Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zelená Porubě: ideové návrhy dvorů budou hotovy už koncem dubna

Jak už od nás víte, projekt Zelená Porubě je ve fázi, kdy se tvoří ideové návrhy tří nejlepších proměn dvorů. Ty vybrala odborná porota z celkem 9 které obyvatelé Poruby poslali do 5. ročníku participativního rozpočtu. Hodnotila originalitu, koncepčnost, komplexnost a také realizovatelnost.

Do dalšího kola projektu Zelená Porubě postoupily tři proměny vnitrobloků. Dvě z nich už jsme vám představili v minulých dílech expresu. Šlo o proměnu dvoru přírodovědců za Stanicí mladých přírodovědců na Čkalovově ulici a proměnu dvoru mezi ulicemi plukovníka Prchala a Bedřicha Nikodéma na Duhové hřiště. Teď se s námi pojďte podívat, na tu třetí. Tou je proměna dvoru na ulici Ludvíka Podéště.

Jindřich Kaniera, autor návrhu: “Zpracováváme s projekčním studiem vizualizaci, ve které by mělo být zahrnuto rekonstrukce hřiště, které je vlastně prioritou celého toho projektu, protože tady v okolí žádné hřiště není především teda na basketbal a fotbal. No a pokud teda zbydou prostředky, tak bychom rádi doplnili nízké lanové překážky, nějaké prolézačky pro děti, abychom tady ulevili od toho workoutového hřiště.”

Ve vnitrobloku by se měly objevit také aktivní prvky pro starší spoluobčany a chybět by neměly ani šachové stoly. lavičky a inline dráha.

Kristýna Špačková, koordinátorka MA21, MOb Ostrava-Poruba: “Grow toho projektu by mělo být právě multifunkční hřiště, kde ještě nevíme, jaký konkrétní povrch na něm bude. To konzultujeme s pány architekty a uvidíme, na čem se shodneme i v rámci rozpočtu. Další velkou úpravou by měly být chodníky které tady jsou v katastrofálním stavu a vlastně na těch chodnících by měly být nějaké herní prvky pro děti. Takové ty nakreslené panáky a podobně.”
Tomáš Vrtek, architekt: “Vnitroblok je to pěkný, potenciál tam určitě je velký, ale je to třeba brát samozřejmě koncepčně. Co se týče rozsahu těch prací, je tam hodně neznámých samozřejmě, protože se tam počítá s rekonstrukcemi některých stávajících povrchů. Než se tam provedou nějaké sondy, což se teď asi nebude dělat, tak úplně stoprocentně se nebude vědět, co se do toho vleze.”

Všechny tři ideové návrhy budou hotovy konce dubna, následovat bude veřejné projednávání. Zatím se ale neví, jestli bude probíhat online nebo prezenčně.

Finální verze návrhů pak budou hotovy na konci května a v červnu bude spuštěno hlasování, ve kterém Porubané vyberou vítěze. Na vítězný projekt radnice vyčlenila 4 miliony korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy