Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nové parkoviště a zateplení. Bývalá ZŠ v Hrabůvce prochází rekonstrukcí

Objekt bývalé ZŠ na ulici Mjr. Nováka v Hrabůvce prochází rekonstrukcí. Radnice Ostravy-Jihu tak chce nabídnout větší komfort firmám, které v něm sídlí. Je mezi nimi mimo jiné i speciální mateřská škola, která se zaměřuje na děti s handicapem.

Nejdříve parkoviště, teď postupné zateplování. Bývalá základní škola na ulici Mjr. Nováka v Hrabůvce, kterou radnice pronajímá různým organizacím, dostává zcela novou fasádu.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Protože tady byl nedostatečný počet parkovacích stání, v minulém roce jsme zde postavili 35 parkovacích stání a nezapomněli jsme ani na veřejnost. Dalších 15 parkovacích stání vzniklo před touto budovou. Do konce června tohoto roku zateplujeme první tři pavilony, to vyjde na zhruba 12 a půl milionů korun a pro příští rok plánujeme zateplit zbytek tohoto objektu včetně spojovacího krčku a vstupního vestibulu.”

Rekonstrukcí prochází i střecha a počítá se i s novými okapovými chodníky.

Natalie Kaštovská, ředitelka MŠ Paprsek: “My jsme moc rádi, že se to opravuje, protože už to bylo slibované déle, déle, déle, ale rozumíme tomu, jaká byla situace a těšíme se na to, že budeme mít krásnou budovu, že ušetříme energie a že budeme moct pozvat kohokoliv k nám, že to zase vylepší o další level. Takže to bude moc fajn. Děkujeme.”

V MŠ Paprsek, která v budově sídlí už 6 let, pečují o 20 dětí ve dvou třídách, Jsou to děti převážně s autismem, vývojovou poruchou řeči, nebo s mentálním postižením, se kterými se snaží zacházet tak, aby se mohly zařadit do běžné ZŠ.

Natalie Kaštovská, ředitelka MŠ Paprsek: “Žijeme v symbióze se všemi, kdo tady jsou .S rodinou, úřadem, se všemi možnými organizacemi , které se snažíme běžně navštěvovat, aby naše děti opravdu žily běžný život. Jezdíme lyžovat, plavat, ve škole v přírodě jsme byli. Do Prahy jsme jeli Regiojetem, všichni jsme byli spokojeni.”

V budoucnu by měla projít revitalizací i zahrada tohoto objektu.

Nahlásit chybu


K tématu
VÍTKOVICE, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

DELTA facility, s.r.o. - Hasičská zbrojnice Ostrava - Poruba
Ostrava
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

Generální ředitelství cel, Ostrava
Ostrava
od 21 800 do 29 520 Kč/měsíc

Detail