Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ořezy stromů, čištění podchodů, opravy výtluků. V Ostravě-Jihu začaly jarní práce

  • Ostrava-Jih,

Technické služby Ostrava-Jih se v těchto dnech nezastaví. Po zimě uklízí celý obvod. Čistí podchody a veřejná prostranství, ulice zbavují listí, opravují výtluky a ořezávají stromy a keře.

Technické služby Ostrava-Jih se pustily do jarního úklidu obvodu. Dennodenně je v ulicích zhruba 100 lidí, kteří pracují ve skupinách na různých místech.

Jaroslav Plaček, ředitel, TSOJ: “Optimálně 3 až 4 zaměstnanci na jednom místě, aby byla zajištěna produktivita práce co nejvyšší. Technického vybavení máme v současné době dostatek. Výhledově počítáme s pořízením další techniky v druhém pololetí letošního roku. Jedná se především o zametací stroje.”

Uklízí se nejen ulice, náměstí a další veřejná prostranství, ale také podchody.

Tomáš Grabovský, provozář, TSOJ: “Provádí se dvojí čištění těch podchodů. Za prvé mechanické, které vidíte za mnou. Motorovým zametacím strojem a pak mokrou cestou mycím vysokotlakým vodním strojem.”

V obvodu je celkem 15 podchodů a mechanické čištění jednoho z nich zabere zhruba 2 až 3 hodiny.

V plném proudu je také oprava děr a výtluků po zimě, kterých je oproti loňsku díky mírné zimě méně.

Jaroslav Plaček, ředitel, TSOJ: “Vypadají lépe než loni, ale jsou místa, kde opravují výtluky ve velkém množství. V každém případě organizace je připravena na opravy výtluků, má dostatek materiálů i personálního zajištění.”
Tomáš Grabovský, provozář, TSOJ: “V současné době jsme dělali 70 výtluků. Nejvíc, co byly akutní, kde hrozilo, že si motoristé zničí auto a pak v průběhu celého jara děláme po celém obvodu opravy těch výtluků.”

Nejvíce výtluků je v Hrabůvce, a to na silnicích, které ještě neprošly rekonstrukcí. Zaměstnanci technických služeb momentálně ořezávají i keře a stromy, což musí v celém obvodu stihnout do konce března, kdy končí období vegetačního klidu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy