Děti z Mariánských Hor fotily komiks o šikaně

Nenásilnou a atraktivní formou posílit prevenci rizikových chování mezi dětmi, to je hlavním cílem projektu fotokomiksů, které vznikají na základní škole Generála Janka v Ostravě - Mariánských Horách. Herci jsou samotní žáci a témata se týkají šikany nebo třeba drog.

Agrese, alkohol, šikana, to jsou jen některá témata, která na základní škole Generála Janka v Ostravě - Mariánských Horách posloužila jako scénář pro výrobu fotokomiksů. Hrají v nich samotní žáci a cílem je upozornit na riziková chování, která se dotýkají hlavně dětí.

“Celkem se na to dětí těší, protože se můžou vžít do role nějakých situací, kterou si můžou vyzkoušet, prožít ji,” uvedla ředitelka ZŠ Gen. Janka v Ostravě - Mariánských Horách Šárka Fehérová.

Každé focení je pro děti zážitkem. Nikdo se nemusí učit žádné dialogy. Ty se do fotografií přidávají až následně. Při výrobě je hlavně potřeba hlídat si mimiku, výrazy v obličeji a gesta.

Anketa, žáci: 1. “Přišlo mi to zajímavé a byla to sranda. Nejtěžší bylo se nesmát, protože to bylo hodně na přesnost.” 2. “Čekala jsem to horší. Nejtěžší bylo se nesmát a nerozesmívat. Některé scénky mi byly nepříjemné, ale jinak to bylo strašně super a celý den jsme si užili.” 3. “Byla to sranda, ale někdy to bylo těžké.” 4. “Bylo to boží, ale někdy bylo těžké se nesmát a tak.”

Vyrobené komiksové příběhy škola využívá jako preventivní učební materiál několik dalších let a distribuuje je zdarma i do dalších škol. Jsou v českém, ale také anglickém jazyce.
F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Vítkovický úředník - kancelář 19. a 20. století / výstava

05.09. 10:00 - 30.09. 18:00
Ostrava, Multifunkční hala GONG, Ostrava

Crash!!! / interaktivní expozice z autonehod

13.09. 10:00 - 31.01. 18:00
Ostrava, Dolní oblast Vítkovice, Velký svět techniky , Ostrava

Hutní montáže, a.s.
Ostrava-město
od 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků