Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava-Poruba draží obrazy. Výtěžek pomůže pětiletému Josífkovi

Charitativní sbírka Srdce pro Porubu aktuálně pomáhá postiženému Josífkovi. Prvních 10 tisíc korun se na něj vybralo už v září na sousedské slavnosti Zažít Porubu jinak z prodeje gulášů, které přihlášené týmy vařily v rámci soutěže O nejlepší guláš. Teď probíhá dražba obrazů.

Lidé se stále ještě mohou zapojit do dražby obrazů, jejíž výtěžek poputuje 5letému Josífkovi. Ten se narodil s diagnózou Downův syndrom. Má tak psychické i fyzické problémy a navíc trpí i epilepsií.

Lumír Uvíra, otec Josífka: “My samozřejmě chceme Josífkovi dopřát, řeknu, co nejvíc jeho pozitivních zážitků. Aktuálně tady slyší hudbu, tak začíná prozpěvovat si a reagovat na hudbu, ale vzhledem k tomu, že má Josífek mladšího bráchu Vašíka, tak chceme podpořit vlastně integraci rodiny a toho, aby měli kluci společné zážitky a chceme požádat o podporu na elektrokolo.”

To by umožnilo, aby jako rodina mohli všichni společně vyrazit na výlety po okolí Ostravy.

Na podporu Josífka měl jít i výtěžek ze startovného charitativního závodu Srdce na kolečkách, který se měl uskutečnit na konci září minulého roku. Stopku mu ale vystavila opatření spojená s pandemií koronaviru.

Sandra Zubáňová, spolek Swanky: “Tak jsme zorganizovali dražbu obrazů. Dražíme obraz abstraktní umění, který namalovali sami Porubané v rámci sousedské slavnosti Zažít Porubu jinak, kterou jsme stihli ještě zorganizovat na začátku září a dále dražíme obrazy, neboli fotografie známého lokálního fotografa Borise Rennera, kdy tyto obrazy tvořily takovou kreativní výstavu právě na té sousedské slavnosti.”

Celkem se draží 9 obrazů, a to na facebooku porubské radnice. Pokud tedy máte o některý z nich zájem, stačí pod něj napsat svou nabídku. Vyhrává samozřejmě ta nejvyšší. Dražba bude ukončena 25. ledna úderem půlnoci.

Sandra Zubáňová, spolek Swanky: “Vyvolávací cena toho největšího abstraktního obrazu byla 800 korun a aktuálně tam myslím, byl příhoz na 5 tisíc korun a ostatní obrazy, vyvolávací cena byla 500 korun a u některých bylo 800 i 1000 i 1300 u jednoho z nich.”

Přispívat můžete i na speciálně zřízený transparentní účet č. 500063622/0800. Lidé už díky sbírce Srdce pro Porubu pomohli třem lidem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy