Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Autovraky zabírají parkovací místa a hyzdí prostředí. V Ostravě-Jihu jich přibývá

V Ostravě-Jihu přibývá autovraků. Zatímco za celý loňský rok odbor dopravy a komunálních služeb řešil bezmála 190 takových případů, letos na začátku roku je to už více než 40.

Zákon mluví jasně. Auta, která nejsou kvůli technickým závadám způsobilá k provozu na pozemních komunikacích a mají více než půl roku propadlou technickou kontrolu, nemají co dělat ani na parkovištích. Jejich majitelé by je měli nechat opravit, nebo ekologicky zlikvidovat. V mnoha případech se tak ale neděje.

Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Problém s parkováním mají všechna města v republice. Nejenom Ostrava nebo Ostrava-Jih. Jedním ze způsobů jak získat parkovací místa, je, že odstraňujeme vraky nebo dlouhodobě odstavená vozidla, která nás už delší dobu trápí. Aktuálně řešíme 44 takto odstavených vozidel. Musíme postupovat se zákony. Na všechno jsou lhůty, takže nejsme schopni odstranit vozidlo ze dne na dne. Nicméně bychom byli rádi, aby si občané třeba všimli, když nějaké vozidlo stojí delší dobu na místě a má třeba propadlou technickou kontrolu více než 6 měsíců, aby toto vozidlo nahlásili. Abychom mohli vyzvat majitele k odstranění.”
Gábriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Občané mohou informace o odstavených vozidlech, která vykazují znaky vraku, podávat na radnici Ostravy-Jihu a to buď telefonicky nebo emailem na odbor dopravy a komunálních služeb.”

Postup směřující k odstranění vozidel je složitý a zdlouhavý. Radnice musí poslat výzvy jejich provozovatelům, polepit těmito výzvami vozidlo a čekat dva měsíce na případnou odezvu. Definitivní odstranění vozidla z komunikace tak může trvat i několik měsíců od nahlášení. Naštěstí ve většině případů vrak majitelé vozidla odstraní dříve než by k tomu musela přikročit radnice na jejich náklady.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy