Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tradiční letní akci Prázdniny na Jihu ukončila Velká prázdninová show u K-tria

Projekt Prázdniny na Jihu skončily. Poslední akcí byla Velká prázdninová show u kulturního domu K-trio, kterou si užil každý, kdo na ní přišel.

Téměř po celé prázdniny mohly děti z Ostravy-Jihu prožít na akci Prázdniny na Jihu. Na každý všední den od 11. července až do 29. srpna pro ně byla připravena jiná aktivita, kterou pro ně uspořádala radnice ve spolupráci se spolky a organizacemi, které v obvodu působí. Poslední z nich probíhala před kulturním domem K-trio.

Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: “Krásné pondělní odpoledne přivítalo všechny děti z Jihu, které dorazily na závěr Prázdnin na Jihu, což je několikanásobná akce v průběhu letních měsíců, kdy si vyzkoušely řadu atrakcí a atraktivních profesí nebo kroužků, které u nás na Jihu působí. Věřím, že se to dětem líbilo, že příjemně prožily prázdniny a že si užijí i to dnešní odpoledne se soutěžemi a závěrem celé akce, která věřím, že bude pokračovat i v dalších letech.”
Dagmar Hrabovská(Ostravak), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Jsem moc ráda, že nám svítí sluníčko, počasí přeje, že přišlo hodně lidí. Tímto bych chtěla poděkovat všem spolkům, dobrovolným hasičům, Rideře, kteří opravdu pro děti na každý den připravili zajímavé programy a děti, které strávily prázdniny tady v Ostravě, tak je mohly trávit zajímavě.”
Michaela Mahrová, ředitelka, Kultura-Jih: “Ukončení prázdnin není asi důvod k oslavě pro většinu dětí, nicméně my chceme tento mýtus zbořit a připravili jsme tuto prázdninovou show, kde je pro děti připravena řada soutěží. Je tady 8 soutěžních stanovišť, malování na obličej fotokoutek a samozřejmě se mohou občerstvit v naší úžasné kavárně.”

Děti, které prošly všechna stanoviště a splnily veškeré úkoly, dostaly za odměnu drobné dárky a sladkosti.

Anketa: návštěvníci Velké prázdninové show: “Vyzkoušely jsme si tady skákání v pytli, chodily jsme na chůdách a je velká sranda. Myslím si, že jsme si to užily. Byla jsem například na sebeobraně. Bylo to fajn, bylo to super.”
“Skládali jsme taky puzzle, chodili po chůdách, v tom pytli jsme skákali. Teď budeme házet míčky, pokud se trefíme a já jsem taky chodila tady na ty prázdniny a jinak a hodně jsem si to užila. Líbilo se mi to určitě moc a příště přijdu určitě zas.”
“Já jdu teď házet s těma balonkama tam. Doufám, že se mi to povede na první pokus.”
“Já si myslím, že to tady je super. Bohužel jsem na žádných těch akcích nebyla. M tady dneska vytáhly holky, moje kámošky a jsem za to docela ráda, že mě vzaly sebou a myslím si, že si to tady užívám.”

Prázdniny na Jihu byly určeny dětem od 6 do 14 let a stejně jako v předchozích letech byly hojně navštěvované. Pokračovat tak budou i příští rok.

Nahlásit chybu


K tématu
Dalphen Building s.r.o., Ostrava, Frýdek-Místek, Loučná nad Desnou
Ostrava
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

DELTA facility, s.r.o. - Hasičská zbrojnice Ostrava - Dubina
Ostrava
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail