rekonstrukce za zhruba půl miliardy korun.

Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih: "Jsem rád, že do Ostravy-Jihu míří velká investice města do rekonstrukce domova pro seniory v Korýtku. Samotný domov Korýtko čeká opravdu rekonstrukce od píky. To znamená veškeré rozvody, samozřejmě budova projde i nějakou energetickou úpravou, aby byla energeticky méně náročná než dneska. Dojde k vybudování nových společenských sálů, k vybudování nového stravovacího zařízení, nové prádelny."

Upraveny budou i samotné pokoje, které budou oproti stávajícím větší a vybudováno bude i nové sociální zařízení společné vždy pro dva pokoje.

Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih: "Kapacita nebude navýšena. Vím, že se i lidé ptali, jestli dojde k navýšení, nedojde, ale dojde k opravdu významné změně a zlepšení standardu poskytovaných služeb a to bydlení, které tam bude, bude opravdu na úplně jiné úrovni."

Senioři se dočkají i nových teras a to jak na hlavní, tak na vedlejších budovách. Upravena bude i zahrada, kde se počítá s altánky, vodními prvky i novým mobiliářem. Celá rekonstrukce potrvá asi dva roky a protože bude komplexní, není možné klienty stěhovat pouze v rámci objektu. Budou proto přemístěni do budov Čtyřlístku.

Jan Seidler, ředitel Domova Korýtko: "S ohledem na to, že v rámci transformace končí některé služby v příspěvkové organizaci Čtyřlístek, že se posouvají do těch nových domečků, které jsou postaveny, tak se nám uvolnily dva objekty na domově Barevný svět a domov na Liščině a tyto objekty v současnosti musíme nějak přizpůsobit. Jednak stavebně drobně upravit tak, aby jsme mohli v únoru zahájit stěhování klientů."

S rekonstrukcí by se mělo začít už letos na jaře.

Nahlásit chybu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava a okolí
Ostrava
od 42 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Stračena Pub s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 600 Kč/měsíc

Detail