Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ze zanedbaného místa místo k relaxaci. Rybníky ve Výškovicích a jejich okolí prošly revitalizací

V Ostravě-Jihu vznikl nový volnočasový areál. A to revitalizací rybníků a jejich okolí poblíž ulice Drůbeží ve Výškovicích. Roky bylo toto místo zpustlé, zarostlé a veřejnosti nepřístupné.

Rybníky poblíž ulice Drůbeží ve Výškovicích se změnily k nepoznání. Roky zpustlé a neudržované místo připomínající džungli prošlo kompletní revitalizací. Staré dřeviny zmizely, rybníky byly odbahněny a rekonstrukcí prošlo i popraskané potrubí.

Otakar Šimík (ANO). místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Nacházíme se ve volnočasovém areálu, který dostal název Rybníky po Hůrou. Je to nově revitalizovaný areál, který byl veřejnosti nepřístupný. Od 14.dubna sem lidé mohou přijít, projít se po nových mlátových chodnících, nebo se podívat na rybičky z nového mola, které tady máme. Pro děti je tady dětské hřiště. Na areál dohlíží obří ryba a samozřejmě také místní vodník.”

V areálu bylo vysázeno bezmála 90 nových stromů, nechybí ani nový mobiliář jako jsou lavičky a odpadkové koše a rybníky oživily i různé druhy ryb.

Otakar Šimík (ANO). místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Za kompletní revitalizaci obvod zaplatil bezmála 10 milionů, přispěla taky společnost Liberty Ostrava částkou 200 tisíc korun. Do areálu není možný vjezd autům, není také možné v okolí v přilehlých ulicích parkovat . Areál je tak ideální pro pěší nebo cykloturisty.”

V areálu postupně přibudou i edukační cedule s informacemi o rybníkářství v obvodu a také o tom, jací živočichové tady žijí.

Anketa: obyvatelé Ostravy-Jihu: “To je výborné, že tady nebudou jezdit auta a všichni už se tady strašně moc těšíme s dětma, že se přijdeme podívat. Včera jsem jela kolem a ti dva čápi, co tady bydlí v hnízdě, tak už brouzdali. Jsem si říkala, nečetli, že pro veřejnost zavřeno. Brouzdají se tady a my nemůžeme. Těšíme se moc, je to krásné, povedlo se to a bomba.”
“Určitě to je pěkné a stálo to za to a stojím za tím, aby to byl uzavřený areál, aby se to otevíralo přes den, aby bylo uzavřené pískoviště, protože je tady hodně koček.”

Nový volnočasový areál se otevře už tento čtvrtek a zatím bude na zkoušku přístupný nonstop.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy