Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Práce se dřevem, koňské taxi, soutěže. Bělský les patřil Festivalu dřeva

  • Ostrava-Jih,

V Bělském lese se předvedli lesníci. Na Dni v lese a Festivalu dřeva návštěvníkům ukázali nejen svou techniku, ale vše, co k lesu patří. Nechyběly ani ukázky dravců, lesní ateliér, řezbáři, hry, soutěže, nebo koňské taxi.

V areálu Lesní školy v Bělském lese proběhla už tradiční akce Den v lese spojená s Festivalem dřeva. Nabídla spoustu stánků s přírodní tématikou a nechyběla ani zábava pro děti.

Pavel Kotala, Ostravské městské lesy a zeleň, s.r.o.: “Chceme veřejnosti představit ostravské městské lesy, Areál, který mohou využívat k rekreaci a chceme jim přiblížit práci v lese, lesní hospodářství tak, aby to nějakou zážitkovou formou prostě nacítili a viděli na vlastní oči. Počasí nám dneska přálo a účast je podle našich představ. Návštěvníci ještě budou chodit celé odpoledne a budou se věnovat stloukání dřeva, ptačích krmítek a ptačích budek, které si potom budou moci odnést.”
Anketa: stánkaři: “Můžeme ukázat, že ze dřeva se dá dělat nejenom nábytek a podobné věci, ale že se dá ze dřeva vyrobit třeba udržitelný a ekologický materiál jako je oblečení. U nás Lenzing Biocel Paskov jednoduše zpracováváme dřevo, které nasekáme a potom ho chemicky zpracujem, uvaříme a z toho vznikne viskózová buničina. Konečný produkt je nějaké udržitelné ekologické oblečení, co může mít každý člověk na sobě.”
“Sovička taková. To je odřezek, který jsem měl doma tak, abych tady nedělal zas moc velký bordel. Nemůžu tady všechny rušit furt. tak jsem si vzal jen takový menší kousek.”
“My jsme ze střední školy stavební a dřevozpracující v Ostravě. Máme tady jeden ze stánků, kde si děti můžou vytvořit různé hračky, různé pomůcky, zkusit si svoji zručnost. Zájem studentů je docela velký. Máme tady oborů víc, momentálně to jsou dřevozpracující obory a musím říct, že poslední roky máme vzestupnou tendenci, máme čím dál víc studentů.”
Anketa: návštěvníci akce: “Vyzkoušel jsem si vyrábění ze dřeva a ještě jsem dobíjel krávu.”
“Já jsem tu poprvé na doporučení kolegyně a je to super pro děti. Teo se tu strašně baví, líbí se mu to, je spokojený hrozně. Je to takové poučné, než sedět u počítače, u televize a rozhodně je to tady lepší než trávit den někde jinde.”
“Asi to vyrábění ze dřeva. Ježečka a teďka budu dělat panáčka. Čekám na řadu.”

Celou akci doplnily praktické ukázky zahradní a lesní techniky, koncert cimbálové muziky a také bohaté občerstvení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy