Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obyvatelé Ostravy-Jihu si veškeré informace o dění v obvodu zjistí i na elektronických úředních deskách

  • Ostrava-Jih,

Radnice Ostravy-Jihu jde veřejnosti naproti. Pro lepší informovanost pro ně zřídila dvě elektronické desky. Jednu před nedávnem v přízemí úřadu, druhou v těchto dnech před Obchodním centrem Kotva.

Obyvatelé Ostravy-Jihu si nově veškeré informace o dění v obvodu zjistí pomocí elektronických úředních desek. Jsou přehledné, intuitivní a snadno ovladatelné pro všechny. K první. která byla nainstalována v přízemí radnice teď přibyla druhá ve veřejném prostoru u Kotvy.

Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Jedná se o oboustrannou úřední desku, kde občané mohou zjistit jednak aktuální informace , které se běžně objevují na webových stránkách, různé aktuality, ale také informace z úřední desky. Je možné využít například aplikaci čistá ova, kde můžeme nahlásit třeba nepořádek v ulicích, nebo spadlou značku a podobně. Třeba tady dáme nepořádek v ulicích, kliknout, můžeme označit v mapě, kde se nachází, popíšeme stručně problém a odešleme.”

Na elektronické úřední desce jsou lidem k dispozici i jízdní řády.

Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Kdo nemá aplikaci u sebe v telefonu, může si tady vyhledat odjezd, aby nemusel čekat. Máme tam projekty Náš Jih, kde jsou vybírány projekty z participativního rozpočtu.”

Myslelo se i na vozíčkáře. Po zmáčknutí tlačítka se celý obsah elektronické úřední desky posune dolů tak, aby byl přístupný i jim.

Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Koho zajímají třeba akce v Ostravě, klikne na kalendář akcí a vidíme tady, co se u nás bude pořádat. Je možné telefonem načíst i qr kód, kde se dostaneme na stránky.”

Elektronická informační deska je zabezpečena systémem antivandal a napojena na firmu, která ji instalovala.

V případě jakéhokoliv problému je tak schopna rychle zareagovat a dát vše do pořádku. Veškeré informace, které může občan získat na elektronické úřední desce jsou zveřejněny také na webových stránkách obvodu.

Nahlásit chybu


K tématu
JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 22 500 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

DELTA facility, s.r.o. - Hasičská zbrojnice Ostrava - Zábřeh
Ostrava
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

BSC stav s.r.o.;
Ostrava
od 19 700 do 30 000 Kč/měsíc

Detail