Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poruba ožila kulturou. Obyvatele překvapil Cirkus trochu jinak

Alšovo náměstí v Ostravě-Porubě oživilo vystoupením zábavní, umělecké a artistické společnosti Cirkus trochu jinak. Na náměstí vnesla radost v době, kdy kultura kvůli pandemii utichla.

Kultura mezi domy. Tak zní název startujícího projektu Cirkusu trochu jinak, který se s ním po téměř tříměsíční pauze vydal na turné po Moravskoslezském kraji. Svým vystoupením uchvátil nejen návštěvníky Alšova náměstí v Porubě, ale i obyvatele přilehlých panelových domů, kteří pouliční divadlo sledovali z oken a balkónů.

Václav Pokorný, principál artistické společnosti Cirkus trochu jinak: “Je to právě úplně úžasné, protože jsme se vlastně i s účinkujícími akrobaty bezmála dva měsíce neviděli, tak jsme vlastně v sobotu začali tvořit, občas jsme se setkali na nějakých trénincích u nás v Um Cirkum v centru pro nový cirkus V Zálomu a tam jsme tvořili věci, dělali, ale vlastně úžasné je se setkat.”
Leona Macurová, artistka: “Já teda dneska si hraji pouze na pejska, tak snad pobavím děti, když už ne dospělé.”
Alžběta Moravcová, artistka: “Na to vystoupení se strašně moc těším, protože po dlouhé době mi to opravdu chybí a je to super vystupovat zase před lidmi.” A co tedy uvidíme, co jste si pro nás připravila? “Různou akrobacii, pozemní, na kruhu,potom tady máme skvělého provazochodce, takže bude to opravdu rozmanitá show.”
David Pargač, artista: “Já jsem, mohl bych říct playboy, ale spíše jsem zajíc, takže pro dnešek jsem zajíc a bude to takové lehce komicky ztvárněné a takové oživení. Takový výkřík po tom, aby se znovu zase objevila ta radost v ulicích.”

Každý z umělců tak předvedl kousek ze svého vrcholového čísla. A bylo se na co koukat. Úžasnou atmosféru navíc dokreslovala francouzská hudba.

Anketa s diváky: Mi se líbilo to, že se to vůbec děje. Jakože prostě po tak dlouhé době je to určitě způsob, jak prostě přiblížit kulturu lidem.” Co se vám líbilo nejvíce? “Asi ten provazochodec.”
“Asi ten provazochodec, i když oni jsou dobří všichni.”
“Bylo to skvělé abych pravdu řekl. Já cirkus moc nemusím, ale tohle se mi hodně líbilo.”
“Líbilo se mi to a nejvíc asi ten akrobat na těch židlích.”
“Mi se to líbilo moc, takže se těším, že se otevřou i další akce a budeme moct chodit s dětmi ven.”

Cirkus trochu jinak vystupuje pokaždé na jiném místě a nikdy nedá dopředu vědět kdy a kde, takže to bude překvapení.

Václav Pokorný, principál artistické společnosti Cirkus trochu jinak: “Vlastně ono to není nějak řízená akce. Prostě objevíme se a někdo nás někde vidí. Není to o tom, že bysme dávali nějaké zprávy na sociální sítě, facebook, takže i proto naše fanoušky žádáme o trpělivost, protože jim nemůžeme říct, kde budeme a to kvůli shlukování a opatření, které jsou, protože je musíme samozřejmě dodržovat.”

Každopádně slíbili, že se do Poruby ještě vrátí a ne jednou, takže se máme na co těšit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy