Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Před DK Akord jsou k vidění originální odpadkové koše uměleckých kovářů

  • Ostrava-Jih,

Historická kovárna ve Vítkovicích se stala místem už 8. kovářského sympozia. Tentokrát na téma odpadkové koše. Sjelo se na něj 10 uměleckých kovářů nejen z ČR, ale také Slovenska.

Před kulturním domem Akord v Ostravě-Zábřehu jsou k vidění originální odpadkové koše. Čtyři díla uměleckých kovářů vznikala na už tradičním mezinárodním kovářském sympoziu, které pořádala Střední umělecká škola AVE ART.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Jako obvod jsme tuto akci již tradičně finančně podpořili. Mi osobně se nejvíce líbí koš, který je vyzdoben motýlky. Je to myslím moc pěkné dílo. Skoro až umělecké. Škoda do toho házet odpadky. Určitě je taky zajímavé dílo pana Dvorského, které symbolizuje trikoloru ČR a je takové veselé. Docela si dovedu představit, že by stálo někde u dětského hřiště.”

Odpadkové koše jsou vyrobeny z recyklovaných materiálů. Ten si umělečtí kováři přivezli z kovošrotu.

Marek Břuska, umělecký kovář: “Je to taková nejlepší možnost si vybrat a hlavně popřemýšlet už přitom výběru, co vůbec budeme dělat. Nechtěli jsme dělat něco úplně geometrického, tak nás napadli motýli, rozkvetlá louka a podobně. Nejsložitější byli asi právě ti motýli na tom. Nejen výroba, ale hlavně jak to tam přidělat, aby to vypadalo dobře, aby to bylo takové živé, aby to létalo de facto, jak se říká.”
Jaroslav Prokop, ředitel, Střední umělecká škola AVE ART: “Mám velkou radost z toho, že se povedla i mezinárodní účast, že se zúčastnili tohoto sympozia i naši bývalí studenti, ale také i významné hvězdy ostravské jako je například Lukáš Dvorský, nebo Marek Břuska. Takže z těch výstupů mám radost, myslím, že se povedly a budou zdobit poté, co opustí toto náměstí, ostravský obvod Ostrava-Jih.”

Originální odpadkové koše budou před kulturním domem Akord vystaveny až do začátku prosince.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy