Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Indický večer v Komunitním centru Všichni spolu v spojoval cizince žijící v Ostravě

V komunitní centrum Všichni spolu se sešla nejen indická komunita žijící v Ostravě. Uspořádala indický večer, na kterém se návštěvníci seznámili nejen s indickou kulturou, ale také jídlem.

Komunitní centrum Všichni spolu ožilo indickým večerem. Připravilo ho Expat centrum, které poskytuje komplexní služby pro cizince žijící v Ostravě. Cílem akce bylo, aby se blíže seznámili a třeba i spřátelili.

Alena Danielová, projektová manažerka Expat centra: “Expat centrum je o komunitě, to znamená Komunitní centrum i s tím prostředím pro děti je příznivější pro odpolední akce a potom pro nás následnou nějakou další, třeba večerní procházku, takže to spojení je úplně úžasné.”

Komunitním centrem se po celou dobu nesla indická hudba, vyzdobeno bylo svíčkami, vonnými tyčinkami a jinými indickými proprietami. Malovaly se také mandaly a mluvilo se většinou anglicky. Na akci se lidé mohli naučit indické tance, ochutnat indické jídlo a promítaly se i cestopisné filmy

Mangalam Krishnamoorthy, majitel stravovací služby KROP: “Dnes připravím speciálni indické menu. bezlepkové kuličky z rýže, čočky, zeleniny a kuřete, kuře v omáčce a kuřecí bondu a také sladké kuličky z cizrnové mouky. Naše kuchyně je úplně jiná než vaše a doufám, že lidé přijdou a bude jim chutnat.”
Anketa: návštěvníci Indian night: “Mám Ostravau velmi rád. Já studuju na univerzitě a je tady velmi dobré prostředí pro zahraniční studenty a také hezké místo k životu.”

Expat centrum už dříve uspořádalo například malou zahradní párty s balkánským temperamentem a kromě volného času cizinců řeší i mnohem důležitější věci.

Anna Durajová, Event manažer: “Komunikujeme i se zaměstnavateli, řešíme jejich zdravotní pojištění a nebo otázky týkající se sociálního pojištění. Potom navazující situace, které nastaly právě s tou aktuální situací ohledně koronaviru a je to taková komplexní služba, kterou město poskytuje pro tyto cizince.”

Indian night byla vůbec první akce, kterou uspořádalo Expat centrum ve spolupráci s městským obvodem Ostrava-Poruba a díky spokojenosti obou stran zřejmě nebude poslední.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy